Mallorca - nově u CK Campanatour

telefon zdarma

800 19 22 19

Mallorca

Státní zřízení: ostrovní oblast Baleáry patřící ke Španělskému království.   
Hlavní město: Palma de Mallorca.  
Rozloha: 3.648 km2.  
Počet obyvatel: 864.763. 
Oficiální jazyk: španělština, katalánština. 
Čas: SEČ 0. 
Měna: Euro (EUR), 1 euro = 100 eurocentů. 
Cestovní formality: platný cestovní pas nebo občanský průkaz se strojově čitelnými údaji.

 

Největší z Baleárských ostrovů a celkově největší ostrov Španělska leží v západní části Středozemního moře cca 200 km od Barcelony. V minulosti byl ostrov dobýván Římany a Maury, jejichž působení zde dokazuje mnoho památek a právě kartograficky zruční Římané dali ostrovu jeho jméno Mallorca – Ta největší. Největším a zároveň hlavním městem je Palma de Mallorca, které dominuje katedrála La Seu (katedrála světla) ze 16. století. Ostrov nabízí spoustu zeleně, centrální pohoří Tramuntana nabízí kromě vyhlídek do krajiny ideální podmínky pro horolezce. Je také vyhledávaným cílem cyklistů a vyznavačů vodních sportů. Na ostrově je mnoho přímořských letovisek s úžasnou atmosférou i řada krásných pláží a míst ke koupání v čistém modravém moři. Zdejší gastronomie a pohostinnost je proslulá. 

Na Mallorce je řada hotelových zařízení různých kategorií, není třeba mít obavy ani z hotelů s méně hvězdičkami, i ty jsou zde kvalitní, nabízejí dobré služby i stravování.

 

TIPY NA VÝLETY: Deia – městečko oblíbené umělci se strmými uličkami; klášter Valldemosa – místo, kde poslední léta svého života strávil F. Chopin se spisovatelkou G. Sandovou; Soller – letovisko v údolí, kam můžete dojet „Orient Expressem“; Fornalutx – vesnička, kde se budete cítit jako ve skanzenu; Formentor – nejsevernější skalnatý cíp ostrova s majákem s krásným výhledem; Alcudia – město obklopené římskými hradbami.

 

TYPY STRAVOVÁNÍ: 
POLOPENZE = snídaně vč. nápojů a večeře.
PLNÁ PENZE = snídaně vč. nápojů, oběd, večeře.
ALL INCLUSIVE = snídaně vč. nápojů, oběd a večeře formou bufetu v restauraci včetně nápojů. Svačinky (sendviče, pizza, těstoviny, hranolky, hamburgery). Místní alkoholické a nealkoholické nápoje: stolní víno, sangria, pivo, destiláty, káva, limonády, ovocné šťávy na baru. Alkohol je podáván jen osobám starším 18 let. U některých hotelů zahrnuje i poplatek za sportoviště, vstupy do lázní nebo WiFi.
Nabídka služeb v rámci all inclusive se může v jednotlivých hotelech lišit.
První a poslení služba: čerpání první a poslední služby závisí na příletových a odletových časech. V případě příletu v pozdních nočních hodinách může být první služba snídaně. V případě časných odletů může být poslední služba večeře den před odletem nebo snídaně v den odletu. Dle konkrétních letových časů si CK vyhrazuje právo na změnu bez nároku na náhradu nečerpaných služeb.

 

 

LETECKÁ DOPRAVA:

Přímý let Praha – Palma trvá cca 2,5 hodiny, létá se celoročně pondělí a pátek, během letní sezóny 18.05. - 15.10. každý den.

Přímý let Mnichov - Palma trvá 2 h 10 min., Vídeň - Palma 2 h 20 min. 

 

ZPÁTEČNÍ LETENKA (včetně tax a transferů):  

z Prahy: od 7.590 Kč, z Mnichova: od 7.050 Kč, z Vídně od 6.820 Kč

Děti do 2 let 1.650 Kč 

 

  • Letenky Vám můžeme rezervovat z jakéhokoliv odletového letiště (Praha, Mnichov, Berlín, Vídeň aj…), dle letových řádů leteckých společností, buď přímé lety, nebo s přestupem. Letenky rezervujeme na pravidelných linkových letech, můžeme vám nabídnout libovolně dlouhý pobyt i den odletu.
  • Ceny letenek se odvíjí od obsazenosti letadla a mění se velmi často v závislosti na obsazenosti letadla, přesnou cenu letenky Vám sdělíme v okamžiku rezervace. Zde platí, že čím dříve letenku rezervujete, tím lepší cenu získáte.
  • V základní ceně letenky je započítán hromadný transfer autobusem nebo mikrobusem. Autobusy sdružují klienty z více letů, je třeba tedy počítat s čekací dobou na letišti. Pokud je v místě delegát, nečeká na klienty na letišti.
  • Doporučujeme na místě pobytu pronajmout na letišti auto - ceny pronájmu jsou velmi příznivé a navíc budete mít vůz po celý pobyt k dispozici pro případné výlety. Při pronájmu auta je nutné pečlivě volit místo pobytu, v některých letoviscích je velmi problematické zaparkovat a všeobecně se autem pohybovat.
  • Na objednané letenky se nevztahují stornopodmínky a stornopoplatky CK CAMPANATOUR. Objednané a zaplacené letenky jsou nevratné a nepřenosné (tj. stornopoplatek činí 100%, letenka je na přesné jméno dle platného cestovního dokladu, u dětí i na datum narození). Palivový příplatek může být doúčtován dle aktuální výše 3 týdny před odletem. Letenku obdrží cestující současně s informacemi k zájezdu, tj. 7 dní před odletem.
  • Storno letenky (ze zdravotních důvodů) lze pojistit za cca 190 Kč/os. (částka se odvíjí od ceny letenky).

 

PRONÁJEM KOLA ČI AUTA:

 

Ve všech letoviscích na Mallorce najdete na každém kroku   půjčovnu kol, koloběžek či skútrů. Cyklistika je na ostrově velice populární, během posledních let zde byla vybudována hustá síť cyklostezek a není tajemstvím, že na Mallorcu jezdí trénovat i špičkoví sportovci. V půjčovnách najdete kola od standardních „holandských“ typů přes horská až po špičkové silniční modely, cena půjčení se zde pohybuje již od 4 EUR/den. Nebojte se proto půjčit si kolo, odpadne Vám starost s parkováním a uvidíte spoustu míst, kam se s autem nedostanete. 
Půjčení automobilu je zde velice jednoduché, buď si můžete pronájem zaplatit předem již v CK, nebo na místě v řadě autopůjčoven přímo na letišti, cena automobilu základní třídy začíná již na 460 Kč/den. Jen pozor na volbu letoviska pobytu, ne všude je jednoduché parkování.

 

Vytvářím objednávku...