Kostarika - San José - Okruh s wellness - pramen přírody | Dovolená Campana 2020

Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19

Okruh s wellness - pramen přírody

Kostarika

San José

Zájezd zakoupilo klientů
26 fotografií
1.10. - 14.10.2020
13 nocí dní
snídaně
Vlastní
osoba od / zájezd 67 070
Popis Termíny Destinace a mapa Program Hodnocení

Služby v ceně

Telefonická asistence - CZ
půjčení auta - řídíte sami
půjčení auta s komplexním pojištěním
GPS navigace
výlet
NA VYŽÁDÁNÍ lze jiný termín / délka pobytu, jiný program – s průvodcem nebo půjčeným autem / větší auto...

Vybavení hotelu

venkovní bazén
wellness
klimatizované pokoje

Popis

Ubytování:

Dvoulůžkový pokoj, hotely 4*.

Stravování:

Snídaně.

V ceně:

- letenka Praha – Kostarika – Praha, vč. letištních tax
- půjčení auta na 14 dní – vyzvednutí a vrácení na letišti, vč. komplexního pojištění s nulovou spoluúčastí, GPS
- 13x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji
- 13x snídaně
- výlet za kávou a čokoládou & Sky Tram, Sky Trek a Sky Walk ve Sky Adventures Park

Příplatky:

- neuvedené služby
cestovní pojištění: viz www.campana.cz/pojisteni

Povinné smluvní údaje

Minimální počet: 2 osoby. Zákazník může odstoupit od smlouvy kdykoliv před zahájením zájezdu proti zaplacení stornopoplatků stanovených pořadatelem. Zájezd je vhodný pro osoby s běžnou schopností pohybu. Časy odjezdu/odletu budou uvedeny v Informacích k odjezdu. Občanům EU stačí pro účast na zájezdu platný cestovní pas (v případě letu přes USA je nutná ESTA), očkování nejsou potřeba.

Poznámka:

16.12.2019 - 08.01.2020 & 05.04.-12.04.2020 - pouze na vyžádání! FOTO: Ara Tours.

Doprava:

Letenka Praha – Kostarika – Praha (2 přestupy, některé přes USA). Obecně platí, že čím dříve před odletem si letenku zarezervujete, tím je cena nižší. Můžeme nabídnout libovolně dlouhý pobyt i den odletu, přesnou cenu letenky sdělíme v okamžiku rezervace!

Uvedená nabídka platí při využití nejvýhodnějšího tarifu. Počet míst je omezen.

V místě půjčení auta: 4x4 auto (pro 2 osoby „SUV Compact 4WD“ - Ssang Yong Korando nebo podobné; pro 3 osoby "SUV Intermediate 4WD" - Mitsubishi ASX nebo podobné) včetně komplexního pojištění s nulovou spoluúčastí, GPS, neomezené kilometry. 


Delegátské služby:

Po příletu uvítání na letišti zástupcem partnerské agentury a telefonická asistence během pobytu - komunikace v Angličtině nebo Španělštině nebo Němčině.
Telefonická asistence v Češtině z ČR.
Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Mapa

Kostarika - San José

Popis letoviska:

Kostarika leží na středoamerické šíji mezi Nikaraguou na severu a Panamou na jihu. Je skutečnou perlou Střední Ameriky, oázou klidu a vhodným místem pro poznávání tropických oblastí. Východní břehy země omývá Karibské moře, západní, delší a členitější pobřeží Tichý oceán. Na dlouhém pobřeží Pacifiku je množství krásných pláží s bílým i černým pískem a vynikající podmínky pro windsurfing. Poloha mezi 8. a 11.rovnoběžkou severní šířky určuje klima jako stvořené pro odpočinek v barevném tropickém prostředí. Kryštof Kolumbus, kterého okouzlili místní obyvatelé svým oblečením zářícím zlatem, pojmenoval zemi Costa rica – bohaté pobřeží. A země má skutečně co nabídnout – písečné pláže ve stínu palem, husté tropické pralesy s bohatou flórou i faunou, koloniální architekturu měst, či vřelé chování místních obyvatel s jejich hudbou a zvyky, ovlivněnými indiánskými kmeny, španělskými kolonizátory, africkými otroky. Také místní kuchyně je vyhlášená, základy má ve francouzské, mexické a čínské kuchyni. Milovníci vzrušení mohou nahlédnout do vroucích vulkánů, surfovat po obřích vlnách nebo se potápět s delfíny. Nejlepší závěr dne je prý užívat si pura vida v houpací síti při šumění moře a zvucích usínajícího pralesa. Pura vida je národní výraz pro nezkažený život beze spěchu, bez zmatků a šarvátek.

Oficiální název: Kostarická republika
Hlavní město: San José
Rozloha: 51 100 km2
Počet obyvatel: 4,1 milionu
Státní zřízení: republika
Úřední jazyk: španělština, angličtina
Časový posun: - 7 hodin
Měna: kostarický colón (CRC), 1 CZK = cca 24 CRC 
Vstupní formality: pas platný nejméně 6 měsíců po návratu.Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. DEN: PŘÍLET SAN JOSÉ – ATENAS Přílet do San José, uvítání místním zástupcem, předání dokumentů k pobytu, převzetí auta. Odjezd do hotelu (cca 40 km), ubytování a nocleh. 

2. DEN: ATENAS Volný den v hotelu v městečku Atenas, jež je podle National Geographic Society jedním z míst s nejlepším klimatem na světě. Elegantní, stylový hotel The Retreat poskytuje klientům dokonalou péči a nabízí výborné služby, prostorné a kvalitně zařízené pokoje. Pyšní se tím, že připravuje jídlo výhradně z místních, bio produktů, nabízí také veganskou nebo raw kuchyni, samozřejmě vše čerstvé! Čerstvé džusy, smoothies, ale i koktejly, jsou k dostání celý den v restauraci, baru v tělocvičně a u bazénu. Je možné zúčastnit se lekcí vaření, zaměřených na zdravou stravu. V hotelu je wellness centrum s možností masáží, vyhřívaný bazén, jacuzzi. Jóga každý den v 08:00 a 16:00 (15 USD / osoba).

3. DEN: ATENAS – LA FORTUNA / ARENAL VOLCANO Po snídani odjezd do La Fortuna, nejpopulárnější oblasti v zemi, ubytování v hotelu Arenal Springs pod aktivním vulkánem Arenal. Nejlépe lze hotel popsat jako tropický ráj s perfektním zázemím, výhledem na sopku, poskytujícím maximální komfort a péči a to vše ekologicky nezávadné, s vlastním Think-Green programem. Hotel pěstuje také vlastní zeleninu, tedy kuchyně je opět bio z místních průduktů. Hotel má termální bazén se swim-up barem, možnost masáží. Jóga denně kromě neděle v 06:30 (zdarma). Po příjezdu možnost pěší túry na stará lávová pole, návštěva motýlí zahrady nebo plantáží s léčivými bylinkami, koupání ve vodopádu La Fortuna. Nocleh v hotelu. 

4. DEN: LA FORTUNA / ARENAL VOLCANO Snídaně; výlet za kávou a čokoládou! Během návštěvy kávové plantáže seznámení s pěstováním a zpracováním kávy – od semínka až po šálek, samozřejmě ochutnávka. Následuje výprava za poznáním čokolády, zpracováním bobů po finální produkt a ochutnávka. Během programu pozná návštěvník i kulturu a historii země a jejích obyvatel. Návrat do hotelu, relaxace nebo pěší túra, vyjížďka na koni… Nocleh v hotelu. 

5. DEN: LA FORTUNA / ARENAL VOLCANO Snídaně a jedna z nejvyhledávanějších atrakcí: Sky Tram, Sky Trek a Sky Walk ve Sky Adventures Park. Kabinky Sky Tram projíždějí pralesem a poskytují jedinečný výhled na okolí, místní průvodce seznámí návštěvníky s faunou i flórou, zodpoví dotazy. Konečnou stanicí je vyhlídka na nejvyšším místě rezervace, odkud vede zip line skrz kaňon, mezi korunami stromů. Posledním dobrodružstvím je procházka po závěsných mostech nad pralesem, canopy tour. Návrat do hotelu, odpočinek po dni nabitém zážitky v termálních bazénech. Nocleh v hotelu. 

6. DEN: LA FORTUNA / ARENAL VOLCANO – PLAYA LANGOSTA Po snídani odjezd na západní pobřeží, kde na pláži Langosta stojí Cala Luna Boutique Hotel. Hotel je po rekonstrukci, orientovaný eco friendly, v kuchyni využívají místní produkty. Ačkoliv se nachází v turisticky nejoblíbenější oblasti, poskytuje hostům klid a pohodlí s výbornými službami. Jóga úterý, čtvrtek, sobota v 07:30 (zdarma). 

7 & 8. DEN: PLAYA LANGOSTA Volno k relaxaci, koupání, využití zázemí hotelu, výlety do okolí… Hotelové Wellness centrum nabízí masáže a terapie. Pár vychytávek: hotelová restaurace potěší také milovníky ryb, které jsou zaručeně čerstvé; vyhlášený je vinný lístek; sledování západu slunce z terasy s čerstvým džusem se zapíše do paměti… 

9. DEN: PLAYA LANGOSTA – NOSARA Odjezd podél pobřeží jižně, do příjemné, tradiční vesničky Nosara. Nosara se nachází 6 km od pláže ve vnitrozemí, na břehu řeky Nosara. Ač je vesnice malá, jsou zde obchody, restaurace, diskotéka, benzínová pumpa a bankomat. Nachází se zde i Harmony Hotel. Majitelé dbají na spojení s přírodou, protože jsou v zemědělské a rybářské oblasti, v kuchyni se vaří pouze z čerstvých, místních produktů. Místo je oázou odpočinku… Jóga každý den (15 USD / osoba); meditace. 

10 - 12. DEN: NOSARA Pobyt v oblasti, relaxace a odpočinek, jízda na koni, lodní výlety, kajaky; v blízkosti je pláž Guiones, kde jsou celoročně ideální podmínky pro surfování… 

13. DEN: NOSARA – ATENAS Snídaně a poté návrat do hotelu, kde byla první noc po příletu.

14. DEN: ATENAS – SAN JOSÉ – ODLET Snídaně; dle času odletu odjezd na letiště; vrácení auta v půjčovně a odlet zpět.
Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme