Španělsko

Spolehlivý průvodce na vašich cestách
  • telefon zdarma 800 19 22 19
  • info@campana.cz

RYCHLÉ VYHLEDÁNÍ ZÁJEZDU

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

Aktuální kurzy měn

Euro125.42
Americký dolar120.67
Britská libra128.81
Švýcarský frank121.72
Australský dolar116.02
Bulharský leva113.00
Chorvatská kuna13.42
Ruský rubl10035.85

Parkování na letišti

 

Počasí

Španělsko

Oficiální název: Reino de España / Španělské království.

Státní zřízení: konstituční monarchie.

Hlavní město: Madrid.

Rozloha: 504.782 km²

Počet obyvatel: 42,717 mil.

Oficiální jazyk: španělština.

Čas: SEČ 0.

Měna: Euro (EUR), 1 euro = 100 eurocentů.

Cestovní formality: platný cestovní pas nebo občanský průkaz se strojově čitelnými údaji.

Doporučené kapesné: 10-20 EUR/den.

 

Španělské pobřeží má poměrně stálé počasí během hlavní letní sezóny. Láká nejen písčitými plážemi, ale také středomořskou kuchyní a letní atmosférou. Rána u moře začínají rybím a zeleninovým trhem, dopoledne a odpoledne se líně vleče na plážích zalitých bodavými paprsky španělského slunce, večery končí procházkou uličkami ještě sálajícími zbytky denního horka či u džbánku s voňavou sangrií. Na plážích je dostatek sportovního vyžití. V pobytových místech jsou připraveni delegáti s nabídkou zajímavých výletů.

V každém menším španělském městečku najdete památky připomínající éru Maurů, kteří vystřídali Římany. Křesťanské Španělsko zbudovalo také mnoho impozantních hradů, katedrál, klášterů, kostelů, které jsou rozesety po celé zemi. Ke kulturnímu dědictví patří i známá muzea, např. Dalího muzeum ve Figueres, barcelonská muzea s díly Picassa a Miró či muzeum Prado v Madridu.

Víkendové pobyty v Barceloně a Madridu zajišťujeme v libovolném termínu.

 

Costa Brava / del Maresme: L´Estartit, Tossa de Mar, Lloret de Mar, Blanes, Malgrat de Mar, Santa Susanna, Pineda de Mar, Calella.

Nejsevernější část španělského středomořského pobřeží, letoviska jsou 50-140 km od Barcelony, kam vede přímé vlakové spojení z Blanes, Malgrat de Mar, Santa Susanna, Pineda de Mar, Calella. Trať kopíruje pobřeží a do Barcelony dojedete za necelou hodinu. Hledáte-li klidnější místo, zvolte Blanes nebo Tossu. Chcete-li naopak užívat nočního života, případně pokud chcete mít nejblíže do zábavních parků Marineland a Water World,  doporučujeme Lloret.

Costa Dorada: Salou.

Živé letovisko Salou leží 110 km jižně pod Barcelonou, poblíž města Tarragona. Město nabízí příjemné středomořské klima, sezóna je tu mírně delší než na Costa Brava. Promenády s obchody a restauracemi lemují široké písčité pláže, na centrum plynule navazují hotelové komplexy. V Salou je zábavní park nejen pro děti - Port Aventura.

Costa del Azahar: Oropesa del Mar.

Klidné středomořské městečko Oropesa del Mar s malebným historickým centrem na pobřeží Costa del Azahar leží cca 260 km jižně pod Barcelonou a 100 km severně nad Valencií. Příjemné subtropické klima, pláže s jemným pískem, gastronomie vycházející z produktů moře, památky…

Mar Menor: La Manga.

Jedno z nejzajímavějších míst na španělském pobřeží. La Manga představuje 40 km pláží na pobřeží Středozemního moře a „malého moře“ Mar Menor. Jedná se o velkou zátoku oddělenou od moře jen velmi krátkým průlivem a uzavřenou 18 km dlouhou kosou o šířce 200-400 m s hotely, apartmány, restauracemi a obchody. Pláže jsou písčité. Velmi slaná voda v Mar Menor má léčebné účinky.

Costa del Sol: Torremolinos, Benalmádena, Fuengirola.

Oblast Costa del Sol má subtropické středomořské klima s vysokými letními teplotami nad 30°C, sezóna zde trvá od května do října. Vyhledávaná letoviska leží 15-35 km jižně od letiště Málaga. Pěší promenáda s obchody a restauracemi vede podél širokých písčitých pláží. Jsou zde zábavní parky Tivoli World, Sould Park, Aqualand Torremolinos, Aquamijas, Selvo Marina. Nedaleko je také golfové hřiště Torrequebrada. Doporučujeme také návštěvu Málagy (např. maurský hrad Alcazaba, hrad Gibralfaro…).

 

 

TIPY NA VÝLETY:

Costa Brava / del Maresme: Barcelona denní - historie města (38 EUR). Barcelona & fontány - stavitelské umění A. Gaudího, večer zpívající fontány (38 EUR). Montserrat - klášter (45 EUR). Tossa - hrad & plavba lodí & Blanes - botanická zahrada (35 EUR). Andorra (60 EUR). Rupit a Besalú - výlet do vnitrozemí (55 EUR). Flamenco - taneční představení (36 EUR vč. nápoje, 52 EUR vč. večeře). Rytířský souboj + flamenco (43 EUR vč. nápoje, 58 EUR vč. večeře). Port Aventura - zábavní park v Salou (65 EUR). Marineland - vodní zoopark u Malgrat de Mar (28 EUR). Water World – vodní park v Lloret de Mar (33 EUR).

Costa del Azahar: Valencie - historie města (28 EUR). Valencie & mořský park Oceanografic (28 EUR + vstup 29 EUR).  Peñíscola - historie města (29 EUR). Aquarama - vodní park v Benicasim (24 EUR). Morella - nejkrásnější středověké město (37 EUR). Sagunto - významné město z doby Iberů (27 EUR). Flamenco show (38 EUR vč. večeře).

Costa del Sol: Granada/Alhambra. Ronda. Gibraltar - shopping. Gibraltar + rock tour. Sevilla. Cordoba. Maroko/Tanger.

 

 

TYPY STRAVOVÁNÍ:

Polopenze: snídaně vč. nápojů + večeře.

Plná penze: snídaně vč. nápojů + oběd + večeře.

All inclusive: snídaně vč. nápojů + oběd + večeře (zpravidla vše formou bufetu) vč. nealkoholických nápojů v restauraci. Svačinky (sendvič, pizza, hranolky, hamburger), pro děti zmrzlina. Místní nealkoholické (limonády, ovocné šťávy, voda, káva, čaj) a alkoholické nápoje (pivo, stolní víno, sangria, vodka, rum) na baru. Alkohol je podáván jen osobám starším 18 let.

U některých hotelů zahrnuje i poplatek za sportoviště, vstupy do welness, WiFi apod.

Nabídka služeb v rámci all inclusive se v jednotlivých hotelech může lišit.

První a poslední služba: čerpání první a poslední služby závisí na příletových a odletových časech. V případě příletu v pozdních nočních hodinách může být první služba snídaně. V případě časných odletů může být poslední služba večeře den před odletem nebo snídaně v den odletu. Dle konkrétních letových časů si CK vyhrazuje právo na změnu bez nároku na náhradu nečerpaných služeb.

 

 

POČASÍ

oblast / měsíc

květen

červen

červenec

srpen

září

říjen

Costa Brava

21 / 18

24 / 20

27 / 23

28 / 25

25 / 23

22 / 21

Costa Dorada

22 / 18

25 / 20

28 / 23

28 / 26

26 / 25

22 / 22

Costa del Azahar

24 / 18

27 / 20

29 / 23

30 / 24

27 / 22

24 / 21

Costa del Sol

24 / 18

27 / 20

31 / 23

31 / 24

28 / 22

24 / 21

*Průměrné orientační teploty vzduchu / vody v °C.

 

 

 

DOPRAVA AUTOBUSEM

Luxusní dálkové autobusy jezdí do Španělska v období od konce května do konce září v 7/14 denních cyklech a v období červenec až srpen i v 10/11 denních cyklech (přesné termíny vždy u konkrétního zájezdu).

Costa Brava / del Maresme: Tossa de Mar, Lloret de Mar, Blanes, Malgrat de Mar, Santa Susanna, Pineda del Mar, Calella.

Costa Dorada: Salou, Cambrils.

Costa del Azahar: Oropesa del Mar.

Cena jednotlivých jízdenek je vždy u konkrétního zájezdu. Cena dopravy je započtena v ceně zájezdu.

Nástupní místa:

Základní trasa - zdarma: Praha, Beroun, Hořovice (Žebrák), Rokycany, Plzeň, Rozvadov.

Svozová místa - zdarma: Bílina, Děčín, Cheb, Chomutov, Kadaň, Karlovy Vary, Klášterec n/O, Most, Ostrov n/O, Sokolov, Teplice, Ústí n/L.

Svozová místa - příplatek 200 Kč/os.: Domažlice, Holýšov, Horšovský Týn, Kdyně, Klatovy, Přeštice.

Svozová místa - příplatek 350 Kč/os.: Brno, Česká Lípa, České Budějovice, Hradec Králové, Humpolec, Jablonec n/N, Jihlava, Kolín, Kuřim, Liberec, Mladá Boleslav, Nový Bor, Olomouc, Pardubice, Písek, Prostějov, Přerov, Příbram, Tábor, Velké Meziříčí, Vyškov, Žatec.

Svozová místa - příplatek 450 Kč/os.: Frýdek-Místek, Hranice, Nový Jičín, Ostrava, Příbor.

Svozy ze severních a východních Čech mají přestupní stanici v Praze, z jižních Čech v Plzni a z Moravy v Brně. Pro uskutečnění svozu jsou podmínkou alespoň 4 osoby v daném odjezdovém místě. Svozová místa za příplatek jsou možná pouze při 7/14 denních pobytech a jsou na vyžádání/potvrzení před odjezdem. V případě 6/10/11 denních pobytů je možná pouze základní trasa. 

 

Zájezdy na 7/14 noclehů mají odjezd v pátek v ranních/dopoledních hodinách, návrat zpět v neděli odpoledne. Zájezdy s 10 noclehy mají odjezd v pátek, návrat ve středu. Zájezdy s 11 noclehy mají odjezd v pondělí, návrat v neděli. Zkrácené pobyty na 4 noci mají odjezd v pondělí, návrat v neděli. Cesta do Španělska z Prahy trvá cca 20-24 hodin (dle provozu). Cestou se dělají pravidelné přestávky cca po 3,5 hodinách cesty.

 

 

DOPRAVA LETECKY

Katalánsko - Costa Brava, del Maresme, Dorada: odlety z Prahy (PRG) do Barcelony (BCN) a zpět každý den několikrát denně (dle období). Přímý let trvá cca 2,5 hod., rezervujeme letenky na pravidelných linkových letech. 

U Costa Brava, del Maresme také možnost kombinace dopravy bus / letadlo v libovolném termínu (v návaznosti na vypsaných termínech autobusové dopravy).

Andalusie - Costa del Sol: odlety z Prahy (PRG) do Malagy (AGP) a zpět každý den (dle období). Přímý let trvá cca 3,5 hod., rezervujeme letenky na pravidelných linkových letech. 

 

Cena jednotlivých letenek je vždy u konkrétního zájezdu. Cena je vč. tax a transferu do konkrétního letoviska a je započtena v ceně zájezdu. Transfer je společný. V případě zájmu o individuální - ceny na vyžádání.

! Ke všem letenkám se vztahují tyto obchodní podmínky:!

- Na objednané letenky se nevztahují běžné stornopodmínky a stornopoplatky CK CAMPANATOUR. Objednané a zaplacené letenky jsou nevratné a nepřenosné (tzn. stornopoplatek je 100%), k rezervaci letenek je potřeba celé přesné jméno dle platného cestovního dokladu klienta.

- Palivový příplatek může být doúčtován dle aktuální výše 3 týdny před odletem.
- Letenku obdrží cestující v elektronické podobě současně s informacemi k zájezdu, tj. 7 dní před odletem.

 

 

DOPRAVA VLASTNÍ

Cestujete-li do Španělska vlastním vozem, můžeme nabídnout nocleh po cestě ve Francii (oblast Strasbourg, Dijon, Lyon, ... - dle přání klienta). Cena od 800 Kč/os./noc, snídaně od 140 Kč/os./noc. Cena platí pro ubytování na pokoji s vlastním příslušenstvím, nabídku konkrétního hotelu zašleme na vyžádání.

Řadit dle:
123456
139 položek, 6 stránek

Španělsko - Lloret de Mar

HOTEL MARIA DEL MAR

HOTEL MARIA DEL MAR ****

01.04 - 07.04.2018, 7 dní

Polopenze, Vlastní

SLEVA -24% Cena od: 4 664 Kč

Španělsko - Salou

APARTMÁNY MURILLO

APARTMÁNY MURILLO **

02.04 - 16.04.2018, 15 dní

Bez stravy, Vlastní

SLEVA -37% Cena od: 2 215 Kč

Španělsko - Salou

APARTMÁNY ALBORAN

APARTMÁNY ALBORAN **

02.04 - 16.04.2018, 15 dní

Bez stravy, Vlastní

SLEVA -37% Cena od: 2 466 Kč

Španělsko - Salou

APARTMÁNY CALIFORNIA SALOU

APARTMÁNY CALIFORNIA SALOU ***

02.04 - 16.04.2018, 15 dní

Polopenze, Vlastní

SLEVA -28% Cena od: 7 342 Kč

Španělsko - Malgrat de Mar

HOTEL EUROPA SPLASH & SPA

HOTEL EUROPA SPLASH & SPA ****

12.04 - 18.04.2018, 7 dní

Polopenze, Vlastní

SLEVA -26% Cena od: 5 261 Kč

Španělsko - Santa Susanna

HOTEL SANTA SUSANNA RESORT

HOTEL SANTA SUSANNA RESORT ***

15.04 - 21.04.2018, 7 dní

All inclusive, Vlastní

SLEVA -24% Cena od: 3 679 Kč

Španělsko - Santa Susanna

HOTEL TOP ROYAL SUN

HOTEL TOP ROYAL SUN ****

21.04 - 28.04.2018, 8 dní

Polopenze, Vlastní

SLEVA -40% Cena od: 4 574 Kč

Španělsko - Malgrat de Mar

HOTEL ROSA NAUTICA

HOTEL ROSA NAUTICA ***

21.04 - 28.04.2018, 8 dní

Polopenze, Vlastní

SLEVA -24% Cena od: 5 023 Kč

Španělsko - Blanes

HOTEL BLAUMAR

HOTEL BLAUMAR ****

21.04 - 28.04.2018, 8 dní

Polopenze, Vlastní

SLEVA -24% Cena od: 7 175 Kč

Španělsko - Blanes

HOTEL BLAUCEL BLANES

HOTEL BLAUCEL BLANES ****

21.04 - 28.04.2018, 8 dní

Polopenze, Vlastní

SLEVA -24% Cena od: 7 733 Kč

Španělsko - Santa Susanna

HOTEL INDALO PARK

HOTEL INDALO PARK ***

24.04 - 04.05.2018, 11 dní

Polopenze, Vlastní

SLEVA -24% Cena od: 6 450 Kč

Španělsko - Blanes

HOTEL STELLA MARIS - APARTMÁNY

HOTEL STELLA MARIS - APARTMÁNY ***

27.04 - 03.05.2018, 7 dní

Bez stravy, Vlastní

SLEVA -24% Cena od: 1 557 Kč

Španělsko - Blanes

HOTEL STELLA MARIS

HOTEL STELLA MARIS ***

27.04 - 03.05.2018, 7 dní

Polopenze, Vlastní

SLEVA -31% Cena od: 3 215 Kč

Španělsko - Salou

HOTEL VILLA DORADA SALOU

HOTEL VILLA DORADA SALOU ***

27.04 - 04.05.2018, 8 dní

Polopenze, Vlastní

SLEVA -24% Cena od: 4 748 Kč

Španělsko - Salou

HOTEL PLAYA DE ORO

HOTEL PLAYA DE ORO **

27.04 - 04.05.2018, 8 dní

Polopenze, Vlastní

SLEVA -24% Cena od: 4 748 Kč

Španělsko - Lloret de Mar

APARTMÁNY BOLERO PARK

APARTMÁNY BOLERO PARK ***

28.04 - 05.05.2018, 8 dní

Bez stravy, Vlastní

SLEVA -24% Cena od: 1 015 Kč

Španělsko - Malgrat de Mar

APARTMÁNY QUINTASOL

APARTMÁNY QUINTASOL *

28.04 - 05.05.2018, 8 dní

Bez stravy, Vlastní

SLEVA -24% Cena od: 1 733 Kč

Španělsko - Oropesa

REZIDENCE PLAYA PARADA

REZIDENCE PLAYA PARADA ***

28.04 - 05.05.2018, 8 dní

Bez stravy, Vlastní

SLEVA -4% Cena od: 2 179 Kč

Španělsko - Oropesa

REZIDENCE SOLYMAR

REZIDENCE SOLYMAR **

28.04 - 05.05.2018, 8 dní

Bez stravy, Vlastní

SLEVA -4% Cena od: 2 179 Kč

Španělsko - Malgrat de Mar

HOTEL REYMAR

HOTEL REYMAR ***

28.04 - 05.05.2018, 8 dní

Polopenze, Vlastní

SLEVA -24% Cena od: 3 061 Kč

Španělsko - Malgrat de Mar

HOTEL REYMAR PLAYA

HOTEL REYMAR PLAYA ***

28.04 - 05.05.2018, 8 dní

Polopenze, Vlastní

SLEVA -24% Cena od: 3 069 Kč

Španělsko - Calella

HOTEL ESPLAI

HOTEL ESPLAI ***

28.04 - 05.05.2018, 8 dní

Polopenze, Vlastní

SLEVA -28% Cena od: 3 428 Kč

Španělsko - Calella

HOTEL BON REPOS

HOTEL BON REPOS ***

28.04 - 05.05.2018, 8 dní

Polopenze, Vlastní

SLEVA -28% Cena od: 3 428 Kč

Španělsko - Tossa de Mar

HOTEL COSTA BRAVA

HOTEL COSTA BRAVA ***

28.04 - 05.05.2018, 8 dní

Polopenze, Vlastní

SLEVA -36% Cena od: 4 115 Kč

123456
139 položek, 6 stránek
Vytvářím objednávku...