CAMPANATOUR s.r.o. New

  Řím - Vatikán - Neapolský záliv

  kufr pdf

  Termín:29.03. (St) - 02.04. (Ne) 2023

  změnit termín

  Délka pobytu:5 dní, 4 noci

  ID hotelu:123831

  Doprava:Autobus

  Odletové místo:

  Strava:Snídaně

  Cena vč. tax: 5 590 Kč

  Teplota vzduchu: 0 °CVýška sněhu: 0 cm
  Poloha
  Na tomto jedinečném poznávacím zájezdu navštívíte památky starověkého Říma a Pompejí, užijete si jedinečnou atmosféru Vatikánu a prohlédnete si také monumenty italské přírody jako je například dřímající sopka Vesuv. Řím a Vatikán jsou jedněmi ze základních kamenů evropské kultury, jejich návštěva patří téměř k povinnostem každého Evropana. Využijte tedy této příležitosti, kdy poznáte nejen „věčné město“, ale i překrásnou scenérii Neapolského zálivu s majestátní sopkou Vesuv na jejímž úpatí leží „pohřbené Pompeje“. Zájezd je vhodné podniknout v jakékoli roční době. Příznivé italské podnebí zajistí krásný zážitek i mimo letní měsíce. Veškeré přejezdy strávíte v příjemném prostředí luxusního autobusu. Šťastnou cestu!
  Program

  1. den
  Odjezd z Prahy 10.00, Jihlava 11.30, Brno 12.50, Znojmo 14.30. Následuje tranzit přes Hatě - Vídeň - Tarvizio - Florencii do Říma.
  2. den
  Před Římem si uděláme ranní zastávku na hygienu a občerstvení podávané v autobusu. Po ranním občerstvení se vydáme do Říma. Autobus nás zaveze k zastávce metra v blízkosti centra. Metrem se za několik minut dopravíme k Vatikánu, kde začneme s prohlídkou. Tento den stihneme poznat Vatikánský stát, nám. Sv. Petra, prohlídku chrámu Sv. Petra (možnost vstupu do krypty s hroby mnoha papežů, možnost výstupu na kopuli chrámu Sv. Petra), Andělský hrad a samozřejmě Vatikánská muzea se Sixtinskou kaplí. Čas zbude i na individuální volno, můžete poslat pohled z Vatikánské pošty. Na večer se přesuneme na místo ubytování v blízkosti Říma. Ubytování je dle sezóny buď v mobil-homech v campu na předměstí Říma nebo v hotelu v okolí Říma. Mobil-homy jsou vybaveny sociálním zařízením, ale především možností příjemného posezení na jejich verandách pod borovicemi. V rozsáhlém campu je restaurace. Hotelové ubytování má tří a dvoulůžkové pokoje s WC, koupelnou. Snídaně je podávána v hotelové restauraci.
  3. den
  Brzy ráno, ihned po snídani, se vydáme do Neapolského zálivu. Neapol již zdaleka není jen město romantiky. Je to především město reality jihu Itálie a město spojené s historií jihu. Nad Neapolí se vypíná sopka Vesuv. My autobusem vyjedeme na parkoviště ke kráteru, odkud se vydáme nenáročným asi 25 min. pochodem přímo ke kráteru. Tento den také navštívíme Pompeje. V r. 79 n. l. popel, voda a bahno pohřbily po výbuchu Vesuvu vše živé. V jediném okamžiku se život zastavil a my z otisků, které zde zanechali lidé v posledních chvílích svého života, poznáme, jak v tom čase žili. V obchodě můžete koupit citrusový likér jako dárek. Na večer se vydáme zpět do Říma a ubytujeme se na stejné místě.
  4. den
  Ráno, po snídani, se vydáme do Říma ještě jednou a strávíme zde celý den. Antický Řím, to bude program pro dnešní den. Samozřejmě oči nezavřeme ani před dalšími architektonickými skvosty. Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Benátské nám., Trajánův sloup, fontána di Trevi, Španělské schody, náměstí Colonna, parlament, náměstí Navona, květinové náměstí, kde byl upálen Giordano Bruno. To je jen náhodný výčet toho, co budeme poznávat. A nebyli bychom v Římě, kdybychom si neudělali čas na italskou zmrzlinu anebo pravou italskou kávu. Navečer se vydáme na cestu zpět. Následuje tranzit domů po stejné trase.
  5. den
  Příjezd do ČR v dopoledních hodinách (Znojmo cca 10.00, Brna cca 11.40, Jihlava cca 13.00, Praha cca 14.30).
  Doprava autokarem - odjezdová místa:
  Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha
  Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště
  CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.
  Poznámka:
  Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.
  Nástupní místa
  Praha, Brno, Znojmo, Jihlava/Pávov, Pohořelice
  Cena zahrnuje
  dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji,
  GPS)
  služby profesionálního průvodce
  2x ubytování v třílůžkových a čtyřlůžkových mobil - homech/ pokojích (dvoulůžkový mobil-home/ pokoj za příplatek 500,- Kč
  za osobu za 2 noci, jednolůžkový mobil-home/ pokoj za příplatek 1 300,- Kč za osobu za 2 noci)
  1x ranní občerstvení v autobusu
  pojištění CK pro případ úpadku
  Cena nezahrnuje
  povinný příplatek - snídaně v místě ubytování 420,- Kč/os., 2 snídaně
  povinný příplatek za pobytovou taxu 180,- Kč/os.
  pojištění léčebných výloh + připojištění na Covid 300,-/os., pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) + připojištění na Covid 350,-/os.
  pokud by došlo k navýšení ceny PHM, oproti předpokládané ceně v kalkulaci zájezdu, byl by účtován v adekvátní výši tzv.palivový příplatek. Nepředpokládá se, že by se jeho výše pohybovala nad 250,- Kč.
  u některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu.
  vstupné do kopule chrámu Sv. Petra cca 8 EUR, ,výtahem 10 EUR
  Koloseum - Forum Romanum cca 12 EUR
  jízdné městským autobusem nebo metrem cca 12 EURA
  vstupné do Vatikánských muzeí cca 17 EUR
  Vesuv 10,- EUR + doprava místním busem 10,- EUR, Pompeje 15,- EUR + místní průvodce 10-13,- EUR

  Podobné zájezdy

  Řím - Vatikán - Neapolský záliv

  destinace: Itálie, Poznávací zájezdy - Itálie, Itálie

  termín:29.03. (St) - 02.04. (Ne) 2023 (5 dní, 4 noci) | změnit termín

  doprava: Autobus /

  strava: Snídaně

  Řím - Vatikán - Neapolský záliv
  Objednavatel:
  Jméno *:
  Příjmení *:
  E-mail *:
  Telefon *:
  Ulice:
  Město:
  Psč:
  Poznámka :
  Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
  Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

  Povinné údaje jsou označeny *
  Pořádající ck: ABC - Tours, s.r.o. IČO: 60701986
  Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
  E-mailová adresa není správná!
  Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
  Vytvářím objednávku...