CAMPANATOUR s.r.o. New

  KRÁSY PROVENCE NA KOLE

  kufr pdf

  Termín:26.08. (Pá) - 04.09. (Ne) 2022

  změnit termín

  Délka pobytu:10 dní, 7 nocí

  ID hotelu:1007890

  Doprava:Autobus

  Odletové místo:Praha

  Strava:Bez stravy

  Cena vč. tax: 13 490 Kč

  Program

  » cykloturistika pro všechny věkové kategorie «

  » pohodový zájezd s pobytem u moře «

  » délku tras je možné přizpůsobit každému individuálně, program je vhodný i pro elektrokola «

  » některé výlety je možné absolvovat autobusem «

  1. den: odjezd z ČR odpoledne.

  2. den: odpoledne příjezd do Giens, v podvečer orientační vyjížďka (10 km) s panoramatickou vyhlídkou na poloostrov. Nocleh.  

  3. den: dopoledne vyjížďka po cyklostezce do přístavního města Toulon, prohlídka přístavu a historického centra s provensálskými trhy. Možnost výjezdu na kole nebo lanovkou na vrchol Mont Faron (584 m n. m.) s neopakovatelnými výhledy na město a přístav. Ve městě na městské pláži nebo cestou zpět možnost koupání. Nocleh (trasa cca 60 km + 15 km Mont Faron).

  4. den: dopoledne odjezd po cyklostezce při pobřeží do „kamenného městečka“ Bormes  les Mimosas, kde na vás dýchne vůně Provence z rozkvetlých mimóz a buganvilií. V úzkých uličkách městečka s malebnými krámky a kavárničkami budete mít možnost se na chvíli přenést do období středověku. Z městečka se můžete vrátit zpět (celkem cca 45 km), nebo pokračovat na pobřeží k pevnosti Bregançon, vedle níž má své letní sídlo francouzský prezident. Cestou zpět je možné se vykoupat a dále pokračovat maurskou cyklostezkou mezi vinicemi a olivovými háji kolem malebných vinařství-château (celkem cca 65 km). V podvečer výlet autobusem do městečka Grimaud, z jehož zříceniny na kopci se otvírá úchvatný výhled na záliv St. Tropez. Poté přejezd do Port Grimaud - francouzských Benátek, jehož dopravní síť tvoří převážně kanály s kotvícími loďkami. Večerní návštěva osvětleného St. Tropez - procházka městem do přístavu, kolem četnické stanice, známé z filmů,  až k citadele. Nocleh.

  5. den: dopoledne volno, možnost návštěvy tradičního provensálského trhu v Giens s pestrou nabídkou místních produktů jako jsou olivy, tapenády, čerstvé ryby a plody moře, víno i ovoce. Odpoledne možnost vyjížďky do blízkého městečka Hyères, výšlap ke kostelu panny Marie Útěšné s výhledem na poloostrov Giens a celé městečko. Návštěva zahrad Sv. Kláry s bohatou sbírkou místní i exotické flóry. Procházka pro náměstí Place Masillon a posezení na zahrádce jedné z mnoha příjemných kavárnen (trasa cca 20 km). Pokud byste si chtěli od kola odpočinout, můžete jet autobusem na prohlídku tradiční vinařské farmy Château de l´Aumerade, která dodávala víno na stůl Jindřicha IV. Navarrského již v 16. století. Zde možnost ochutnávky a nákupu tradičního a kvalitního vína. Po cestě zpět zastávka v Hyères a prohlídka města. Nocleh. 

  6. den: celodenní výlet do jednoho z nejhlubších evropských kaňonů - kaňonu Verdon. Po cestě možnost návštěvy parfumérie v Grasse - prohlídka muzea a výklad technologie výroby parfémů, možnost nákupu výrobků za výhodné ceny. Přejezd do kaňonu, kde Vás čeká malebná vyhlídková jízda po jeho levém břehu, most přes říčku Artuby vysoký 180 m, kouzelné vyhlídky a tunely. Kaňon, jehož strmé stěny jsou v nejužších místech vzdáleny pouhých 6 m a místy dosahuje hloubky až 700 m, se táhne nad řekou Verdon v délce 21 km přes vesnici Aiguines až k jezeru Sv. Kříže. Na konci cyklotrasy vás čeká příjemný relax na pláži u jezera a koupání v tyrkysově modré vodě nebo projížďka po jezeře na šlapadle či kánoi. V případě zájmu můžete autobusem navštívit půvabnou hrnčířskou vesničku Moustiers Ste. Marie. Trasa při okraji kaňonu může mít odlišnou náročnost, záleží na schopnosti každého cyklisty (20 nebo 45 km). Nocleh.

  7. den: dopoledne odjezd autobusem do přístavu La Ciotat, odtud přejezd na kole  přes hřeben do Cassis (celkem 20 km) - trasa s nádhernými vyhlídkami na přístav La Ciotat, Cassis a zátoky zvané „calanques“. Sjezd do vesnice, koupání, možnost výletu na lodičce kolem útesů. Nocleh.

  8. den: fakultativně výlet lodí na ostrov Porquerolles - pevnost Sv. Agáty, maják, úchvatné písčité pláže v zátokách (samostatně bez průvodce), cyklotrasa po ostrově (max. 20 km). Pro zájemce možnost odpoledního krátkého pohodového výletu mezi vinicemi krásnou provensálskou krajinou (cca 40 km).  Nocleh.

  9. den: odpoledne odjezd z Giens.

  10. den: návrat do ČR dopoledne.

  Cena zahrnuje

  Doprava autobusem + přeprava kola v cyklovleku, 7x nocleh v mobilhomu - doobsazení (2 dvojlůžkové ložnice, společná obývací kuchyňka, koupelna, WC), průvodce / cykloinstruktor, zákonné pojištění dle zákona 159/99 Sb.

  Příplatky: 1/1 v MBH: 3.600 Kč.
  Slevy: 5. osoba v MBH na přistýlce: -600 Kč.  

   

  Minimální počet účastníků: 32.
  Maximální počet účastníků: 15/cykloinstruktor.  
  Doporučené kapesné: 70 EUR
   

  Nástupní místa: Praha, Beroun, Žebrák, Plzeň.

  Svozová místa (min. počet 6 osob) - zdarma: Klatovy, Přeštice, Kdyně, Domažlice.

  Podobné zájezdy

  KRÁSY PROVENCE NA KOLE

  destinace: Francie, Provence, autobusový poznávací zájezd

  termín:26.08. (Pá) - 04.09. (Ne) 2022 (10 dní, 7 nocí) | změnit termín

  doprava: Autobus / Praha

  strava: Bez stravy

  KRÁSY PROVENCE NA KOLE
  Objednavatel:
  Jméno *:
  Příjmení *:
  E-mail *:
  Telefon *:
  Ulice:
  Město:
  Psč:
  Poznámka :
  Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
  Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

  Povinné údaje jsou označeny *
  Pořádající ck: Campanatour, s.r.o. IČO: 62619012
  Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
  E-mailová adresa není správná!
  Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
  Vytvářím objednávku...