Kostarika - San José - SEVERNÍ OKRUH - sopky a džungle | Dovolená Campana 2020

Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19

SEVERNÍ OKRUH - sopky a džungle

Kostarika

San José

Zájezd zakoupilo klientů
27 fotografií
1.10. - 9.10.2020
8 nocí dní
snídaně
Vlastní
osoba od / zájezd 17 940
Popis Termíny Destinace a mapa Program Hodnocení

Služby v ceně

Telefonická asistence - CZ
půjčení auta - řídíte sami
půjčení auta s komplexním pojištěním
GPS navigace
výlet
NA VYŽÁDÁNÍ lze jiný termín / délka pobytu, jiný program – s průvodcem nebo půjčeným autem / další typy pokojů, větší auto...

Popis

Ubytování:

2 osoby: dvoulůžkový pokoj; 3 osoby: pokoj se dvěma lůžky nebo přistýlka - hotely 3/2*.
Na vyžádání hotely 4/5*.

Stravování:

Snídaně.

V ceně:

- letenka Praha – Kostarika – Praha vč. letištních tax
- uvítání na letišti, předání dokumentů k pobytu
- telefonickou asistenci během pobytu
- transfer letiště – hotel - letiště v den příletu a odletu
- půjčení auta na 7 dní – vyzvednutí a vrácení v hotelu – 4x4 auto pro 2 nebo 3 osoby, vč. komplexního pojištění s nulovou spoluúčastí, GPS
- 8x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji nebo pokoji pro 3 osoby
- 8x snídaně
- místní hotelové taxy
- pěší prohlídka San José s místním průvodcem & Monteverde - staňte se na den farmářem (s místním průvodcem)

Příplatky:

- neuvedené služby - osobní výdaje, spropitné, vstupné
cestovní pojištění: viz www.campana.cz/pojisteni

Povinné smluvní údaje

Pro uskutečnění zájezdu není nutný určitý počet osob. Zákazník může odstoupit od smlouvy kdykoliv před zahájením zájezdu proti zaplacení stornopoplatků stanovených pořadatelem. Zájezd je vhodný pro osoby s běžnou schopností pohybu. Časy odjezdu/odletu budou uvedeny v Informacích k odjezdu. Občanům EU stačí pro účast na zájezdu platný cestovní pas (v případě letu přes USA je nutná ESTA), očkování nejsou potřeba.

Poznámka:

20.12.2019 - 08.01.2020 & 05.04.-12.04.2020 - pouze na vyžádání!

Doprava:

Letenka Praha – Kostarika – Praha (2 přestupy, některé přes USA). Obecně platí, že čím dříve před odletem si letenku zarezervujete, tím je cena nižší. Můžeme nabídnout libovolně dlouhý pobyt i den odletu, přesnou cenu letenky sdělíme v okamžiku rezervace!

Uvedená nabídka platí při využití nejvýhodnějšího tarifu. Počet míst je omezen.

V místě půjčení auta: 4x4 auto (pro 2 osoby „SUV Compact 4WD“ - Ssang Yong Korando nebo podobné; pro 3 osoby "SUV Intermediate 4WD" - Mitsubishi ASX nebo podobné) včetně komplexního pojištění s nulovou spoluúčastí, GPS, neomezené kilometry. 


Delegátské služby:

Po příletu uvítání na letišti zástupcem partnerské agentury a telefonická asistence během pobytu - komunikace v Angličtině nebo Španělštině nebo Němčině.
Telefonická asistence v Češtině z ČR.
Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Mapa

Kostarika - San José

Popis letoviska:

Kostarika leží na středoamerické šíji mezi Nikaraguou na severu a Panamou na jihu. Je skutečnou perlou Střední Ameriky, oázou klidu a vhodným místem pro poznávání tropických oblastí. Východní břehy země omývá Karibské moře, západní, delší a členitější pobřeží Tichý oceán. Na dlouhém pobřeží Pacifiku je množství krásných pláží s bílým i černým pískem a vynikající podmínky pro windsurfing. Poloha mezi 8. a 11.rovnoběžkou severní šířky určuje klima jako stvořené pro odpočinek v barevném tropickém prostředí. Kryštof Kolumbus, kterého okouzlili místní obyvatelé svým oblečením zářícím zlatem, pojmenoval zemi Costa rica – bohaté pobřeží. A země má skutečně co nabídnout – písečné pláže ve stínu palem, husté tropické pralesy s bohatou flórou i faunou, koloniální architekturu měst, či vřelé chování místních obyvatel s jejich hudbou a zvyky, ovlivněnými indiánskými kmeny, španělskými kolonizátory, africkými otroky. Také místní kuchyně je vyhlášená, základy má ve francouzské, mexické a čínské kuchyni. Milovníci vzrušení mohou nahlédnout do vroucích vulkánů, surfovat po obřích vlnách nebo se potápět s delfíny. Nejlepší závěr dne je prý užívat si pura vida v houpací síti při šumění moře a zvucích usínajícího pralesa. Pura vida je národní výraz pro nezkažený život beze spěchu, bez zmatků a šarvátek.

Oficiální název: Kostarická republika
Hlavní město: San José
Rozloha: 51 100 km2
Počet obyvatel: 4,1 milionu
Státní zřízení: republika
Úřední jazyk: španělština, angličtina
Časový posun: - 7 hodin
Měna: kostarický colón (CRC), 1 CZK = cca 24 CRC 
Vstupní formality: pas platný nejméně 6 měsíců po návratu.Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. DEN: PŘÍLET – SAN JOSÉ Přílet do San José, uvítání místním zástupcem a transfer do hotelu; nocleh.

2. DEN: SAN JOSÉ – POÁS VOLCANO / BOCA TAPADA Po snídani převzetí auta. V 10:00 pěší prohlídka hlavního města s místním průvodcem (Španělsky / Německy / Anglicky mluvící), od kostela La Merced k parku Espana, seznámení s historií země, osídlením města... Odjezd přes druhé největší město země Alajuela k vulkánu Poás, procházka ke kráteru, který je jeden z největších na světě. Odjezd do karibských nížin, cestou zastávka v parku La Paz Waterfall Gardens se čtyřmi vodopády, zahradou motýlů a kolibříků a sbírkou orchidejí. Nocleh v lodge v pralese. 

3. DEN: POÁS VOLCANO / BOCA TAPADA Snídaně, možnost výšlapu do džungle, pozorování zvířat a rostlin, nebo výlet kajakem po blízké laguně. Nocleh v lodge v pralese. 

4. DEN: POÁS VOLCANO / BOCA TAPADA – LA FORTUNA / ARENAL VOLCANO Po snídani odjezd do oblasti La Fortuna, ubytování v hotelu pod vulkánem Arenal s výhledem na aktivní sopku a jezero Arenal. Odpoledne možnost pěší túry na stará lávová pole, návštěva motýlí zahrady nebo plantáží s léčivými bylinkami, koupání ve vodopádu La Fortuna. Nocleh v hotelu. 

5. DEN: LA FORTUNA – CAÑO NEGRO – LA FORTUNA Snídaně. Možnost návštěvy rezervace Caño Negro, včetně lodního výletu s pozorováním ptactva, krokodýlů, opic a dalších zvířat. Nocleh v hotelu. 

6. DEN: LA FORTUNA – LAKE ARENAL – MONTEVERDE Po snídani odjezd do Monteverde, cesta kolem jezera Arenal. V tropickém pralese žije spousta ptačích druhů, v dohledu pohoří Guanacaste. K večeru příjezd do Monteverde, ubytování. Nocleh v hotelu. 

7. DEN: MONTEVERDE Snídaně. Monteverde nabízí mnoho možností k výletům a túrám, např. skywalk po visutých mostech, odkud se nabízí pohled shora na život v džungli. V malé vesnici Santa Elena je motýlí farma, muzeum hadů, zahrada kolibříků, továrna na výrobu sýrů. Nocleh v hotelu. VARIANTA: staňte se na den místním farmářem! Odjezd na místní farmu, seznámení s rodinou, následně prohlídka farmy, kde se pěstuje káva, cukrová třtina, banány, seznámení se s pěstováním i zpracováním všech produktů, např. výroba džusu z cukrové třtiny. 

8. DEN: MONTEVERDE – SAN JOSÉ Po snídani odjezd zpět do San José; večer vrácení auta v recepci hotelu a nocleh. 

9. DEN: SAN JOSÉ - ODLET Transfer na letiště, odlet zpět do ČR.

DOPORUČUJEME: prodloužení pobytu v hotelu na pacifickém nebo karibském pobřeží.
Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme