Jordánsko - Ammán - Skrytý diamant | Dovolená Campana 2020

Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19

Skrytý diamant

Jordánsko

Ammán

Zájezd zakoupilo klientů
9 fotografií
6.10. - 10.10.2020
4 nocí dní
polopenze
Vlastní
osoba od / zájezd 15 750
Popis Termíny Destinace a mapa Program Hodnocení

Služby v ceně

Telefonická asistence - CZ
místní řidič -AJ
veškeré transfery
vstupné
NA VYŽÁDÁNÍ lze jiný termín / délka pobytu, jiný program.

Popis

Ubytování:

Hotely 3*: 2 osoby celkem: dvoulůžkový pokoj; 4 osoby celkem: 2x dvoulůžkový pokoj.
Na vyžádání ceny v hotelích 4* a 5*.

Stravování:

Polopenze (snídaně, večeře bez nápojů).

V ceně:

- letenka Praha – Jordánsko – Praha (kabinové zavazadlo 40 cm x 20 cm x 25 cm, bez občerstvení)
- transfery dle programu v klimatizovaném autě s místním, anglicky mluvícím řidičem
- 4x ubytování v daném typu pokoje
- 4x polopenze
- místní taxy
- vstupné dle programu &1,5 hod jízda jeepem ve Wadi Rum
- vízum
- denně láhev vody

Příplatky:

- povinné příplatky: Vánoce, Nový rok, Eid Al Fitr, Velikonoce - na vyžádání
- cestovní pojištění: viz www.campana.cz/pojisteni

Povinné smluvní údaje

Pro uskutečnění zájezdu není nutný určitý počet osob. Zákazník může odstoupit od smlouvy kdykoliv před zahájením zájezdu proti zaplacení stornopoplatků stanovených pořadatelem. Zájezd je vhodný pro osoby s běžnou schopností pohybu. Časy odjezdu/odletu budou uvedeny v Informacích k odjezdu. Občané EU potřebují pro vstup do země platný cestovní pas a vízum, očkování není povinné.

Poznámka:

FOTO: Campanatour.

Naše klientka, Mgr. Jana Kořistková, po absolvování zájezdu napsala krásný email: "chci Vám poděkovat za perfektně připravený poznávací zájezd na 5 dnů do Jordánska (2. - 6. 7. 2019). Informace jsem dostala v dostatečném předstihu a byly napsány naprosto srozumitelně, jasně a bylo v nich vše potřebné. Program zájezdu je velmi pěkně poskládaný, zážitky hezky gradovaly a relax u Mrtvého moře naše okouzlení Jordánskem dovršil. Služby v Jordánsku byly poskytnuty v plném rozsahu. Všichni, se kterými jsme se setkaly (zástupce místního partnera, řidič, průvodce v Petře, řidič jeepu ve Wadi Rum), byli opravdoví profesionálové a snažili se, abychom byly spokojené a odvezly si ty nejhezčí vzpomínky a zážitky z Jordánska. Pan řidič a průvodce v jedné osobě (Waheed) byl úžasný - dochvilný, vstřícný a ochoten odpovídat na naše neustálé otázky o životě, státním zřízení, kultuře, náboženství a zvyklostech v Jordánsku. Pomáhal nám i s nákupy (smlouvání není moje silná stránka) a díky němu jsme měly možnost ochutnat i některá typická jídla a zeleninu, která se prodávala na ulici nebo podél cest. Díky němu naše dovolená získala další dimenzi a posunul ji na vyšší level. Ubytování i stravování bylo rovněž v pořádku. U Mrtvého moře bylo moc hezké ubytování s výhledem na moře. Mějte se hezky, ať se Vám daří a máte jen spokojené klienty. Mgr. Jana Kořistková"

Doprava:

Přímý let Praha - Amman / Amman - Praha - úterý & sobota.
Obecně platí, že čím dříve před odletem si letenku zarezervujete, tím je cena nižší.

Můžeme nabídnout libovolně dlouhý pobyt i den odletu (let s přestupem), přesnou cenu letenky sdělíme v okamžiku rezervace!
Uvedená nabídka platí při využití nejvýhodnějšího tarifu. Počet míst je omezen.

POZOR: od ledna 2020 přímé lety i z Krakova!!
(Krakow - Amman / Amman - Krakow - pondělí & pátek)

V ceně letenky STANDARD je POUZE příruční zavazadlo o rozměrech max. 40x20x25 cm.
Dokoupení zavazadla (1 kus / obousměr):
- příruční na palubu do 10 kg: od 830 Kč;
- odbavené do 10 kg: od 830 Kč;
- odbavené do 20 kg: od 1.600 Kč.
Dokoupená zavazadla si nemusí objednat každá cestující osoba. Zavazadlo za tuto cenu se musí dokoupit při vystavení letenky (poté lze doobjednat nebo zaplatit na přepážce při odletu za vyšší cenu).

V ceně je vždy transfer z / na letiště a doprava během výletů soukromým autem s místním, anglicky nebo německy nebo rusky mluvícím řidičem.

Ke všem letenkám se vztahují tyto obchodní podmínky:
• Na objednané letenky se nevztahují běžné stornopodmínky a stornopoplatky CK CAMPANATOUR. Objednané a zaplacené letenky jsou nevratné a nepřenosné (tzn. stornopoplatek je 100%), k rezervaci letenek je potřeba celé přesné jméno dle platného cestovního dokladu klienta a datum narození.
Ceny letenek jsou v režimu STANDARD, jsou pohyblivé, konečná cena vám bude potvrzena při rezervaci. V základní ceně letenky je POUZE příruční zavazadlo, odbavené zavazadlo je za příplatek.
Palivový příplatek může být doúčtován dle aktuální výše 3 týdny před odletem.
• E
lektronické letenky / palubenky vám zašleme současně s informacemi k zájezdu.


Delegátské služby:

Po příletu očekává klienty anglicky mluvící zástupce partnerské agentury, který vyřídí víza a doprovodí klienty k autu s řidičem.

Během poznávacích zájezdů klienty doprovází anglicky nebo německy nebo rusky mluvící místní řidič. Telefonická asistence v češtině z ČR; v místě v angličtině.

U pobytových zájezdů je zajištěný transfer z / na letiště, kde klienty doprovází anglicky nebo německy nebo rusky mluvící místní řidič. Telefonická asistence v češtině z ČR; v místě v angličtině.

Při objednání je třeba uvést, jakou řečí má řidič hovořit (lze garantovat pouze angličtina, ostatní dle volných termínů).
Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Mapa

Jordánsko - Ammán

Destinace - Popis

Při pohledu z letadla se zdá, že Jordánsko tvoří hlavně písečné pláně, duny, skály, hory a vádí – vyschlá koryta řek. Země se rozkládá v severovýchodní části arabského poloostrova, její západní cíp omývá Rudé moře. Na západě se náhorní plošina svažuje k Mrtvému moři, na východě přechází v poušť. Území bylo v minulosti součástí Arabské, později Osmanské říše, po 1. světové válce byl vytvořen stát Zajordánsko a později bylo vyhlášeno nezávislé království. Ačkoli je v porovnání se svými sousedy stabilní a prosperující zemí, turisté se mu zatím ve větší míře vyhýbají, což je jistě dobrá zpráva pro ty, kteří nevyhledávají davovou turistiku. Dalším, co mluví ve prospěch země, jsou určitě obyvatelé, kteří jsou velice milí, vstřícní, pohostinní: budou vás zastavovat na ulici, ptát se, odkud jste a co děláte, a přát, ať se vám u nich líbí – všude vás bude doprovázet jejich „as-salám alaykum“. Ovšem největšímu zájmu se těší památky, které jsou pečlivě spravované a dopravně dobře přístupné. Mnohé z nich jsou zapsané v seznamu UNESCO, jako Petra, Jerash, Qusayr Amra. Jordánsko, to jsou biblické příběhy, ztracená města, Petra – starodávné město Nabatejců, Wádí Rum, které učarovalo i Lawrenci z Arábie. Neche se také okouzlit, ponořte se do starodávných časů a žasněte…

Oficiální název: Jordánské hášimovské království
Hlavní město: Ammán
Rozloha: 92 300 km2
Počet obyvatel: 5 460 300
Státní zřízení: království
Úřední jazyk: arabština, rozšířená je angličtina
Časový posun: + 1 hodina
Měna: jordánský dinár (JOD), 1 JOD = cca 33 CZK
Vstupní formality: pas platný nejméně 6 měsíců po návratu. Vízum: vystavuje se na letišti. UPOZORNĚNÍ: v případě, že je v pase razítko Izraele (byť jen z razítka jordánského hraničního přechodu), nebo není-li patrno, kudy dotyčný do Jordánska vstoupil, nemůže cestovat do ostatních sousedních zemí (Sýrie, Iráku, Saúdské Arábie).

Popis letoviska:


Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1.DEN: PŘÍLET – AMMÁN Přílet, vyřízení formalit, transfer do hotelu v Ammánu, ubytování a nocleh v hotelu.

2.DEN: AMMÁN – MADABA – HORA NEBO – PETRA Po snídani dvouhodinová prohlídka hlavního města: Citadela, římský amfiteátr, Archeologické muzeum. Následně odjezd do Madaby - nejznámější mozaika ze 6. stol. – „Mozaiková mapa“. Výjezd na horu Nebo s vyhlídkou. Dojezd do města Petry, ubytování a nocleh v hotelu. 

3.DEN: PETRA Snídaně, celodenní prohlídka starobylého města Petry, vytesaného ve skalách. Nocleh v hotelu.

4. DEN: PETRA – WÁDÍ RUM – MRTVÉ MOŘE Po snídani přejezd do pouštní krajiny Wádí Rum, 1,5 hodiny projížďka v autech 4 x 4 hluboko do pouště. Odpoledne přejezd k nejnižšímu místu na světě, Mrtvému moři; ubytování, koupání v léčivých vodách a relaxace. Nocleh v hotelu. 

5.DEN: MRTVÉ MOŘE – AMMÁN – ODLET Snídaně, transfer na letiště a odlet zpět.

Možnost prodloužení pobytu v hotelu u Mrtvého nebo Rudého moře.
Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme