CAMPANATOUR s.r.o. New

  IRSKÝ EVERGREEN

  kufr pdf

  Termín:10.08. (Čt) - 16.08. (St) 2023

  změnit termín

  Délka pobytu:7 dní, 6 nocí

  ID hotelu:904163

  Doprava:Letecky

  Odletové místo:Praha

  Strava:Polopenze

  Cena vč. tax: 36 800 Kč

  Poloha

  Již tradiční poznávací program zpříjemněný nenáročnými procházkami. Ubytování v hotelech, každý den vynikající večeře v ceně zájezdu. 

  Stejně nestárnoucí jako populární píseň, věčně svěží, čerstvé a stále zelené, takové je pravé Irsko. Opět vám jej nabídneme z několika různých pohledů. Uvidíte historické budovy hlavního města, nezvyklou severskou přírodu na poloostrově Connemara, ohromující Mohérské útesy i příjemnou pohodu poloostrova a městečka Dingle. Nevynecháme ani prohlídku Dublinu, kde společně navštívíme katedrálu sv. Patrika a ve volném čase můžeme navštívit některé z mnoha pamětihodností nebo muzeí. V ceně zájezdu je výlet na Aranské ostrovy.  

  V letošním roce se nám do programu podařilo díky výhodným letovým časům doplnit navíc prohlídku Glendalough a zahrad v Powerscourt.

  Zdejšího počasí se neobávejte, přestože často prší nebo alespoň jemně mrholí, dokáže právě takové počasí navodit velice zajímavou atmosféru.

  Program

  1. den
  Dopoledne odlet z Prahy do Dublinu. Z letiště se přesuneme do centra hlavního města Irska. Navštívíme národní katedrálu irské protestantské církve – katedrálu sv. Patrika, která je největším kostelem v celém Irsku. Budete moci spatřit známá místa jako irskou univerzitu Trinity College, nábřeží řeky Liffey, O´Connell Street, čtvrť Temple Bar a další. Volno v centru města, které můžete strávit dle svého uvážení. Potom se vydáme směrem na západ ostrova. Ubytování a večeře.
  2. den
  Dopoledne se vydáme do přístaviště Rossaveel. Výlet lodí na Aranské ostrovy - v ceně zájezdu. Trajektem přeplujeme na ostrov „Inis Mór“, velkou šikmou kamennou plošinu s obrovskými útesy na jedné straně a písečnými plážemi na straně opačné. Okružní projížďka autobusem po ostrově. Po návratu do přístaviště odjezd na ubytování. Večeře.
  3. den
   Tento den strávíme v oblasti Connemara s úžasně rozlehlou a divokou krajinou, které dominují dva horské hřebeny národního parku. Během dne navštívíme opatství Kyllemore Abbey, romanticky vyhlížející stavbu na břehu jezera, obehnanou hradbami s cimbuřím a krásnými zahradami. Podnikneme procházku v NP Connemara. Trasy jsou odstupňovány dle náročnosti, a tak si vybere každý. Přejezd do města Galway, které je považováno za centrum kultury a zábavy západního pobřeží. Krátká prohlídka města, ubytování a večeře.
  4. den
   Oblastí Burren, která je tvořena zvrásněným vápencovým povrchem, se přesuneme k jednomu z nejznámějších míst Irska – Mohérským útesům, které se tyčí až do výšky 200 m n. m. Poté navštívíme středověkou tvrz Bunratty Castle, která byla postavena na strategickém místě nedaleko Limericku, při ústí řeky Shannon. Součástí areálu je také skanzen popisující život v Irsku v 19. století. Přejezd na ubytování, večeře.
  5. den
   Podnikneme okružní jízdu „Ring of Dingle“ po pobřeží stejnojmenného poloostrova, který si vás jistě získá nejen krásnými výhledy na moře, strmými pastvinami a divokými útesy, ale i svými majestátnými horami. Během dne se zastavíme v malebném rybářském městečku Dingle, na pláži Inch, navštívíme nejlépe dochované oratorium v Irsku Gallarus Oratory a podnikneme nenáročnou procházku. Ubytování a večeře.
  6. den
   Ráno se projdeme krásným parkem a zahradami opatství Mucross House na břehu jezera Lough Leane. Lze dojít až k malému vodopádu Torc Waterfall. Poté budeme pokračovat k Rock of Cashel – nejzachovalejšímu románskému kostelu v Irsku se zbytky obří katedrály a věžovým hradem. Odjezd na ubytování. Večeře.
  7. den
   Dopoledne se přesuneme do Glendalough (Údolí dvou jezer), kde si prohlédneme trosky katedrály a jednu z nejzachovalejších válcových věží v Irsku. Můžete se projít podél jezera. Naší další zastávkou budou zahrady Powerscourt, které byly založeny ještě ve viktoriánském období a určitě patří k nejhezčím v Irsku. Poté se přesuneme na letiště a večer odletíme do Prahy (přílet kolem půlnoci).
  Cena zahrnuje
  letenku Praha – Dublin a zpět vč. let. tax ve výši 7 000 Kč
  dopravu autobusem 
  6x ubytování v hotelech (2lůžkové pokoje s WC a sprchou)
  6x snídaně, 6x večeře 
  průvodce
  výlet na Aranské ostrovy - trajekt a okruh autobusem po ostrově 
  cestovní pojištění UNIQA K10S (mj. na stornopoplatky nejen při onemocnění, ale také z důvodu nařízené karantény před cestou do zahraničí, léčebné výlohy a to vč. onemocnění COVID-19).
  Cena nezahrnuje
  vstupné cca 80 EUR
  další výše neuvedené služby
  případné náklady spojené s testováním 
  Slevy
  věková sleva pro děti a mládež do 25 let a osoby starší 65 let; lze sčítat pouze s věrnostní slevou
  34960 Kč, Slevněná časově omezená cena: 34960 Kč (z původní ceny 36800 Kč sleva 5 %, zbývá 74 dnů, platí do 9. 2. 2023, u termínu 02BC.231008)
  Fakultativně
  1lůžkový pokoj - 5400 CZK

  Podobné zájezdy

  IRSKÝ EVERGREEN

  destinace: Irsko, Poznávací zájezdy - Irsko, Irsko

  termín:10.08. (Čt) - 16.08. (St) 2023 (7 dní, 6 nocí) | změnit termín

  doprava: Letecky / Praha

  strava: Polopenze

  IRSKÝ EVERGREEN
  Objednavatel:
  Jméno *:
  Příjmení *:
  E-mail *:
  Telefon *:
  Ulice:
  Město:
  Psč:
  Poznámka :
  Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
  Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

  Povinné údaje jsou označeny *
  Pořádající ck: CALYPSO TRAVEL s.r.o. IČO: 25850016
  Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
  E-mailová adresa není správná!
  Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
  Vytvářím objednávku...