CAMPANATOUR s.r.o. New

  Mimosa Studio Hotel

  kufr pdf

  Termín:10.10. (Po) - 17.10. (Po) 2022

  změnit termín

  Délka pobytu:8 dní, 7 nocí

  ID hotelu:982082

  Doprava:Letecky

  Odletové místo:Praha

  Strava:Snídaně

  Cena vč. tax: 23 960 Kč

  Popis zajezdu
  Poznávací zájezd Madeira s turistikou
  Rozeklané štíty hor, výhledy na širý oceán i vnitrozemí a malebné domky v údolí. Snové pěšinky podél levád a jedinečná ostrovní kultura i gastronomie. Poznejte Madeiru s Experitour a zkušenou průvodkyní Katkou Kozákovou. Nazujte pohodlné boty a prošlápněte s námi ostrov věčného jara zasvěcený milovníkům turistiky. Na našem zájezdu se s Madeirou seznámíte v řijnu, jenž je měsíc, který je svkělým měsícem pro všechny aktivity. Průměrná teplota vzduchu se pohybuje kolem letních 25 °C a ani v noci běžně nepadá pod 13 °C. 
  Základní informace Nezapomenutelné treky různorodou krajinou, koupání v Atlantiku Turistika podél levád Ubytování u moře v blízkosti hl. města Funchal Výšlap na nejvyšší horu Madeiry O hotelu  Po celou dobu pobytu budeme ubytovaní na jednom místě. Zázemím nám bude příjemný hotel kategorie 3*, který disponuje vnitřním i venkovním bazénem i posilovnou.  Poloha a popis  Hotel se nachází v přímořské části města Funchal, hlavního města Madeiry, a v jeho okolí najdete mnoho restaurací, barů i obchodů. Místními i turisty oblíbený mořský komplex Lido s pohodlným přístupem na pláž, bazény se slanou vodou atd., je od našeho hotelu vzdálen necelý kilometr. Cesta do centra města trvá městskou dopravou přibližně 30 minut. Pokoje Všechny pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou s WC. Nechybí TV, telefon, fén, malá plně vybavená kuchyňka a bezplatná Wi-Fi. K dispozici jsou dvoulůžková studia s možností přistýlky. Ke každému studiu náleží balkon s výhledem do zahrady a na bazén. Stravování V ceně zájezdu jsou zahrnuty bohaté hotelové snídaně podávané formou bufetu. Oběd probíhá většinou „v terénu“. Večeře vám v případě zájmu zajistíme přímo v hotelu. Toužíte-li ochutnat lokální kuchyni, můžete vyrazit do jedné z okolních restaurací.  Informace o průvodci Zájezdem vás provede zkušená a u našich klientů oblíbená průvodkyně Kateřina Kozáková. Portugalsko je jejím druhým domovem, dlouhá léta zde žila a její nadšení z madeirské přírody a kultury zaručeně přenese i na vás.
  Program

  1.-8.den

  1. DEN
  Odlet z Prahy do cílové destinace, Funchalu. Po transferu na hotel následuje osobní volno a informační schůzka s průvodkyní. 

  2. DEN
  Stará vinařská cesta: Připravte se na zahřívací etapu. Autobusem vyrazíme k městečku Machico, odkud se vydáme po staré vinařské stezce. Ta nadchne svou pestrostí a střídáním několika typů krajin. Podél levád, pro Madeiru typických zavlažovacích kanálů, dojdeme k borovému háji, odkud se vyhoupneme do sedla Boca do Risco. Zde se nám otevřou oslnivé výhledy na severní pobřeží Atlantického oceánu. Cílem druhého dne bude pobřežní vesnička Porto da Cruz, kde si dopřejeme zasloužený oběd a případně i osvěžení ve vlnách Atlantiku. Cestou zpět nemineme poutní místo Monte, místo posledního odpočinku rakouského císaře Karla I., posledního panovníka habsburské říše. Milovníci dobrodružství můžou vyzkoušet typickou madeirskou atrakci – jízdu na proutěných saních. Cena nezapomenutelného zážitku je 15 euro/osoba a není zahrnuta v ceně zájezdu.
  Náročnost: střední; 11 km. 

  3. DEN
  Třetihorními lesy podél levády: Naší první zastávkou budou sádky se pstruhy v Riberio Frio sloužící k obnově populace pstruhů v říčkách a bystřinách po celé Madeiře. Další etapa nás přenese do jedinečného světa Karla Zemana a jeho Cesty do pravěku. Tajemná
  atmosféra stínu třetihorního lesa a cesta podél levády je silným zážitkem. V místech, kde les ustoupí, nás čekají dechberoucí pohledy na pobřeží. Míříme do vesničky Portela, odkud se autobusem vydáme do městečka Machico. Právě zde můžeme v klidu poobědvat nebo se vykoupat.
  Náročnost: lehká/střední; 11 km

  4. DEN
  Až na vrcholky hor: Dnes ve znamení silných zážitků! Hory s dramatickými výhledy připomínající Nový Zéland či jižní Ameriku se nachází pod nejvyšší horou Pico Ruivo (1 862 m. n. m.). Ze sedla Pico do Areiero se vydáme hřebenovkou, která si svými jedinečnými
  rozhledy získá srdce každého turisty. Nebudete-li se na výstup cítit, můžete se vydat náhradní cestou, se kterou vás na místě seznámí naše průvodkyně. Krásným zážitkem bude i vysokohorský piknik v chatě pod vrcholem. Cestou zpět na hotel se zastavíme v městečku Santana, které zdobí typické a extrémně fotogenické pastevecké domky.
  Náročnost: vysoká; 11 km

  5. DEN
  Volno s možností fakultativního výletu: Čas na trochu volna. Užijte si hotelové služby nebo se vydejte na průzkum hlavního města  Funchalu. Naše průvodkyně vám ráda doporučí, která místa stojí za vidění. Budete-li mít zájem, můžete využít nabídku fakultativního výletu. I s ní vás seznámí naše průvodkyně. Orientační cena fakultativního výletu je 40–50 euro/osoba. 

  6. DEN
  Západní část ostrova: Naší pozornosti nesmí uniknout ani západní část ostrova – pojďme ji společně objevit právě dnes. Cestou se zastavíme na útesu Cabo Girao, jednom z 10 nejvyšších útesů na světě (580 m). Vyhlídka z něj opravdu nemá konkurenci. Poté se
  vydáme podél levády Ribeira da Janela zasazené do krajiny eukalyptových lesů. Zaslouženou odměnou nám na konci dne budou lávové bazénky v Porto Moniz. Koupání a oběd s výhledem na moře? Za nás perfektní plán!
  Náročnost: středně těžká; 11 km

  7. DEN
  Polopouštní krajina v oblasti Mysu svatého Vavřince: Kulisou naší poslední společné etapy bude nejvýchodnější bod Madeiry, mys svatého Vavřince. Pro oblast, která je esencí madeirské pestrosti a rozmanitosti, je typická polopouštní krajina – zcela jiná tvář tohoto
  jinak bujně zeleného sopečného ostrova. Putování po Madeiře zakončíme ve vlnách Atlantiku, na oblíbené písčité pláži Prainha, jediné pláži s tmavým lávovým pískem na Madeiře. 
  Náročnost: středně těžká; 7,5 km

  8. DEN
  Osobní volno a čas na sbalení. Transfer na letiště a odlet domů.

  Experitour si, především v závislosti na počasí nebo dopravě, vyhrazuje právo změnit naplánovaný program. Změnou programu se rozumí, že některá výše zmíněná místa nemusíme navštívit vůbec. Náš tým ale udělá maximum pro to, abyste o nic nepřišli.

  Cena zahrnuje
  letecká doprava na přímém letu Praha-Funchal (vč. tax, poplatků a odbaveného zavazadla) transfer letiště - hotel - letiště 7× ubytování ve dvoulůžkovém studiu v hotelu kategorie 3* v blízkosti Funchalu 7× snídani služby zkušeného, česky mluvícího průvodce během celého zájezdu pojištění CK proti úpadku
  Cena nezahrnuje
  cestovní pojištění (není-li objednáno ve službách) V ceně zájezdu nejsou zahrnuty vstupenky do navštívených objektů, či případné fakultativní výlety. Ceny vstupů se pohybují rámcově do 1 000 Kč. Večeře – lze přikoupit za 3 250 Kč/osoba/pobyt
  Poznamka
  Kategorie dítě: do věku 11,99 let (platí pro přistýlku)

  Podobné zájezdy

  Mimosa Studio Hotel

  destinace: Portugalsko, Madeira, Funchal

  termín:10.10. (Po) - 17.10. (Po) 2022 (8 dní, 7 nocí) | změnit termín

  doprava: Letecky / Praha

  strava: Snídaně

  Mimosa Studio Hotel
  Objednavatel:
  Jméno *:
  Příjmení *:
  E-mail *:
  Telefon *:
  Ulice:
  Město:
  Psč:
  Poznámka :
  Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
  Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

  Povinné údaje jsou označeny *
  Pořádající ck: CK Experitour s.r.o. IČO: 24 221 414
  Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
  E-mailová adresa není správná!
  Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
  Vytvářím objednávku...