Madeira - Klasický okruh ostrovem květin, s půjčeným autem | Dovolená Campana 2020

Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19

Klasický okruh ostrovem květin, s půjčeným autem

Madeira

Zájezd zakoupilo klientů
10 fotografií
2.10. - 9.10.2020
7 nocí dní
snídaně
Vlastní
osoba od / zájezd 11 100
Popis Termíny Destinace a mapa Program Hodnocení

Služby v ceně

český delegát v místě
půjčení auta - řídíte sami
půjčení auta s komplexním pojištěním
NA VYŽÁDÁNÍ lze jiný termín / délka pobytu, další typy pokojů / větší auto, jiný program.

Popis

Ubytování:

Dvoulůžkový pokoj, hotely 4*.

Stravování:

Snídaně.

V ceně:

- letenka vč. letištních tax (vč. odbaveného zavazadla; bez občerstvení)
- telefonická asistence během pobytu ve Slovenštině!
- transfer letiště - hotel v den příletu / hotel - letiště v den odletu
- 7x ubytování - hotely 4*, dvoulůžkový pokoj
- 7x snídaně
- půjčení auta skupiny „A“ na 5 dní (Peugeot 107 nebo podobné; bez klimatizace): vyzvednutí a vrácení v hotelu, místní taxy, komplexní pojištění (nulová spoluúčast) - není třeba se připojišťovat!

Příplatky:

- neuvedené služby
- auto: palivo, vratná kauce, druhý řidič - auto skupiny „B“ (klimatizace, Opel Corsa nebo podobné; komplexní pojištění): 2.440 Kč / pobyt
- cestovní pojištění: viz www.campana.cz/pojisteni

Povinné smluvní údaje

Pro uskutečnění zájezdu není nutný určitý počet osob. Zákazník může odstoupit od smlouvy kdykoliv před zahájením zájezdu proti zaplacení stornopoplatků stanovených pořadatelem. Zájezd je vhodný pro osoby s běžnou schopností pohybu. Časy odjezdu/odletu budou uvedeny v Informacích k odjezdu. Občanům EU stačí pro účast na zájezdu platný cestovní pas, očkování nejsou potřeba.

Doprava:

Odlety z Prahy (PRG) do Funchalu (FNC) každý den (se dvěma přestupy).

Přímé lety OPĚT od 17. července do října. Přímý let trvá asi 4,5 hodiny.

Přestup většinou v Lisabonu – lze stopover – zajistíme ubytování, program.

V ceně je vždy transfer z / na letiště s místním řidičem. Poznávací okruhy s půjčeným autem, vyzvednutí a vrácení v hotelu (vždy komplexní pojištění).

PRONÁJEM AUTA: na ostrově si lze bez problémů pronajmout auto. Je možné si ho objednat již předem přes naši CK nebo na místě bez předchozí rezervace. Ceny se pohybují od 42 EUR za den. Vzhledem k tomu, že hotely bývají vzdálenější od pláže a ostrov má atraktivní trekové trasy, doporučujeme pronájem auta na celou dobu pobytu.

Ke všem letenkám se vztahují tyto obchodní podmínky:
• Na objednané letenky se nevztahují běžné stornopodmínky a stornopoplatky CK CAMPANATOUR. Objednané a zaplacené letenky jsou nevratné a nepřenosné (tzn. stornopoplatek je 100%), k rezervaci letenek je potřeba celé přesné jméno dle platného cestovního dokladu klienta a datum narození.
Ceny letenek jsou v režimu STANDARD, jsou pohyblivé, konečná cena vám bude potvrzena při rezervaci. V základní ceně letenky je POUZE příruční zavazadlo, odbavené zavazadlo je za příplatek.
Palivový příplatek může být doúčtován dle aktuální výše 3 týdny před odletem.
• E
lektronické letenky vám zašleme současně s informacemi k zájezdu.

Delegátské služby:

Na ostrově SLOVENSKY mluvící delegátka!!!
Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Mapa

Madeira -

Popis letoviska:

VSTUP NA ÚZEMÍ MADEIRY V SOUVISLOSTI S COVID-19: lety na Madeiru jsou obnoveny od 01.07.2020. 
Po příletu na ostrov se návštěvník buď prokáže negativním testem na Covid-19, který není starší než 72 hodin, nebo mu test bude provedený na místě. Poté může pokračovat do místa pobytu s dodržováním pravidel (společenský odstup 2 m, roušky, rukavice), výsledky testu budou oznámeny během 12. hodin, v případě pozitivního výsledku zůstane v karanténě na 7 dní, poté bude provedený nový test.

Madeira a Porto Santo jsou jediné dva obydlené ostrovy Madeirského souostroví, které je sopečného původu. Samotná Madeira je vzdálená 545 km od pobřeží Afriky (Maroka), od Portugalska celých 978 km. Díky příznivým klimatickým podmínkám je k pobytu vhodná kterákoli roční doba; rtuť teploměru dosahuje v zimě na 20°C, v létě je průměrná teplota vzduchu 24°C; teplota vody se pohybuje od 17°C v zimě po 23°C v létě, navíc pobřežní vody neustále otepluje Golfský proud. Její sopečný původ má zase na svědomí fascinující vyvřelinové útesy a vysoké sopečné hory, kterými se prodírají divoké říčky, spadající do hlubokých údolí v překrásných vodopádech. Na každém kroku zde člověka obklopuje příroda, ne nadarmo se jí přezdívá „květinový ostrov“ – roste tu na 700 druhů květeny, kapradin, různé druhy jalovce a vavřínu; nikde jinde se nevidí v takovém množství kvést orchideje, lilie, magnólie, azalky...... Nejvýraznější rostlinou je dračinec, nebo-li dracéna, některé druhy jsou až 2000 let staré. Pro milovníky turistiky jsou nezapomenutelné výšlapy po levádách, vodních kanálech vyhloubených v zemi nebo vytesaných ve skalách podél údolí – celý unikátní vodní systém měří víc než 2150 km. Úžasně vypadají horské vesničky, když se vynoří v údolích a nejen v hlavním městě najde host historické památky. Zmíníme-li hlavní město – žádný návštěvník nesmí odjet bez toho, aby vyjel lanovkou na Monte a zpět sjel tobogánem. A návštěva Madeiry by nebyla úplná, kdyby se nevěnoval čas ochutnávce tradičního vína…

 

Oficiální název: Madeira – Ilha da Madeira
Hlavní město: Funchal
Rozloha: 741 km2, ze severu na jih 22 km, ze západu na východ 57 km
Počet obyvatel: 280 000, z toho 120 000 žije v hlavním městě
Oficiální jazyk: Portugalština; velmi rozšířená angličtina, dále se dá domluvit německy nebo francouzsky 
Státní zřízení: autonomní oblast Portugalské republiky
Měna: Euro; 1 EUR = cca 26 CZK. 
Pasové formality: platný cestovní pas nebo občanský průkaz se strojově čitelnými údaji.

Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. DEN: PŘÍLET – FUNCHAL Přílet, uvítání na letišti, transfer do hotelu v centru Funchalu; zbytek dne volno.

2. DEN: FUNCHAL Snídaně; volný den v hlavním městě: prohlídka Katedrály, tržnice, Botanická zahrada, lanovkou na Monte, zde zahrady, zpět tobogánem. Možnost plavby katamaránem nebo klasickou lodí Santa Maria; procházka do Ribeiro Frio se pstruží farmou nebo llevadou do Portela (11 km). Další variantou je půldenní turistika llevadou z nedalekého Camacha do Jasmínové čajovny nad Funchalem. Nocleh v hotelu. 

3. DEN: FUNCHAL – SÃO VICENTE Snídaně; převzetí auta v recepci hotelu; odjezd do São Vicente, kde je zajištěný nocleh. Cestou několik možností zastávek, prohlídek, výšlapů: 2. nejvyšší vrchol ostrova Pico do Arieiro (1818 m), Ribeiro Frio se pstruží farmou, vyhlídkové místo „Balcões“ – Balkóny, oběd v restauraci vydlabané do skály ve vesničce Faial, vesnička Santana s jedněmi z posledních typických domečků ve tvaru písmene „A“. Dojezd do hotelu, ubytování. 

4. DEN: SÃO VICENTE Snídaně; pobyt v hotelu blízko moře. Varianty programu: vulkanická jeskyně s vulkanickým centrem, které přibližuje vznik ostrova, Seixal s vyhlídkou „Véu de Noiva“ – Nevěstin závoj – vodopád spadající z útesu přímo do oceánu, Porto Moniz s přírodním vulkanickým koupalištěm, oblast Rabaçal s krásnou levadou ke 25 vodopádům… 

5. DEN: SÃO VICENTE – CANICO DE BAIXO Snídaně; odjezd do posledního hotelu. Cestou možnost návštěvy Ponta do Pargo s vyhlídkou s majákem, některé malebné vesničky jako Paúl do Mar nebo Jardim do Mar, Calheta s bílou pláží i továrnou na zpracování cukrové třtiny. Hotel je postavený ve vesničce na jižním pobřeží ostrova, jen 15min jízdy východně od hlavního města a 10min od letiště. 

6. DEN: CANICO DE BAIXO Snídaně; volný den s možností výletů: sousední vesnička Garajau se sochou Ježíše Krista, "Cristo Rei", nedaleko lanovka na malou pláž s příjemnou restaurací; zahrady Palheiro s množství exotických rostlin a stromů; vesnička Camacha, kde se ručně výrábí proutěný nábytek; jedna z nejkrásnějších vyhlídek Ponta do Rosto na severu cípu a Baia d `Abra na jihu cípu ostrova. Nebo turistika z nejvýchodnějšího výběžku, Ponta do São Lourenço - velmi oblíbená túra podél divokého skalnatého pobřeží, až ke Casa da Sardinha s datlovými palmami (cca 3 hodiny). Cestou zpět koupání na pláži Prainha - přírodní pláž schovaná v malé zátoce, s jemným tmavým vulkanickým pískem. Nocleh v hotelu. 

7. DEN: CANICO DE BAIXO
Snídaně; volný den s možností výletů: na rozhlednu Pico do Barcelo s výhledem na město a vrchol Eira do Serrado (1095m) s výhledem na Údolí mnišek. Můžete zde ochutnat dobroty z kaštanu - zákusky, polévku, pečené kaštany a dokonce i kaštanovou zmrzlinu. Čas na poslední nákupy suvenýrů, koupání... Nocleh v hotelu. 

8. DEN: CANICO DE BAIXO – ODLET Snídaně; vrácení auta v recepci hotelu. Dle času odletu transfer na letiště, odlet zpět.
Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 17 hod 800 19 22 19
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme