Chorvatsko

Spolehlivý průvodce na vašich cestách
  • telefon zdarma 800 19 22 19
  • info@campana.cz

RYCHLÉ VYHLEDÁNÍ ZÁJEZDU

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

Odběr novinek

Aktuální kurzy měn

Euro125.72
Americký dolar122.77
Britská libra129.50
Švýcarský frank122.66
Australský dolar116.19
Bulharský leva113.15
Chorvatská kuna13.47
Ruský rubl10034.40

Parkování na letišti

Kompenzace za zpoždění letu

Počasí

Chorvatsko

Oficiální název: Republika Hrvatska.
Státní zřízení: parlamentní republika.
Hlavní město: Zagreb.
Rozloha: 56.540 km².
Počet obyvatel: 4,5 mil.
Oficiální jazyk: chorvatština.
Měna: Chorvatská kuna (HRK), 1 kuna = 100 lipa.
Cestovní formality: platný cestovní pas nebo občanský průkaz se strojově čitelnými údaji. Převzato z webových stránek: Velvyslanectví Chorvatské republiky v ČR (cz.mvep.hr): Chorvatsko je plnoprávným členem EU, takže byly zrušeny celní formality na silničních a železničních hraničních přechodech se Slovinskem a Maďarskem, na kterých se proto kontrolují pouze cestovní doklady / doklady totožnosti; také ve všech chorvatských letištích a přístavech procházejí občané EU touto zjednodušenou procedurou; připomínáme, že nyní ke vstupu do Chorvatské republiky, jakožto členského státu EU, postačuje i platný občanský průkaz.
Doporučené kapesné: 10-20 EUR/den (1 EUR = cca 7,50 HRK).

Chorvatsko je jako dovolenková destinace číslem jedna u českých turistů již od doby, kdy bylo součástí původní Jugoslávie. Úchvatné přírodní scenérie, malebně se vinoucí pobřeží s městečky, zálivy, plážemi a ostrovy, průzračné Jadranské moře, krátká dojezdová vzdálenost, minimální jazyková bariéra a kouzlo přímořských letovisek. Chorvatské pobřeží se dělí na tři základní části, ležící od severu k jihu: Istrie, Kvarner, Dalmácie. Každá z těchto oblastí disponuje svými specifiky a přednostmi. Společná pro všechny oblasti jsou půvabná přímořská letoviska s promenádami, konobami, restauracemi a obchůdky a především chorvatské pláže, které jsou převážně skalnaté nebo oblázkové. Krása jadranského pobřeží je umocněna pohořími, tyčícími se nad letovisky a kontrastujícími s mořem pod nimi. K chorvatskému pobřeží neodmyslitelně patří ostrovy a ostrůvky spojené s pevninou buď mosty nebo trajektovou přepravou.

Informace a zajímavosti o Chorvatsku najdete na www.chorvatsko.cz nebo www.chorvatsko.hr, mapy a itineráře na www.hak.hr

TIPY NA VÝLETY:
Istrie: Benátky - lodní výlet, prohlídka města. Plitvice - národní park, vodopády a jezera. Fish picnic - lodní výlet podél pobřeží s obědem (ryba a domácí víno).
Dalmácie: Kornati - lodní výlet do národního parku - souostroví, 148 ostrovů s koupáním a obědem. Krka - národní park, vodopády řeky Krka.


POČASÍ

oblast / měsíc

květen

červen

červenec

srpen

září

Istrie

21 / 18

25 / 22

28 / 24

29 / 25

24 / 23

Kvarner

22 / 18

27 / 22

30 / 25

29 / 26

24 / 23

Dalmácie severní

21 / 18

26 / 22

28 / 23

28 / 25

24 / 22

Dalmácie střední

23 / 18

27 / 21

29 / 24

29 / 25

24 / 22

Dalmácie jižní

24 / 18

28 / 22

31 / 24

30 / 25

25 / 22

*Průměrné orientační teploty vzduchu / vody v °C.

 

 

DOPRAVA AUTOBUSEM
Luxusní dálkové autobusy jezdí do Chorvatska v období od konce května do cca poloviny září.
Cena jednotlivých jízdenek je vždy u konkrétního zájezdu. Cena je započtena v ceně zájezdu.
V případě nedostatečného počtu cestujících (méně jak 21) může dojít ke zrušení dopravy v okrajových termínech. Každá osoba vč. dětí musí mít vlastní sedačku (autosedačku zajišťují rodiče, není nutná). Cena dopravy také zahrnuje přepravu jednoho příručního zavazadla o hmotnosti 5 kg a jednoho zavazadla v zavazadlovém prostoru o hmotnosti 15 kg. Přeprava zvířat není možná. Více týdenní pobyty za příplatek 100 Kč/os. Garance místa v autobuse 200 Kč/os. (zasedací pořádky připravuje dopravce s přihlédnutím k požadavkům v cestovní smlouvě - věk klientů, zdravotní stav apod.).  Odjezd z ČR je v pátek v odpoledních hodinách, příjezd do HR je v sobotu v ranních/dopoledních hodinách. Odjezd z HR je v sobotu v odpoledních/večerních hodinách, návrat do ČR je v neděli v poledních hodinách.
Istrie: Umag, Novigrad, Lanterna, Poreč, Vrsar, Rovinj, Pula, Banjole, Premantura, Medulin, Rabac.
Kvarner: Dramalj, Crikvenica, Selce, Novi Vinodolski, Kraljevica, Omišalj, Njivice, Malinska, Krk, Punat, Šilo, Baška.
Dalmácie severní: Zaton, Petrčane, Zadar, Sv. Filip i Jakov, Biograd na Moru, Pakoštane, Vodice, Šibenik, Primošten,Trogir, Kaštel.
Dalmácie střední a jižní: Split, Omiš, Brela, Baška Voda, Baško Polje, Makarska, Tučepi, Podgora, Igrane, Živogošće, Drvenik, Podaca, Brist, Gradac, Trpanj, Klek, Neum, Orebić, Korčula (pouze do přístavu v Orebići, bez trajektu).
Nástupní místa:
Základní trasa - zdarma: Brno, České Budějovice, Domažlice, Humpolec, Jihlava, Kdyně, Klatovy, Mikulov, Písek, Praha, Přeštice, Příbram, Strakonice, Velké Meziříčí.
Svozová místa - příplatek 150 Kč: Blansko, Boskovice, Horažďovice, Hranice, Chomutov, Mladá Boleslav, Olomouc, Plzeň, Prostějov, Sušice, Svitavy, Vyškov.
Svozová místa - přípatek 200 Kč: Děčín, Frýdek-Místek, Hradec Králové, Jablonec nad Nisou, Liberec, Most, Nový Jičín, Opava, Ostrava, Pardubice, Teplice, Turnov, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem, Zlín.

CK si vyhrazuje právo zajišťovat svozy z jednotlivých míst osobními automobily či mikrobusy. V případě, že bude v jednom nástupním místě méně než 6 cestujících, může CK zajistit dopravu klientů k dálkovému autobusu veřejnou hromadnou dopravou (autobus, vlak). Pokud je nástupní místo za příplatek, CK tento příplatek vrací, a dále hradí klientovi běžnou cenu jízdenky veřejnou hromadnou dopravou. V tom případě bude klient informován o optimálním spojení. Pro skupinky více než 10 osob možnost nástupního místa dle jejich požadavků (po domluvě s CK).
- Vzhledem k tomu, že některé autobusy rozváží klienty po větší části Chorvatska (severní a střední Dalmácie), může být příjezd do některých letovisek v severní části této oblasti (Zaton, Biograd na Moru, Sv. Filip i Jakov ...) už v časných ranních hodinách. Realizace dopravy je v plné kompetenci dopravní společnosti a CK není schopna tento fakt ovlivnit.
- Odjezdy z letovisek jsou pak přizpůsobeny povinnému odpočinku řidičů a bývají v těchto oblastech v pozdních večerních hodinách.
- Usazování klientů dle zasedacího pořádku a vysazování v místě určení je realizováno řidiči, v autobuse nejsou průvodci.
- V některých letoviscích nelze autobusem zajet až k ubytovacímu zařízení či agentuře (jednosměrné či úzké uličky). Pro zpáteční cestu nastupují klienti vždy na stejném místě, jako byli vysazeni, neurčí-li dopravce jinak. O přesném času zpátečního odjezdu budou klienti informováni formou SMS zprávy nejpozději den před odjezdem. 


DOPRAVA LETECKY
Přímý let Praha (PRG) - Split (SPU), trvá cca 1,5 hod. nebo Praha - Dubrovnik (DBV), trvá necelé 2 hod. Rezervujeme letenky na pravidelných linkových letech. Odlety do Splitu v dubnu a květnu 4x týdně, od června do září každý den. Odlety do Dubrovniku v dubnu a květnu 3x týdně, od června do září každý den.
Cena letenky zahrnuje přepravu 1 osoby, zavazadlo do 15 kg a jedno příruční zavazadlo, letištní a bezpečností taxy, palivový příplatek. Přesnou cenu letenky Vám sdělíme v okamžiku rezervace.

Ke všem letenkám se vztahují tyto obchodní podmínky:
- na objednané letenky se nevztahují běžné stornopodmínky a stornopoplatky CK CAMPANATOUR. Objednané a zaplacené letenky jsou nevratné a nepřenosné (tzn. stornopoplatek je 100%), rezervaci letenek je potřeba celé přesné jméno dle platného cestovního dokladu klienta.
- Palivový příplatek může být doúčtován dle aktuální výše 3 týdny před odletem.
- Letenku obdrží cestující v elektronické podobě současně s informacemi k zájezdu, tj. 7 dní před odletem.DOPRAVA VLASTNÍ
Užitečné informace pro řidiče nabízí Chorvatský Autoklub:
Atlas: http://www.hak.hr/map2/map2en.aspx?t=0
Itinerář: http://www.hak.hr/map2/map2en.aspx?t=2
Webkamery: http://www.hak.hr/map2/map2en.aspx?l=21


TRANZITNÍ NOCLEH
Chcete cestovat do jižní části Chorvatska autem a cesta je pro Vás příliš dlouhá? Udělejte si po cestě zastávku např. u národního parku Plitvická jezera. Obohaťte svoji dovolenou o prohlídku tohoto krásného kousku přírody, ať už při cestě tam či zpět. Zajistíme Vám ubytování přímo u Plitvických Jezer, či na kterémkoliv jiném místě dle vašeho přání. Připravíme Vám Vaši dovolenou tak, abyste na ni ještě dlouho vzpomínali.

Řadit dle:
0 položek, 1 stránka
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný výsledek. Prosím upravte vyhledávací kritéria.
 
Vytvářím objednávku...