CAMPANATOUR s.r.o. - spolehlivý průvodce na Vašich cestách

telefon zdarma

800 19 22 19
ID: 366052

KRÁSY PROVENCE NA KOLE ***

Poloha
Hyères - Port Grimaud - Toulon - Verdon - St. Tropez - Porquerolles - Cassis
Ubytování
Ubytování v kempu na poloostrově Giens v Provence (Camping Iles d´Or). Hvězdicový zájezd - ubytování celou dobu na jednom místě (300 m od moře).
Stravování
Vlastní.
Program
1. den: odjezd z ČR odpoledne.

2. den: odpoledne příjezd do Giens, v podvečer orientační vyjížďka po poloostrově (10 km). Nocleh.

3. den: dopoledne vyjížďka po cyklostezce do přístavního města Toulon, prohlídka přístavu a historického centra města s provensálskými trhy. Možnost výjezdu na kole nebo lanovkou na vrchol Mont Faron (584 m n. m.) s překrásným výhledem na město a přístav. Ve městě nebo cestou zpět možnost koupání. Nocleh (trasa cca 60 km + 20 km Mont Faron).

4. den: dopoledne odjezd po cyklostezce při pobřeží do „kamenného městečka“ Bormes les Mimosas, kde na vás dýchne vůně Provence z rozkvetlých mimóz a buganvilií. V úzkých uličkách městečka s malebnými krámky a kavárničkami se na chvíli ocitnete v období středověku. Odtud se můžete vrátit zpět (celkem cca 45 km), nebo pokračovat k pobřeží k pevnosti Bregançon, vedle níž má své letní sídlo francouzský prezident. Možnost koupání a návrat mezi vinicemi zpět (celkem cca 65 km). V podvečer výlet autobusem do městečka Grimaud, z jehož zříceniny na kopci je úchvatný výhled na záliv St. Tropez. Poté přejezd do Port Grimaud – francouzských Benátek, jehož ulice tvoří převážně kanály s kotvícími loďkami. Večerní návštěva osvětleného St.Tropez – procházka městem po přístavu, kolem četnické stanice, známé z filmů, až k citadele. Nocleh.

5. den: dopoledne volno, možnost návštěvy tradičního provensálského trhu v Giens s pestrou nabídkou místních produktů jako jsou olivy, tapenády, čerstvé ryby a plody moře, víno i ovoce. Odpoledne možnost vyjížďky do blízkého městečka Hyéres, výšlap ke kostelu pany Marie Útěšné s výhledem na poloostrov Giens a celé městečko. Návštěva zahrad Svaté Kláry s bohatou sbírkou místní i exotické flóry. Procházka pro náměstí Place Masillon a posezení na zahrádce jedné z mnoha přijemných kavárniček (trasa cca 20 km). Pokud byste si chtěli od kola odpočinout, můžete jet autobusem na prohlídku tradiční vinařské farmy Chateau l´Aumerade, která dodávala víno na stůl Jindřicha IV. Navarského již v 16. století – možnost ochutnávky a nákupu místního výborného vína. Po cestě zpět zastávka v Hyéres a prohlídka města. Nocleh.

6. den: celodenní výlet do jednoho z nejhlubších evropských kaňonů - kaňonu Verdon. Po cestě možnost návštěvy parfumérie v Grasse – prohlídka muzea s výkladem výroby parfémů, možnost nákupu výrobků za výhodné ceny. Přejezd ke kaňonu, kde Vás čekají kouzelné sjezdy a výšlapy po jeho levém břehu, most přes říčku Artuby vysoký 180 m, kouzelné vyhlídky a tunely. Kaňon, jehož příkré stěny jsou v nejužších místech vzdáleny pouhých 6 m a místy dosahuje hloubky až 700 m, se táhne nad řekou Verdon v délce 21 km přes vesnici Aiguines až k jezeru Sv. Kříže. Na konci vyjížďky Vás čeká příjemný relax na pláži u jezera a koupání v tyrkysově modré vodě nebo projížďka po jezeře na šlapadle či kánoi. V případě zájmu můžete autobusem navštívit půvabnou hrnčířskou vesničku Moustiers Ste. Marie. Trasa při okraji kaňonu může mít odlišnou náročnost, záleží na schopnosti každého cyklisty (20 n. 45 km). Nocleh.

7. den: dopoledne odjezd autobusem do přistavu La Ciotat, odtud přejezd na kole přes vrchol do Cassis (celkem 20 km) – trasa s nádhernými vyhlídkami na přístav La Ciotat, Cassis a zátoky zvané „Calanques“. Sjezd do vesnice, koupání, možnost výletu na lodičce kolem útesů. Po cestě zpět zastávka v půvabné kamenné vesničce Le Castellet. Nocleh.

8. den: možnost výletu lodí na ostrov Porquerolles - pevnost Sv.Agáty, maják, úchvatné písčité pláže v zátokách (samostatný výlet bez průvodce), cyklotrasa po ostrově (max. 20 km). Pro zájemce možnost odpoledního krátkého pohodového výletu mezi vinicemi krásnou provensálskou krajinou (cca 40 km). Nocleh.

9. den: odjezd z Giens.

10. den: návrat do ČR dopoledne.

Doplňková nabídka mimo program: VÝUKA JÍZDY NA PADDLEBOARDU A IN-LINE BRUSLÍCH (pouze v některých termínech, na vyžádání)
Paddleboard:
- půjčení paddleboardu 300 Kč/hod.
- doprava vl. paddleboardu ve vleku 200 Kč/ks.
- výuka 250 Kč/hod. (při více osobách možná sleva)
In-line bruslení:
- nutné vlastní brusle + doporučujeme přilbu a chrániče
- výuka jízdy na in-line 250 Kč/hod. (při více osobách možná sleva)
Doprava
Autobusová s cyklovlekem.

Nástupní místa: Praha, Beroun, Žebrák, Plzeň.
Svozová místa (min. počet 6 osob) – zdarma: Klatovy, Přeštice, Kdyně, Domažlice, Liberec, Jablonec n./N., Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav.
250 Kč: Hradec Králové, Pardubice, Kolín.
350 Kč: Jihlava, Humpolec, Brno.
Poznámka
Doporučené kapesné: 60 EUR
Minimální počet účastníků: 15
V ceně
Doprava autobusem, přeprava kola v cyklovleku, 7x nocleh v mobilhomech (2 oddělené dvojlůžkové ložnice - doobsazení do 4 os., koupelna a WC, kuchyňka), cykloinstruktor, výlety dle programu, zákonné pojištění dle zákona 159/99 Sb.
Slevy
5. osoba v MBH: - 2.000 Kč.

SLEVA ZA VČASNÝ NÁKUP 6% do 28.02., 4% do 30.04.2017.
Příplatky
POVINNÉ:
Vratná kauce: 200 EUR/MBH (dělí se o ni společně ubytovaní účastníci).
Místní poplatky: cca 5 EUR/os./týden.

NEPOVINNÉ:
Lodní lístek na Porquerolles: 32 EUR (včetně přepravy kola).
1/1 ložnice v MBH: 2.300 Kč.
Cestovní pojištění: viz www.campana.cz/pojisteni.
25.08. (Pá) - 03.09. (Ne) 2017 - 10 dní, 9 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Osoba na lůžku v MBH 4 další typy pokojů
Bez stravy
Autobus
-8 990 Kč Kalkulace
01.09. (Pá) - 10.09. (Ne) 2017 - 10 dní, 9 nocí
Osoba na lůžku v MBH 4 další typy pokojů
Bez stravy
Autobus
-8 990 Kč Kalkulace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Podobné zájezdy
K tomu zájezdu nebyly nalezeny žádné podobné zájezdy
Pořádající ck: Campanatour, s.r.o. IČO: 62619012
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...