Madagaskar - Antananarivo - JIŽNÍ OKRUH - lemuři, národní parky i pláž | Dovolená Campana 2020

Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19

JIŽNÍ OKRUH - lemuři, národní parky i pláž

Madagaskar

Antananarivo

Zájezd zakoupilo klientů
jedinečné na dosah
11 fotografií
13.10. - 20.10.2020
7 nocí dní
snídaně
Vlastní
osoba od / zájezd 25 090
Popis Termíny Destinace a mapa Program Hodnocení

Služby v ceně

Telefonická asistence - CZ
místní řidič -AJ
veškeré transfery
vstupné
NA VYŽÁDÁNÍ lze jiný termín / délka pobytu, jiný program...

Popis

Ubytování:

Hotely 2/3*, pokoje s vlastním sociálním zařízením.
1 osoba: jednolůžkový pokoj; 2 osoby celkem: dvoulůžkový pokoj; 4 osoby celkem: 2x dvoulůžkový pokoj; 6 osob celkem: 3x dvoulůžkový pokoj.
Za příplatek hotely 3/4*. 

Stravování:

Snídaně. Možnost polopenze nebo plné penze.

V ceně:

- letenka Praha – Madagaskar – Praha vč. letištních tax
- místní přelety (v aktuální výši 250 €)
- uvítání na letišti, předání dokumentů k pobytu
- transfery dle programu s místním, anglicky mluvícím řidičem - klimatizované auto & 4x4 pro přejezd Ifaty - Tulear
- v NP a rezervacích místní, anglicky mluvící průvodce
- 9x ubytování v pokoji dle výběru
- 9x snídaně
- vstupné a poplatky v NP
- místní pobytová taxa

Příplatky:

- vízum: cca 35 EUR - po příletu na letišti
- neuvedené služby, osobní výdaje
- spropitné: řidič cca 2,50 USD / osoba / den; místní průvodci cca 1 USD / osoba
- cestovní pojištění: viz www.campana.cz/pojisteni

Povinné smluvní údaje

Pro uskutečnění zájezdu není nutný určitý počet osob. Zákazník může odstoupit od smlouvy kdykoliv před zahájením zájezdu proti zaplacení stornopoplatků stanovených pořadatelem. Zájezd je vhodný pro osoby s běžnou schopností pohybu. Časy odjezdu/odletu budou uvedeny v Informacích k odjezdu. Občané EU potřebují pro vstup do země platný cestovní pas a vízum, očkování nejní povinné.

Poznámka:

FOTO: CAMPANATOUR.

Doprava:

Letenka Praha – Madagaskar – Praha (1 / 2 přestupy). Obecně platí, že čím dříve před odletem si letenku zarezervujete, tím je cena nižší. Můžeme nabídnout libovolně dlouhý pobyt i den odletu, přesnou cenu letenky sdělíme v okamžiku rezervace! Uvedená nabídka platí při využití nejvýhodnějšího tarifu. Počet míst je omezen.
Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Mapa

Madagaskar - Antananarivo

Destinace - Popis

Madagaskar je čtvrtým největším ostrovem na světě. Rozkládá se v Indickém oceánu u jihovýchodních břehů Afriky na úrovni Mozambiku a Zimbabwe, mezi 12.° až 25.° jižní šířky. Až do roku 1960 patřil Francii, od podepsání smlouvy o nezávislosti je republikou a řadí se k němu několik okolních ostrůvků. Na jeho povrchu se střídají neprostupné džungle s vyprahlými pláněmi a náhorními plošinami, proto se mu také přezdívá červený a zelený ostrov. V jeho severní části se tyčí sopky a tryskají termální prameny, podél pobřeží jsou překrásné divoké pláže s jemným pískem a průzračnou vodou. Na jihozápadním pobřeží v oblasti Tulearu se táhne třetí největší korálový útes na světě, což potěší zejména milovníky potápění. Na ostrově je několik národních parků se vzácnými druhy rostlin a živočichů, které se tu vyskytují díky izolaci od pevniny. Žije zde více než padesát druhů lemurů, různé druhy ještěrek a chameleónů, z rostlin jsou nejznámější majestátné baobaby. Právě pro svou odlehlost Madagaskar zatím uniká přílišné pozornosti davové turistiky a zachovává si svůj autentický ráz. Je výbornou volbou zejména pro milovníky přírody a nabízí také skvělé podmínky pro koupání a potápění.

Oficiální název: Madagaskarská republika Hlavní město: Antananarivo Rozloha: 587 040 km2 Počet obyvatel: 17 mil. Státní zřízení: republika Úřední jazyk: malgaština, rozšířená je francouzština, méně angličtina Časový posun: + 2 hodiny Měna: malagašský ariary (MGA), 1 CZK = cca 85 MGA (kurz 15.06.2007)
Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den: přílet – ANTANANARIVO Přílet do Antananarivo, uvítání a transfer do hotelu, nocleh.

2. den: ANTANANARIVO – ANTSIRABE (cca 169 km / cca 3,5 hod) Snídaně, odjezd do rezervace asi 25 km od hlavního města, kde je možné vidět 9 druhů lemurů! Poté odjezd do Antsirabe, krajinou náhorních plošin, údolí Imerina a rýžových polí, zastávka na oběd. Příjezd do Antsirabe, starověkého města s termálními prameny a vulkanickými jezery. Prohlídka města vystavěného z kamene a dřeva, jehož ulice brázdí oblíbené rikši. Nocleh v hotelu. 

3. den: ANTSIRABE – RANOMAFANA (cca 240 km / cca 5 hod) Snídaně, první zastávkou je městěčko Ambositra, domov uměleckých řezbářů a sochařů a návštěva ateliéru s dřevěnými sochami. Dále do národního parku Ranomafana s pralesy a horkými prameny. Ubytování a noční výšlap do pralesa za nočními tvory, jako lemur maki malý. Nocleh v hotelu. 

4. den: RANOMAFANA – FIANARANTSOA (cca 85 km / cca 1,5 hod) Po snídani návštěva NP Ranomafana, kde je možné vidět vzácné druhy lemurů, chameleónů a ptáků, a také exotických rostlin vč. orchidejí. Trek cca 4 hodiny. Později odpoledne přejezd do Fianarantsoa, města proslaveného gastronomií a výborným vínem. Ubytování a noclehPo obědě pokračování cesty do Fianarantsoa, města proslaveného gastronomií a výborným vínem. Ubytování a nocleh v hotelu. 

5. den: FIANARANTSOA – RANOHIRA (cca 295 km / cca 5,5 hod) Brzká snídaně a odjezd, nejprve zastávka v Ambalavao, obchodním středisku oblasti. Návštěva dílny, kde se tradičním způsobem vyrábí papír antemoro (nelze v neděli). Další zastávkou je Anja park, dvouhodinový trek, během kterého opět uvidíme četné lemury. Na nocleh dojezd k impozantnímu horskému masívu Isalo (1304 m), který je součástí stejnojmenného národního parku. Ubytování a nocleh v hotelu. 

6. den: RANOHIRA / LE MASSIF DE L ’ISALO Snídaně, výšlap v parku (3 - 5 hodin, dle výběru), který je tvořený pískovcem, má jedinečnou faunu i flóru, kaňony Maki a Rats vyzývající k trekům a přírodní bazénky, zvoucí ke koupání. Určitě budete mít možnost pozorovat lemury, motýli, ještěrky a četné druhy ptactva… Návrat do hotelu, zbytek dne volno; nocleh. 

7. den: RANOHIRA – TULEAR – IFATY (cca 240 km / cca 4 hod + 27 km / 1,5 hod) Snídaně, odjezd do města Tulear, cestou jsou vidět výrazné hrobky kmene Mahafaly i majestátní baobaby. Po příjezdu do Tulear krátká návštěva botanické zahrady, založené před 25 lety a dnes tu roste víc než 1000 druhů endemických rostlin.Dojezd do rybářské vesnice Ifaty, ubytování v hotelu, zbytek dne volno. Ubytování a nocleh v hotelu.

8. den: IFATY Snídaně, volný den k pobytu na pláži, možnost výletu. Nocleh v hotelu.
Ifaty je překrásné pobřežní letovisko na jihozápadním pobřeží ostrova s krásnou pláží a širokou nabídkou vodních sportů. I přes krátké období francouzské revoluce si Ifaty zachovalo svůj původní ráz. Stejně jako jinde na Madagaskaru, i v krásné písečné oblasti Ifaty najdete vzácné druhy poloopic a řadu dalších zvířat a rostlin. Letovisko je vyhlášené pro možnosti šnorchlování, oblíbená je pěší turistika. 

9. den: IFATY – TULEAR – ANTANANARIVO Snídaně, transfer na letiště v Tulear, přelet do Antananarivo, transfer do hotelu, nocleh. 

10. DEN: ANTANANARIVO – odlet Snídaně, dle času odletu transfer na letiště a odlet zpět.

Lze prodloužení pobytu v hotelu na pláži.
Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme