Laos - Vnitrozemím bájné země | Dovolená Campana 2021

Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19

Vnitrozemím bájné země

Laos

Zájezd zakoupilo klientů
zkuste jinak
12 fotografií
Zvolený termín již bohužel není v naší nabídce. Prosím zvolte jiný termín.
Jiný termín
Popis Termíny Destinace a mapa Program Hodnocení

Služby v ceně

Telefonická asistence - CZ
místní průvodce - AJ
veškeré transfery
vstupné
NA VYŽÁDÁNÍ lze jiný termín / délka pobytu, jiný program...

Vybavení hotelu

lednička/minibar na pokoji
venkovní bazén
služby delegáta
wellness
klimatizované pokoje
pláž do 300 m
pláž do 100 m
kuchyňský kout
vnitřní bazén
bazén se skluzavkami
pokoje pro handicapované
hotel na pláži
WiFi zdarma
vícelůžkové pokoje (5 a více os.)
pláž do 500 m
pláž do 200 m
pláž
pláž do 400 m

Popis

Ubytování:

Hotely 3*: 2 osoby celkem: dvoulůžkový pokoj; 4 osoby celkem: 2x dvoulůžkový pokoj; 6 osob celkem: 3x dvoulůžkový pokoj.
Na vyžádání ceny v hotelích 4* a 5*.

Stravování:

Snídaně formou bufetu v hotelech; oběd v místní restauraci.

V ceně:

- letenka Praha – Laos – Praha, vč. letištních tax
- 8x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, hotely 3*
- 8x snídaně; 2x oběd
- veškeré transfery a vstupy dle programu
- místní anglicky mluvící průvodce

Příplatky:

- vízum: 30 USD - po příletu
- spropitné: řidič cca 2 USD / osoba / den; místní průvodce cca 3 USD / osoba / den
- cestovní pojištění: viz www.campana.cz/pojisteni
- 5. den: tradiční obřad Baci v místním domě: 2.010 Kč / osoba - 2 osoby celkem // 1.350 Kč / osoba - 4 osoby celkem // 860 Kč / osoba - 2 osoby celkem
- 7. den: ranní rituály: 480 Kč / osoba - 2 osoby celkem // 400 Kč / osoba - 4 - 6 osob celkem

Povinné smluvní údaje

Pro uskutečnění zájezdu není nutný určitý počet osob. Zákazník může odstoupit od smlouvy kdykoliv před zahájením zájezdu proti zaplacení stornopoplatků stanovených pořadatelem. Zájezd je vhodný pro osoby s běžnou schopností pohybu. Časy odjezdu/odletu budou uvedeny v Informacích k odjezdu. Občanům EU stačí pro účast na zájezdu platný cestovní pas a vízum, očkování nejsou potřeba (poraďte se se svým lékařem).

Poznámka:

Pobyt v následujících termínech - příplatek, na vyžádání: 13.04.-16.04. (festival Songkran) / 10.04.-20.04. (festival vody / nový rok) / 30.04. (Den nezávislosti) / 01.05. / 02.09. / 01.10.-07.10. (Zlatý týden) / 10.11.-14.11. (Loy Kratong).

FOTO: Easia Travel.

Doprava:

Letenka Praha – Laos – Praha (se dvěma přestupy). Obecně platí, že čím dříve před odletem si letenku zarezervujete, tím je cena nižší. Můžeme nabídnout libovolně dlouhý pobyt i den odletu, přesnou cenu letenky sdělíme v okamžiku rezervace! Uvedená nabídka platí při využití nejvýhodnějšího tarifu. Počet míst je omezen.
Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Mapa

Laos -

Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den: přílet VIENTIANE Přílet do Laosu, uvítání na letišti, transfer do hotelu, ubytování. Zbytek dne volno; nocleh v hotelu.

2. den: VIENTIANE (snídaně) Celodenní prohlídka hlavního města země, jež si přes silný francouzský vliv ponechává asijskou identitu: největší chrám ve městě Vat Sisaket v thajském stylu; chrám Vat PhraKeo, postavený v roce 1565 k ochraně smaragdového Buddhy, a opravený v roce 1942; Patuxay – vítězný oblouk; trržiště Talat Sao, kde koupíte „všechno“; Wat Xieng Khuan – Buddhův park, 30 minut od města, se sochami znázorňujícími výjevy z Buddhismu i Hinduismu. Nocleh v hotelu.

3. den: Vientiane – Nam Ngum – Vang Vieng (snídaně, oběd) Odjezd severně, zastávka ve vesničce H’mong k návštěvě tržiště, což je pokaždé zážitek. Na oběd příjezd k jezeru Nam Ngum, největšímu uměle vybudovanému rezervoáru v jihovýchodní Asii; oběd v restauraci na lodi. Po odpočinku u jezera dojezd do Vang Vieng, městečka s výhledy na horská pohoří svažující se k břehům řeky Nam Song. Ubytování a nocleh v hotelu.

4. den: Vang Vieng (snídaně) Ráno odjezd do vesničky H’mong, odtud pěší trek (5 km / cca 2 hodiny) – rýžovými poli s výhledy na vápencové pohoří, stezky vedoucí ve stínu vysokých stromů, setkání s místními obyvateli při jejich každodenní činnosti. Zastávka u jeskyně Tham Loup (hluboká jeskyně) a Tham Hoi (nejmenší jeskyně), s možností jejich prozkoumání. Dále malou vesničkou k posvátné Sloní jeskyni s chrámem. Vyzvednutí autem, návrat do hotelu; zbytek dne volno. Nocleh v hotelu.

5. den: Vang Vieng – LUANG PRABANG (snídaně) Po snídani odjezd dále severně (cca 6 hodin jízdy), do vnitrozemí. Cestou nádherné výhledy na hornatou krajinu, zastávky na focení dle zájmu. Dojezd do Luang Prabang, ubytování. Nocleh v hotelu.

VARIANTA: tradiční obřad Baci v místním domě: nejpopulárnější tradice v zemi, která je součástí každé důležité situace v životě – svatba, pohřeb, nemoc, narození, cestování… Během obřadu člověk, který jej vede, vyvolává duše všech přítomných, aby na ně blahodárně působil – Laosané věří, že každou živou bytost tvoří 32 duší. Na závěr uváže každému kolem zápěstí bavlněnou šňůrku, symbolizující přání, která v jeho prospěch vysloví.

6. den: LUANG PRABANG – VODOPÁD KUANG SY (snídaně) Prvním bodem dne je výlet k vodopádům Kuang Sy, které jsou oblíbeným místem k odpočinku mezi místními, možnost koupání v chladivé vodě některého z jezírek. Návrat do starobylého města Luang Prabang na soutoku řeky Mekong a Nam Khan a úpatí hor, které bylo centrem náboženství – stojí tu víc než 100 chrámů. Prohlídka: Royal Palace Museum; nejstarší chrám ve městě Vat Visoun. Nocleh v hotelu.

7. den: Luang Prabang – jeskyně Pak Ou (snídaně, oběd) Po snídani výstup po 328. schodech na vrchol hory Phousi, za což je pak člověk odměněný nádherným výhledem na město. Po návratu transfer do přístavu, nalodění na motorovou loď a plavba po řece Mekong, vinoucí se údolím, jehož svahy pokrývají tropické lesy, v nichž občas zahlédneme vesnici; na lodi oběd. Výstup k posvátné jeskyni Pak Ou se stovkami Buddhových sošek. Poté seznámení se životem místních obyvatel a jejich prací: návštěva vesničky Ban Xang Khong, známé díky zpracování bavlny a hedvábí, v sousední vesnici pak tradiční výroba papíru, v další výroba místního rýžového vína LaoNocleh v hotelu.

VARIANTA: ranní rituály: brzy ráno (mezi 05:30 – 06:30) odjezd do chrámu a účast na tradičním obřadu Tak Bath. Místní obyvatelé klečí podél chodníku, v rukou drží jídlo, které nabízejí mnichům, procházejícím v tradičních, šafránově žlutých rouchách. Vše probíhá beze slov, atmosféra je vskutku jedinečná a nezapomenutelná, mírumilovná a přesto plná respektu a úcty. Pak je možné navštívit na břehu řeky Mekong jednu z restaurací a ochutnat před snídaní tradiční polévku nebo kávu a ještě chvíli sledovat ranní shon. Návrat do hotelu, snídaně a zahájení programu.

8. den: Luang Prabang (snídaně) Celodenní prohlídka města: svatyně Vat Mai z konce 18. stol.; chrámový komplex Vat Xieng Thong, kde se skrývají nádherné ukázky laoského umění a jež patří mezi nejkrásnější místa ve městě. Zbytek dne volno; nocleh v hotelu.

9. den: LUANG PRABANG – odlet Snídaně; dle čas odletu transfer na letiště; odlet zpět.

Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme