CAMPANATOUR s.r.o. - spolehlivý průvodce na Vašich cestách

Spolehlivý průvodce na vašich cestách
  • telefon zdarma 800 19 22 19
  • info@campana.cz

RYCHLÉ VYHLEDÁNÍ ZÁJEZDU

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

Odběr novinek

Aktuální kurzy měn

Euro125.83
Americký dolar122.72
Britská libra128.75
Švýcarský frank122.89
Australský dolar116.42
Bulharský leva113.21
Chorvatská kuna13.49
Ruský rubl10034.23

Parkování na letišti

Kompenzace za zpoždění letu

Počasí

ID: 786888

TAHITI A DALŠÍ OSTROVY FR. POLYNÉSIE NA JACHTĚ ****

Popis
FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE na jachtě
17.01.-03.02.2019


118 ostrovů, ležících v nekonečné modři oceánu, to je Francouzská Polynésie. Z výšky se zdá, že převládající barvou je tu svěží zeleň, ale posléze najdete na horských vrcholech všechny barevné odstíny z Gauguinových obrazů – modrou, fialovou, hnědou – záleží na úhlu světla. Špičky vrcholů se místy ztrácejí v oblacích, některé z ostrovů jsou lemovány korálovými útesy, pláže mají buď černý bazaltový, nebo bílý korálový písek. Z horských svahů padají nádherné vodopády, malebné laguny lákají k odpočinku, tajuplná údolí k prozkoumání, horské štíty mají bizarní tvary, vytvořené dlouholetou erozí.
Ostrovy jsou si podobné, ale každý z nich má zvláštní kouzlo a přitažlivost, Moorea není Bora Bora a Bora Bora není třeba Manihi. Některé z malých ostrůvků jsou obydleny pouze ptactvem. Toto souostroví je souostrovím perel. Jsou tu perly kulaté i hruškovité, jsou tu perly všech barev – hnědé, modré, bronzové, nazelenalé, narůžovělé, zlatavé, stříbrné, ocelově šedé až dočerna. Díky teplým vodám jižních moří zde může existovat div přírody – Pinctada Margaritifera. Tato „matka perel“ dosahuje jedinečného zabarvení díky výjimečně čistému prostředí v lagunách, kde se nachází. Laguny jsou na nejvzdálenějších ostrovech s nejčistší vodou, aby prostředí pro vznik perel bylo skutečně co nejlepší. V Papeete na ostrově Tahiti je proslulé Muzeum perel, na ostrově Tahaa několik farem, kde se zpracovávají černé perly.
http://www.tahiti.cz/

Měsíc I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Vzduch °C 28 28 28 28 27 25 25 25 26 26 27 28
Voda °C 26 26 26 26 26 24 24 24 24 25 26 26

Oficiální název: Francouzská Polynésie
Hlavní město: Papeete
Rozloha: 4 167 km2
Počet obyvatel: 262 000
Státní zřízení: francouzské zámořské území
Úřední jazyk: francouzština
Časový posun: - 11 hodin
Měna: polynéský frank (XPF), 1 XPF = cca 0,20 CZK
Vstupní formality: pas platný nejméně 6 měsíců po návratu. Při mezipřistání v USA americké vízum/ESTA.
Ubytování
Kajuta pro 2 osoby, s vlastním sociálním zařízením. Podrobnosti - viz plánek.


Tahiti: TAHITI AIRPORT MOTEL, www.tahitiairportmotel.com
Hotel je postavený jen 200 m od letiště Faaa. V těsné blízkosti hotelu jsou restaurace, obchody, zastávka busu.
Vybavení: recepce, WiFi (zdarma).
Ubytování: k dispozici je 46 jednoduše zařízených, ale pohodlných pokojů. Všechny jsou klimatizované, mají telefon, TV, minibar, soupravu na čaj a kávu, trezor, vybavení k žehlení, koupelnu (fén).
Stravování: kontinentální snídaně.
Stravování
Stravování na jachtě - vlastní. Předpokládá se společný nákup surovin, komunitní, případně individuální vaření. Náklady na společné jídlo se rozdělí mezi účastníky - platba na místě. Individuální stravování na pevnině - dle zájmu kdykoliv možné.
Upozorňujeme, že až na výjimky nelze přivážet jakékoliv jídlo z ČR, a to ani v zavazadlovém prostoru - let je s přestupem přes USA. Výjimkou jsou např. cukrovinky, práškové nápoje v orig. uzavřeném obalu s anglickým popisem apod.
Program
17.01. Odlet z Prahy přes Paříž a Los Angeles.

18.01. Přílet na Tahiti; přelet na Raiatea, přejezd do přístavu, nákupy na podstatnou část plavby, nalodění, převzetí lodi – seznámení s lodí a bezpečnostními pravidly. Nocleh.

OSTROV RAIATEA, www.tahiti.com/island/raiatea / https://tahititourisme.com/en-us/island/raiatea
Podle Polynéské tradice Raiatea, formálně známá pod názvem Havaiki, “posvátný ostrov”, byl první obydlený ostrov a Hiro, potomek stvořitele boha Taaroa a Oro byl první král, zakladatel rodiny a marae Taputapuatea v Opoa. Mnoho legend, které vychází z mytologie propůjčují záhadnou a magickou atmosféru různým zajímavým místům. Hora Temehani je svými 772 metry, typ Polynéského Olympu a “voňavý ráj” kde byly objeveny cizí a unikátní rostliny “Tiare apetahi”. Navštivte tento ostrov, který je dosud nedotčen turbulencemi moderního života. Hory oddělují ostrov ze severu na jih. Jeho mnoho vodopádů, hluboká a úzká zátoka Faaroa a její úrodná údolí jsou stejně atraktivní jako okouzlující laguny s mnoha ostrůvky. V severní části stejné laguny byl ostrov Tahaa podle legendy oddělen od Raiatey posvátným úhořem. Tento ostrov mírných horských tvarů a členité pobřeží dostal přezdívku “ vanilkový ostrov” díky mnoha vanilkovým plantážím. Nádherné bílé písečné pláže a laguny omráčí každého návštěvníka i každého, kdo se jen plaví okolo. Trh v Uturoa, komerčním centru a přístavu zve k okružním plavbám, je přetížen produkty země a moře, zvlášť ve středu a pátek, ve dny, kdy je trh. Tyto dva ostrovy jsou známy vysokou kvalitou vyprodukované vanilky spolu s rozmanitostí a hojností zásob ovoce a zeleniny a bohatstvím podmořského života.

19.01. snadná plavba k první destinaci, kterou je ostrov Moorea. Laguna je úžasné místo ke šnorchlování, rybaření, plavání a paddle-boarding. Na pevnině jsou pak dobře značené trekové stezky. Navíc je to perfektní místo pro pozorování velryb a delfínů.

OSTROV MOOREA, www.tahiti.com/island/moorea / https://tahititourisme.com/en-us/island/moorea/
Sesterský ostrov Tahiti, vzdálený od něj pouhých 17 km, je zemí historie a legend. I zde je nádherná příroda s ostrými vulkanickými štíty, vodopády a nádhernými lagunami, z nichž nejkrásnější jsou zátoka Opunohu a Cookova zátoka, zrcadlící ve svých vodách vrcholek nejmalebnější hory Rotui. Díky kýčovitě krásným plážím s bílým pískem a čistému moři s korály a bohatým podmořským životem je ostrov ideálním místem k odpočinku u vody. Zážitek z pobytu na ostrově je umocněn bydlením v typických bungalovech se vším komfortem, situovaných co nejblíže u moře. K tomu všemu patří zdejší „odlehčený“ způsob života, květiny, ovoce v čele s výbornými ananasy, spousta restaurací a snack barů, kde se připravují speciality zdejší kuchyně v tradiční „a´hima´a“ – tahitské peci, což by si neměl žádný z návštěvníků nechat ujít.

20.01. Raiatea, kolíbka polynéské kultury, je domovem Anapa Pearl Farm, která rozhodně stojí za návštěvu. Během prozkoumávání ostrova se pozorně v džungli dívejte, možná objevíte vzácnou květinu Tiare Apetahi.

21.01. plavba na východní část ostrova Taha'a, koupání, potápění a šnorchlování v průzračných vodách, v okolí korálového útesu nebo v Passe Tohaotu.

OSTROV TAHA´A, www.tahiti.com/island/tahaa / https://tahititourisme.com/en-us/island/tahaa
Před dvěma stoletími byl tento posvátný ostrov nazýván “Tahaa – vzdálený marae”. Sesterský ostrov Raiatei obklopuje stejně nádherná laguna. Dříve nebyl ostrovem plantážní, zatímco dnes jej celý prostupuje sladké aroma vanilky. Voňavé lusky jsou v současné době důležitou součástí života a obživy místních obyvatel, kterých tu žije zhruba 6.000. Tahaa se svými 90 km stále připomíná magický ostrov živoucích tradic. Bájné horské formy ostrova uzavírá vrchol hory Ohiri se svými 590 metry. Podél pobřeží vede 70 km dlouhá cesta, lemovaná kokosovými palmami a dalšími tropickými stromy, a rozkládá se tu osm poklidných vesniček. Laguny v safírových a smaragdových tónech, ráj pro potápění a plachtění, přechází do oceánu přes dva divoké útesy, kde si hrají modří delfíni.

22.01. plavba k Bora Bora, zakotvení u Motu Topua. Užije si den plaváním, šnorchlováním a zakončete jej večeří třeba v Bloody Mary restaurant.

OSTROV BORA BORA, www.tahiti.com/island/bora-bora / https://tahititourisme.com/en-us/island/bora-bora/
„Pozemský ráj“ neboli „Perla Polynésie“ jsou dvě z mnoha jmen, která tento ostrov snů dostal. Je známý i díky přítomnosti americké armády zde během druhé světové války. 240 km od Tahiti najdete to nejlepší, co si můžete v Polynésii dopřát. Srdce ostrova vytváří pyšná silueta tří horských vrcholků, z nichž nejvyšší Otemanu figuruje i ve starých legendách. Malé ostrůvky „motu“ vytvářejí kolem ostrova prstenec, na jednom z nich leží i letiště, z kterého se můžete dostat pouze lodí, na ostatních jsou luxusní hotely. Fantastické pláže, laguny s fluoreskující vodou, pohodlná hotelová zařízení a nádherné přírodní scenérie přitahují po léta na tento ostrov nejen turisty, ale také malíře, spisovatele a filozofy, hledají a nacházející tu inspiraci, odpočinek a skutečný ráj na zemi.

23.01. cesta na opuštěný atol Tupai, odpoledne návrat do mariny Makai

24.01. Tříhodinová plavba na Maupiti, prohlídka ostrova

OSTROV MAUPITI, https://tahititourisme.com/en-us/island/maupiti/
Maupiti, nejmenší a nejvíc izolovaný ze všech Společenských ostrovů. Je to zminimalizovaná verze ostrova Bora Bora, opravdu jako menší sestra 40 km vzdáleného ostrova. Nabízí vysoko se tyčící vrcholky hor s prudce klesajícími srázy dolů do lagun, končící v zeleni kokosových plantáží, třpytící se mělké laguny, luxusní bílé pláže. Rozdíl oproti ostrovu Bora Bora je pouze ve velikosti. Zatímco větší ostrov objedete podél pobřeží po cestě dlouhé 32 km, okolo ostrova Maupiti vede cesta dlouhá pouhých 10 km.
Množství pláží se střídá s rozeklanými skalami ve stínu kokosů, s plantážemi melounů a vodních melounů, které dohromady s koprem tvoří hlavní ostrovní zdroje obživy. Vrozená pohostinnost domorodců a nespočet zázraků přírody, dělá z tohoto místa ráj a zároveň destinaci, která čeká jen na vás.

25.01. Prohlídka ostrova Maupiti, odpoledne návrat na Bora Bora do východní části laguny, kde je možné plavat s želvami, rejnoky, žraloky a malými mořskými rybkami. Odpoledne plavba k jižnímu břehu ostrova a potápění ke skvostnému korálovému útesu.

26.01. plavba zpět k Raiatea, zakotvení v laguně, trek ve svěžím deštném pralese.

27.01. zpět k Taha'a, kde nikdo neodolá koupání. Průzračné vody se hemží rybkami a odráží se v nich věčně zářící slunce.

28.01. plavba k Huahine, návštěva typické polynéské vesničky Fare, s obchůdky a restauracemi.

OSTROV HUAHINE, www.tahiti.com/island/huahine / https://tahititourisme.com/en-us/island/huahine/
Tajuplný nebo rebelský – to jsou dva přívlastky, které patří k tomuto ostrovu, jenž leží 175 km na severozápad od ostrova Tahiti. Pro ostrov je typická divoká příroda s hornatým povrchem, bílými plážemi, malebnými zatokami a zachovalými kultovními místy – „marae“ na úpatí hory Mount Mouatapu a na břehu jezera Fauna Nui. Severní část Huahine Nui je od menší, jižní části Huahine Iti oddělena úzkým kanálem, o kterém se vypráví, že je kánoí bájného boha Hiro. Podél pobřeží vede 32 km dlouhá panoramatická cesta, z níž jsou nádherné výhledy na přírodní scenérie s lagunami, odrážejícími povlovné horské hřbety, a ostrůvky – „motu“. Centrem severní části je město Fare, na pobřeží je řada menších vesnic. Turisticky zajímavým místem je Eden Parc, rozsáhlá botanická zahrada, která je vlastně údolím, v němž přímo tryskají exotické stromy, keře, voňavé květiny a kde se rodí tropické ovoce, ze kterého si návštěvníci mohou vymačkat na místě výborný čerstvý džus.

29.01. plavba do zátoky Avea a pak dál, zakotvení v chráněné laguně.

30.01. návrat do přístavu na Raiatea.

31.01. odevzdání lodi, volno na Raiatea, odpoledne přelet na Tahiti; nocleh v hotelu.

OSTROV TAHITI, www.tahiti.com/island/tahiti / https://tahititourisme.com/en-us/island/tahiti/
Největší a nejznámější ostrov, který je převážně hornatý a dominuje mu nejvyšší vrchol Orohena (2.241 m). Vnitrozemí je protkáno hlubokými překrásnými údolím. Na Tahiti jsou pouze pláže s černým pískem a s vlnami, ideálními spíš pro surfaře, a za pěkným koupáním je nutno zamířit na jiné ostrovy, ale alespoň krátký pobyt zde je téměř povinností každého návštěvníka souostroví. Je tu mnoho turistických atrakcí – Botanická zahrada, Muzeum Paul Gauguina, Muzeum Tahiti a ostrovů. Za návštěvu rozhodně stojí hlavní město Papeete, ležící na severozápadě ostrova. Zde se nachází Muzeum perel – jediné muzeum tohoto typu na světě. Tento klenot je zde předveden ve všech možných souvislostech – umění, historie, mytologie, filosofie, náboženství i technika. Návštěvníci tu najdou sbírku ústřic a mušlí, produkujících perly, a genealogii Pinctada Magaritifera, „tvůrce“ černé tahitské perly. Je možné se tu dozvědět vše o kritériích, podmiňujících kvalitu perel, a prohlédnout si unikátní kusy ze soukromé sbírky „krále černé perly“ Roberta Wana.

01.02. odlet přes Los Angeles do Paříže

02.02. přílet do Paříže; nocleh v hotelu

03.02. návrat do Prahy
Doprava
Letecky: Praha - Paříž - Los Angeles - Papeete / Papeete - Los Angeles - Paříž - Praha.
Místní přelet: Papeete - Raiatea - Papeete.
V ceně
- letenka Praha – Papeete – Praha dle rozpisu, vč. letištních tax
- uvítání na letišti; asistence během pobytu (telefonická, v angličtině)
- místní přelet Papeete – Raiatea – Papeete (zavazadlo 20kg + příruční 3-5kg; nadváha za poplatek v místě)
- pronájem lodi s českým kapitánem
- Tahiti: 1x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, 1x snídaně, místní pobytová taxa
- pojištění storna letenky
- na cestě zpět nocleh v Paříži
Příplatky
- ESTA - lze přes CK: 340 Kč
- cestovní pojištění: viz www.campana.cz/pojisteni
Zobrazit celý text
17.01. (Čt) - 03.02. (Ne) 2019 - 18 dní, 17 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Osoba ve dvoulůžkové kajutě další typy pokojů
Dle programu
Letecky/Praha
-6%111 111 Kč
Kalkulace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající ck: Campanatour, s.r.o. IČO: 62619012
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
 
Vytvářím objednávku...