Jordánsko - Ajloun - Trek v Jordánsku | Dovolená Campana 2020

Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19

Trek v Jordánsku

Jordánsko

Ajloun

Zájezd zakoupilo klientů
Sportovní nadšenci
20 fotografií
29.9. - 6.10.2020
7 nocí dní
polopenze
Vlastní
osoba od / zájezd 41 750
Popis Termíny Destinace a mapa Program Hodnocení

Služby v ceně

Telefonická asistence - CZ
místní průvodce - AJ
veškeré transfery
vstupné
NA VYŽÁDÁNÍ lze jiný termín / délka pobytu, jiný program.

Popis

Ubytování:

Hotely 4*: 2 osoby celkem: dvoulůžkový pokoj; 3 osoby celkem: dvoulůžkový pokoj s přistýklou; 4 osoby celkem: 2x dvoulůžkový pokoj; 6 osob celkem: 3x dvoulůžkový pokoj.
Ve Wadi Rum: stany v kempu v poušti (s vlastní koupelnou)!!!
Na vyžádání ceny v hotelích 3* a 5*.

Stravování:

Polopenze (snídaně, večeře bez nápojů). 7. den: 1x oběd formou balíčku.

V ceně:

- letenka Praha – Jordánsko – Praha (kabinové zavazadlo 40 cm x 20 cm x 25 cm, bez občerstvení)
- transfery dle programu v klimatizovaném autě s místním, anglicky mluvícím řidičem
- treky s profesionálním, anglicky mluvícím průvodcem
- 7x ubytování v daném typu pokoje
- 7x polopenze, 1x oběd balíček
- místní taxy
- vstupné dle programu & ve Wadi Rum 1,5 hod jízda jeepem + 1hod jízda na velbloudovi
- víza

Příplatky:

- neuvedené služby
- spropitné: řidič/průvodce cca 5 USD / osoba / den
- cestovní pojištění: viz www.campana.cz/pojisteni

Povinné smluvní údaje

Pro uskutečnění zájezdu není nutný určitý počet osob. Zákazník může odstoupit od smlouvy kdykoliv před zahájením zájezdu proti zaplacení stornopoplatků stanovených pořadatelem. Zájezd je zaměřený na trekking, proto je třeba dobrá kondice - treky snadné/střední. Časy odjezdu/odletu budou uvedeny v Informacích k odjezdu. Občané EU potřebují pro vstup do země platný cestovní pas a vízum, očkování není povinné.

Poznámka:

FOTO: CAMPANATOUR, Fenyan Lodge.

Doprava:

Přímý let Praha - Amman / Amman - Praha - úterý & sobota.
Obecně platí, že čím dříve před odletem si letenku zarezervujete, tím je cena nižší.

Můžeme nabídnout libovolně dlouhý pobyt i den odletu (let s přestupem), přesnou cenu letenky sdělíme v okamžiku rezervace!
Uvedená nabídka platí při využití nejvýhodnějšího tarifu. Počet míst je omezen.

POZOR: od ledna 2020 přímé lety i z Krakova!!
(Krakow - Amman / Amman - Krakow - pondělí & pátek)

V ceně letenky STANDARD je POUZE příruční zavazadlo o rozměrech max. 40x20x25 cm.
Dokoupení zavazadla (1 kus / obousměr):
- příruční na palubu do 10 kg: od 830 Kč;
- odbavené do 10 kg: od 830 Kč;
- odbavené do 20 kg: od 1.600 Kč.
Dokoupená zavazadla si nemusí objednat každá cestující osoba. Zavazadlo za tuto cenu se musí dokoupit při vystavení letenky (poté lze doobjednat nebo zaplatit na přepážce při odletu za vyšší cenu).

V ceně je vždy transfer z / na letiště a doprava během výletů soukromým autem s místním, anglicky nebo německy nebo rusky mluvícím řidičem.

Ke všem letenkám se vztahují tyto obchodní podmínky:
• Na objednané letenky se nevztahují běžné stornopodmínky a stornopoplatky CK CAMPANATOUR. Objednané a zaplacené letenky jsou nevratné a nepřenosné (tzn. stornopoplatek je 100%), k rezervaci letenek je potřeba celé přesné jméno dle platného cestovního dokladu klienta a datum narození.
Ceny letenek jsou v režimu STANDARD, jsou pohyblivé, konečná cena vám bude potvrzena při rezervaci. V základní ceně letenky je POUZE příruční zavazadlo, odbavené zavazadlo je za příplatek.
Palivový příplatek může být doúčtován dle aktuální výše 3 týdny před odletem.
• E
lektronické letenky / palubenky vám zašleme současně s informacemi k zájezdu.


Delegátské služby:

Po příletu očekává klienty anglicky mluvící zástupce partnerské agentury, který vyřídí víza a doprovodí klienty k autu s řidičem.

Během poznávacích zájezdů klienty doprovází anglicky nebo německy nebo rusky mluvící místní řidič. Telefonická asistence v češtině z ČR; v místě v angličtině.

U pobytových zájezdů je zajištěný transfer z / na letiště, kde klienty doprovází anglicky nebo německy nebo rusky mluvící místní řidič. Telefonická asistence v češtině z ČR; v místě v angličtině.

Při objednání je třeba uvést, jakou řečí má řidič hovořit (lze garantovat pouze angličtina, ostatní dle volných termínů).
Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Mapa

Jordánsko - Ajloun

Destinace - Popis

Při pohledu z letadla se zdá, že Jordánsko tvoří hlavně písečné pláně, duny, skály, hory a vádí – vyschlá koryta řek. Země se rozkládá v severovýchodní části arabského poloostrova, její západní cíp omývá Rudé moře. Na západě se náhorní plošina svažuje k Mrtvému moři, na východě přechází v poušť. Území bylo v minulosti součástí Arabské, později Osmanské říše, po 1. světové válce byl vytvořen stát Zajordánsko a později bylo vyhlášeno nezávislé království. Ačkoli je v porovnání se svými sousedy stabilní a prosperující zemí, turisté se mu zatím ve větší míře vyhýbají, což je jistě dobrá zpráva pro ty, kteří nevyhledávají davovou turistiku. Dalším, co mluví ve prospěch země, jsou určitě obyvatelé, kteří jsou velice milí, vstřícní, pohostinní: budou vás zastavovat na ulici, ptát se, odkud jste a co děláte, a přát, ať se vám u nich líbí – všude vás bude doprovázet jejich „as-salám alaykum“. Ovšem největšímu zájmu se těší památky, které jsou pečlivě spravované a dopravně dobře přístupné. Mnohé z nich jsou zapsané v seznamu UNESCO, jako Petra, Jerash, Qusayr Amra. Jordánsko, to jsou biblické příběhy, ztracená města, Petra – starodávné město Nabatejců, Wádí Rum, které učarovalo i Lawrenci z Arábie. Neche se také okouzlit, ponořte se do starodávných časů a žasněte…

Oficiální název: Jordánské hášimovské království
Hlavní město: Ammán
Rozloha: 92 300 km2
Počet obyvatel: 5 460 300
Státní zřízení: království
Úřední jazyk: arabština, rozšířená je angličtina
Časový posun: + 1 hodina
Měna: jordánský dinár (JOD), 1 JOD = cca 33 CZK
Vstupní formality: pas platný nejméně 6 měsíců po návratu. Vízum: vystavuje se na letišti. UPOZORNĚNÍ: v případě, že je v pase razítko Izraele (byť jen z razítka jordánského hraničního přechodu), nebo není-li patrno, kudy dotyčný do Jordánska vstoupil, nemůže cestovat do ostatních sousedních zemí (Sýrie, Iráku, Saúdské Arábie).

Popis letoviska:


Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den: přílet Ammán Po příletu přivítání, transfer do hotelu v Ammánu, ubytování, večeře a nocleh.

2. den: Amman – Ajloun (Trek Rockrose: 8 km / 3-4 hod) – JERASH – AMMAN (snídaně, večeře) Po snídani odjezd severně od hlavního města, trek v rezervaci pod křižáckým hradem Ajloun. Trasa „Rockrose“, pojmenovaná po květinách kvetoucích podél stezky každé jaro, vede lesem, přes sady, farmy i vesnicemi. Trek je výborným způsobem poznání jordánského venkova, uvidíte mj. vinice a olivové háje, které tu zakládali Byzantinci a Římané. Poté návštěva dokonale zachovaného římského provinčního městečka Jerash, prohlídka vč. Jižní brány, Diova chrámu, Oválného fóra, Chrámu bohyně Artemis. Návrat do Ammánu, večeře a nocleh v hotelu.

3. den: Ammán – Wadi Mujib (Siq Trail: 1,5 km / 2-3hod) – Mrtvé moře (snídaně, večeře) Odjezd z hlavního města Ammánu do údolí kolem Mrtvého moře, nejprve trek v přírodní rezervaci Mujib s impozantním kaňonem. Trek (zde bez průvodce) vede podél řeky, dle sezóny a množství vody se vyskytují i bazénky, kde se dá vykoupat ve sladké vodě. Obzvlášť v létě je to příjemně chladné, stinné místo s osvěžující vodou. Poté ubytování v hotelu v nejnižším bodu na zemi – u Mrtvého moře, koupání a relaxace. Večeře a nocleh v hotelu. 

4. den: Mrtvé moře – Dana (trek 14 km) – Feynan (snídaně, večeře)
Po snídani přejezd dále na jih a v rezervaci Dana trek nádhernou, unikátní krajinou, kde se střídají skalnaté výběžky s planinami, v tichu přerušovaném jen zpěvem ptactva. Na nocleh dojezd do eco-lodge uprostřed pustiny, večeře a nocleh. 

5. den: Feynan – Dana (Nawatef Trail: 2 km / 2 hod) – Petra (snídaně, večeře)
Po snídani trek v rezervaci Dana, z vesničky Al Barrah horami ke starobylým ruinám. Dojezd do městečka Petra u sklaního města, večeře a nocleh v hotelu. V případě zájmu ranní trek z lodge „za svítáním“ – 2 km / 2 hod. 

6. den: Petra – Malá Petra – Wadi Rum (snídaně, večeře) Po snídani prohlídka / trek archeologickým areálem Petra, skalním městem na rozlehlém území. Začíná se v Malé Petře, „zmenšenině“ světoznámého skalního města, trasa pak pokračuje až do Petry. Mimo trek také prohlídka impozantních chrámů, klášterů a dalších objektů, vytesaných do skal, vč. nejznámější stavby, Pokladnice. Přejezd do pouštní oblasti Wadi Rum, večeře a nocleh v kempu. 

7. den: Wadi Rum – Amman (snídaně, oběd, večeře) Snídaně; 1,5hod projížďka ve 4x4 hluboko do pouště, pak 1hod jízdy pouští na velbloudech. Trek v oblasti skalních formací 7 Pillars of Wisdom. Odpoledne transfer do Ammánu, ubytování, večeře a nocleh v hotelu. 

8. den – Ammán – odlet Snídaně, transfer na letiště, odlet domů.
Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme