Chorvatsko

Spolehlivý průvodce na vašich cestách
  • telefon zdarma 800 19 22 19
  • info@campana.cz

RYCHLÉ VYHLEDÁNÍ ZÁJEZDU

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

Aktuální kurzy měn

Euro125.26
Americký dolar120.44
Britská libra129.23
Švýcarský frank121.27
Australský dolar115.86
Bulharský leva112.92
Chorvatská kuna13.41
Ruský rubl10032.83

Parkování na letišti

 

Počasí

Chorvatsko

Oficiální název: Republika Hrvatska.
Státní zřízení: parlamentní republika.
Hlavní město: Zagreb.
Rozloha: 56.540 km².
Počet obyvatel: 4,5 mil.
Oficiální jazyk: chorvatština.
Měna: Chorvatská kuna (HRK), 1 kuna = 100 lipa.
Cestovní formality: platný cestovní pas nebo občanský průkaz se strojově čitelnými údaji. Převzato z webových stránek: Velvyslanectví Chorvatské republiky v ČR (cz.mvep.hr): Chorvatsko je plnoprávným členem EU, takže byly zrušeny celní formality na silničních a železničních hraničních přechodech se Slovinskem a Maďarskem, na kterých se proto kontrolují pouze cestovní doklady / doklady totožnosti; také ve všech chorvatských letištích a přístavech procházejí občané EU touto zjednodušenou procedurou; připomínáme, že nyní ke vstupu do Chorvatské republiky, jakožto členského státu EU, postačuje i platný občanský průkaz.
Doporučené kapesné: 10-20 EUR/den (1 EUR = cca 7,50 HRK).

Chorvatsko je jako dovolenková destinace číslem jedna u českých turistů již od doby, kdy bylo součástí původní Jugoslávie. Úchvatné přírodní scenérie, malebně se vinoucí pobřeží s městečky, zálivy, plážemi a ostrovy, průzračné Jadranské moře, krátká dojezdová vzdálenost, minimální jazyková bariéra a kouzlo přímořských letovisek. Chorvatské pobřeží se dělí na tři základní části, ležící od severu k jihu: Istrie, Kvarner, Dalmácie. Každá z těchto oblastí disponuje svými specifiky a přednostmi. Společná pro všechny oblasti jsou půvabná přímořská letoviska s promenádami, konobami, restauracemi a obchůdky a především chorvatské pláže, které jsou převážně skalnaté nebo oblázkové. Krása jadranského pobřeží je umocněna pohořími, tyčícími se nad letovisky a kontrastujícími s mořem pod nimi. K chorvatskému pobřeží neodmyslitelně patří ostrovy a ostrůvky spojené s pevninou buď mosty nebo trajektovou přepravou.

Informace a zajímavosti o Chorvatsku najdete na www.chorvatsko.cz nebo www.chorvatsko.hr, mapy a itineráře na www.hak.hr

TIPY NA VÝLETY:
Istrie: Benátky - lodní výlet, prohlídka města. Plitvice - národní park, vodopády a jezera. Fish picnic - lodní výlet podél pobřeží s obědem (ryba a domácí víno).
Dalmácie: Kornati - lodní výlet do národního parku - souostroví, 148 ostrovů s koupáním a obědem. Krka - národní park, vodopády řeky Krka.


POČASÍ

oblast / měsíc

květen

červen

červenec

srpen

září

Istrie

21 / 18

25 / 22

28 / 24

29 / 25

24 / 23

Kvarner

22 / 18

27 / 22

30 / 25

29 / 26

24 / 23

Dalmácie severní

21 / 18

26 / 22

28 / 23

28 / 25

24 / 22

Dalmácie střední

23 / 18

27 / 21

29 / 24

29 / 25

24 / 22

Dalmácie jižní

24 / 18

28 / 22

31 / 24

30 / 25

25 / 22

*Průměrné orientační teploty vzduchu / vody v °C.

 

 

DOPRAVA AUTOBUSEM
Luxusní dálkové autobusy jezdí do Chorvatska v období od konce května do cca poloviny září.
Cena jednotlivých jízdenek je vždy u konkrétního zájezdu. Cena je započtena v ceně zájezdu.
V případě nedostatečného počtu cestujících (méně jak 21) může dojít ke zrušení dopravy v okrajových termínech. Každá osoba vč. dětí musí mít vlastní sedačku (autosedačku zajišťují rodiče, není nutná). Cena dopravy také zahrnuje přepravu jednoho příručního zavazadla o hmotnosti 5 kg a jednoho zavazadla v zavazadlovém prostoru o hmotnosti 15 kg. Přeprava zvířat není možná. Více týdenní pobyty za příplatek 100 Kč/os. Garance místa v autobuse 200 Kč/os. (zasedací pořádky připravuje dopravce s přihlédnutím k požadavkům v cestovní smlouvě - věk klientů, zdravotní stav apod.).  Odjezd z ČR je v pátek v odpoledních hodinách, příjezd do HR je v sobotu v ranních/dopoledních hodinách. Odjezd z HR je v sobotu v odpoledních/večerních hodinách, návrat do ČR je v neděli v poledních hodinách.
Istrie: Umag, Novigrad, Lanterna, Poreč, Vrsar, Rovinj, Pula, Banjole, Premantura, Medulin, Rabac.
Kvarner: Dramalj, Crikvenica, Selce, Novi Vinodolski, Kraljevica, Omišalj, Njivice, Malinska, Krk, Punat, Šilo, Baška.
Dalmácie severní: Zaton, Petrčane, Zadar, Sv. Filip i Jakov, Biograd na Moru, Pakoštane, Vodice, Šibenik, Primošten,Trogir, Kaštel.
Dalmácie střední a jižní: Split, Omiš, Brela, Baška Voda, Baško Polje, Makarska, Tučepi, Podgora, Igrane, Živogošće, Drvenik, Podaca, Brist, Gradac, Trpanj, Klek, Neum, Orebić, Korčula (pouze do přístavu v Orebići, bez trajektu).
Nástupní místa:
Základní trasa - zdarma: Brno, České Budějovice, Domažlice, Humpolec, Jihlava, Kdyně, Klatovy, Mikulov, Písek, Praha, Přeštice, Příbram, Strakonice, Velké Meziříčí.
Svozová místa - příplatek 150 Kč: Blansko, Boskovice, Horažďovice, Hranice, Chomutov, Mladá Boleslav, Olomouc, Plzeň, Prostějov, Sušice, Svitavy, Vyškov.
Svozová místa - přípatek 200 Kč: Děčín, Frýdek-Místek, Hradec Králové, Jablonec nad Nisou, Liberec, Most, Nový Jičín, Opava, Ostrava, Pardubice, Teplice, Turnov, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem, Zlín.

CK si vyhrazuje právo zajišťovat svozy z jednotlivých míst osobními automobily či mikrobusy. V případě, že bude v jednom nástupním místě méně než 6 cestujících, může CK zajistit dopravu klientů k dálkovému autobusu veřejnou hromadnou dopravou (autobus, vlak). Pokud je nástupní místo za příplatek, CK tento příplatek vrací, a dále hradí klientovi běžnou cenu jízdenky veřejnou hromadnou dopravou. V tom případě bude klient informován o optimálním spojení. Pro skupinky více než 10 osob možnost nástupního místa dle jejich požadavků (po domluvě s CK).
- Vzhledem k tomu, že některé autobusy rozváží klienty po větší části Chorvatska (severní a střední Dalmácie), může být příjezd do některých letovisek v severní části této oblasti (Zaton, Biograd na Moru, Sv. Filip i Jakov ...) už v časných ranních hodinách. Realizace dopravy je v plné kompetenci dopravní společnosti a CK není schopna tento fakt ovlivnit.
- Odjezdy z letovisek jsou pak přizpůsobeny povinnému odpočinku řidičů a bývají v těchto oblastech v pozdních večerních hodinách.
- Usazování klientů dle zasedacího pořádku a vysazování v místě určení je realizováno řidiči, v autobuse nejsou průvodci.
- V některých letoviscích nelze autobusem zajet až k ubytovacímu zařízení či agentuře (jednosměrné či úzké uličky). Pro zpáteční cestu nastupují klienti vždy na stejném místě, jako byli vysazeni, neurčí-li dopravce jinak. O přesném času zpátečního odjezdu budou klienti informováni formou SMS zprávy nejpozději den před odjezdem. 


DOPRAVA LETECKY
Přímý let Praha (PRG) - Split (SPU), trvá cca 1,5 hod. nebo Praha - Dubrovnik (DBV), trvá necelé 2 hod. Rezervujeme letenky na pravidelných linkových letech. Odlety do Splitu v dubnu a květnu 4x týdně, od června do září každý den. Odlety do Dubrovniku v dubnu a květnu 3x týdně, od června do září každý den.
Cena letenky zahrnuje přepravu 1 osoby, zavazadlo do 15 kg a jedno příruční zavazadlo, letištní a bezpečností taxy, palivový příplatek. Přesnou cenu letenky Vám sdělíme v okamžiku rezervace.

Ke všem letenkám se vztahují tyto obchodní podmínky:
- na objednané letenky se nevztahují běžné stornopodmínky a stornopoplatky CK CAMPANATOUR. Objednané a zaplacené letenky jsou nevratné a nepřenosné (tzn. stornopoplatek je 100%), rezervaci letenek je potřeba celé přesné jméno dle platného cestovního dokladu klienta.
- Palivový příplatek může být doúčtován dle aktuální výše 3 týdny před odletem.
- Letenku obdrží cestující v elektronické podobě současně s informacemi k zájezdu, tj. 7 dní před odletem.DOPRAVA VLASTNÍ
Užitečné informace pro řidiče nabízí Chorvatský Autoklub:
Atlas: http://www.hak.hr/map2/map2en.aspx?t=0
Itinerář: http://www.hak.hr/map2/map2en.aspx?t=2
Webkamery: http://www.hak.hr/map2/map2en.aspx?l=21


TRANZITNÍ NOCLEH
Chcete cestovat do jižní části Chorvatska autem a cesta je pro Vás příliš dlouhá? Udělejte si po cestě zastávku např. u národního parku Plitvická jezera. Obohaťte svoji dovolenou o prohlídku tohoto krásného kousku přírody, ať už při cestě tam či zpět. Zajistíme Vám ubytování přímo u Plitvických Jezer, či na kterémkoliv jiném místě dle vašeho přání. Připravíme Vám Vaši dovolenou tak, abyste na ni ještě dlouho vzpomínali.

Vytvářím objednávku...