Kostarika - San José - JIŽNÍ OKRUH - divočina i s pláží | Dovolená Campana 2020

Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19

JIŽNÍ OKRUH - divočina i s pláží

Kostarika

San José

Zájezd zakoupilo klientů
16 fotografií
1.10. - 9.10.2020
8 nocí dní
dle programu
Vlastní
osoba od / zájezd 26 540
Popis Termíny Destinace a mapa Program Hodnocení

Služby v ceně

Telefonická asistence - CZ
půjčení auta - řídíte sami
půjčení auta s komplexním pojištěním
GPS navigace
výlet
NA VYŽÁDÁNÍ lze jiný termín / délka pobytu, jiný program – s průvodcem nebo půjčeným autem / další typy pokojů, větší auto...

Popis

Ubytování:

2 osoby: dvoulůžkový pokoj; 3 osoby: pokoj se dvěma lůžky nebo přistýlka - hotely 3/2*.
Na vyžádání hotely 4/5*.

Stravování:

Snídaně, 2x večeře.

V ceně:

- letenka Praha – Kostarika – Praha vč. letištních tax
- uvítání na letišti, předání dokumentů k pobytu
- telefonickou asistenci během pobytu
- transfer letiště – hotel - letiště
- půjčení auta na 7 dní – vyzvednutí a vrácení v hotelu – 4x4 auto pro 2 nebo 3 osoby, vč. komplexního pojištění s nulovou spoluúčastí, GPS
- 8x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji nebo pokoji pro 3 osoby
- 8x snídaně, 2x večeře, 1x oběd
- pěší prohlídka San José s místním průvodcem & Boruca Tour
- místní hotelové taxy

Příplatky:

- neuvedené služby, spropitné, osobní výdaje
- cestovní pojištění: viz www.campana.cz/pojisteni

Povinné smluvní údaje

Pro uskutečnění zájezdu není nutný určitý počet osob. Zákazník může odstoupit od smlouvy kdykoliv před zahájením zájezdu proti zaplacení stornopoplatků stanovených pořadatelem. Zájezd je vhodný pro osoby s běžnou schopností pohybu. Časy odjezdu/odletu budou uvedeny v Informacích k odjezdu. Občanům EU stačí pro účast na zájezdu platný cestovní pas (v případě letu přes USA je nutná ESTA), očkování nejsou potřeba.

Poznámka:

17.12.2019 - 03.01.2020 & 05.04.-12.04.2020 - pouze na vyžádání!

Doprava:

Letenka Praha – Kostarika – Praha (2 přestupy, některé přes USA). Obecně platí, že čím dříve před odletem si letenku zarezervujete, tím je cena nižší. Můžeme nabídnout libovolně dlouhý pobyt i den odletu, přesnou cenu letenky sdělíme v okamžiku rezervace!

Uvedená nabídka platí při využití nejvýhodnějšího tarifu. Počet míst je omezen.

V místě půjčení auta: 4x4 auto (pro 2 osoby „SUV Compact 4WD“ - Ssang Yong Korando nebo podobné; pro 3 osoby "SUV Intermediate 4WD" - Mitsubishi ASX nebo podobné) včetně komplexního pojištění s nulovou spoluúčastí, GPS, neomezené kilometry. 


Delegátské služby:

Po příletu uvítání na letišti zástupcem partnerské agentury a telefonická asistence během pobytu - komunikace v Angličtině nebo Španělštině nebo Němčině.
Telefonická asistence v Češtině z ČR.
Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Mapa

Kostarika - San José

Popis letoviska:

Kostarika leží na středoamerické šíji mezi Nikaraguou na severu a Panamou na jihu. Je skutečnou perlou Střední Ameriky, oázou klidu a vhodným místem pro poznávání tropických oblastí. Východní břehy země omývá Karibské moře, západní, delší a členitější pobřeží Tichý oceán. Na dlouhém pobřeží Pacifiku je množství krásných pláží s bílým i černým pískem a vynikající podmínky pro windsurfing. Poloha mezi 8. a 11.rovnoběžkou severní šířky určuje klima jako stvořené pro odpočinek v barevném tropickém prostředí. Kryštof Kolumbus, kterého okouzlili místní obyvatelé svým oblečením zářícím zlatem, pojmenoval zemi Costa rica – bohaté pobřeží. A země má skutečně co nabídnout – písečné pláže ve stínu palem, husté tropické pralesy s bohatou flórou i faunou, koloniální architekturu měst, či vřelé chování místních obyvatel s jejich hudbou a zvyky, ovlivněnými indiánskými kmeny, španělskými kolonizátory, africkými otroky. Také místní kuchyně je vyhlášená, základy má ve francouzské, mexické a čínské kuchyni. Milovníci vzrušení mohou nahlédnout do vroucích vulkánů, surfovat po obřích vlnách nebo se potápět s delfíny. Nejlepší závěr dne je prý užívat si pura vida v houpací síti při šumění moře a zvucích usínajícího pralesa. Pura vida je národní výraz pro nezkažený život beze spěchu, bez zmatků a šarvátek.

Oficiální název: Kostarická republika
Hlavní město: San José
Rozloha: 51 100 km2
Počet obyvatel: 4,1 milionu
Státní zřízení: republika
Úřední jazyk: španělština, angličtina
Časový posun: - 7 hodin
Měna: kostarický colón (CRC), 1 CZK = cca 24 CRC 
Vstupní formality: pas platný nejméně 6 měsíců po návratu.Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. DEN: PŘÍLET – SAN JOSÉ Přílet do San José, uvítání místním zástupcem a transfer do hotelu. Volno, ve zbytku dne procházka městem San José. 

2. DEN: SAN JOSÉ – CERRO DE LA MUERTE – SAN GERARDO DE DOTA Po snídani převzetí auta. V 10:00 pěší prohlídka hlavního města s místním průvodcem (Španělsky / Německy / Anglicky mluvící), od kostela La Merced k parku Espana, seznámení s historií země, osídlením města... Odjezd do Cartaga, původního hlavního města země, prohlídka Basiliky. Dále po panamerické dálnici do San Gerado de Dota, ubytování. Vesnice je v nadmořské výšce 2 000 m uprostřed pralesa, který je nejlepším místem k pozorování posvátného ptáčka quetzal. Nocleh v hotelu. 

3. DEN: SAN GERARDO DE DOTA – GOLFITO – ESQUINAS RAINFOREST LODGE Po snídani odjezd do Golfito. Cesta horami, průjezd nejvýše položeným průsmykem Cerro de la Muerte ve výšce 3.400 m do centra oblasti San Isidro del General, a konečně nížinnými ananasovými plantážemi do Golfita, odtud lodní transfer přes lagunu do Esquinas Rainforest Lodge. Hotel je postavený uprostřed džungle na kamenité pláži. Večeře, nocleh v hotelu. 

4. DEN: ESQUINAS RAINFOREST LODGE Snídaně. Možnost lodního výletu po Rio Esquinas nebo pěší túry do pralesa s mangovníky, pozorování ptáků, návštěva místní botanické zahrady. Večeře, nocleh. 

5. DEN: ESQUINAS RAINFOREST LODGE – GOLFITO – CORTÉS – DOMINICAL Po snídani odjezd trajektem zpět přes záliv, dále do Palmar Norte a Cortés, kde začíná cesta podél tichomořského pobřeží se spoustou malých, skrytých pláží. Večer příjezd do Dominical, ubytování. Nocleh v hotelu. VARIANTA: zastávka u kmene Boruca, který se usadil v této oblasti a dnes čítá 2 560 osob. Seznámení s jejich životem, např. pěstováním a zpracováním bavlny od zasetí až po tkaní. Mj. jsou známí malováním zvířecích motivů na dřevo, vzniklé masky se pak nosí během oslav při "tanci malých ďáblů". Návštěva je zakončená společným obědem, v jazyce Boruca "Yadé". 

6. DEN: DOMINICAL – QUEPOS / MANUEL ANTONIO Po snídani možnost jízdy na koni k vodopádům nebo výlet do džungle. Odpoledne odjezd severně do Quepos, kde je ubytování v hotelu v blízkosti rezervace, kde je možno pozorovat ptáky a divoká zvířata. Nocleh v hotelu. 

7. DEN: QUEPOS / MANUEL ANTONIO NP Snídaně. Možnost návštěvy národního parku Manuel Antonio se spoustou stezek džunglí, kde lze vidět ptáky a zvířata, včetně chráněných opic Mono tití. Nocleh v hotelu. 

8. DEN: QUEPOS / MANUEL ANTONIO – SAN JOSÉ Po snídani odjezd zpět do San José; cestou návštěva NP Carara, kde roste mnoho druhů orchideí, ale bezesporu největší atrakcí jsou velcí červení papoušci Scarlet Macao, kteří žijí pouze tady. Večer vrácení auta v recepci hotelu a nocleh. 

9. DEN: SAN JOSÉ - ODLET Transfer na letiště, odlet zpět do ČR.

DOPORUČUJEME: prodloužení pobytu v hotelu na pacifickém nebo karibském pobřeží.
Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme