Španělsko

  logo

  Španělsko

  Oficiální název: Reino de España / Španělské království.

  Státní zřízení: konstituční monarchie.

  Hlavní město: Madrid.

  Rozloha: 504.782 km²

  Počet obyvatel: 42,717 mil.

  Oficiální jazyk: španělština.

  Čas: SEČ 0.

  Měna: Euro (EUR), 1 euro = 100 eurocentů.

  Cestovní formality: platný cestovní pas nebo občanský průkaz se strojově čitelnými údaji.

  Doporučené kapesné: 10-20 EUR/den.

   

  Španělské pobřeží má poměrně stálé počasí během hlavní letní sezóny. Láká nejen písčitými plážemi, ale také středomořskou kuchyní a letní atmosférou. Rána u moře začínají rybím a zeleninovým trhem, dopoledne a odpoledne se líně vleče na plážích zalitých bodavými paprsky španělského slunce, večery končí procházkou uličkami ještě sálajícími zbytky denního horka či u džbánku s voňavou sangrií. Na plážích je dostatek sportovního vyžití. V pobytových místech jsou připraveni delegáti s nabídkou zajímavých výletů.

  V každém menším španělském městečku najdete památky připomínající éru Maurů, kteří vystřídali Římany. Křesťanské Španělsko zbudovalo také mnoho impozantních hradů, katedrál, klášterů, kostelů, které jsou rozesety po celé zemi. Ke kulturnímu dědictví patří i známá muzea, např. Dalího muzeum ve Figueres, barcelonská muzea s díly Picassa a Miró či muzeum Prado v Madridu.

  Víkendové pobyty v Barceloně a Madridu zajišťujeme v libovolném termínu.

   

  Costa Brava / del Maresme: L´Estartit, Tossa de Mar, Lloret de Mar, Blanes, Malgrat de Mar, Santa Susanna, Pineda de Mar, Calella.

  Nejsevernější část španělského středomořského pobřeží, letoviska jsou 50-140 km od Barcelony, kam vede přímé vlakové spojení z Blanes, Malgrat de Mar, Santa Susanna, Pineda de Mar, Calella. Trať kopíruje pobřeží a do Barcelony dojedete za necelou hodinu. Hledáte-li klidnější místo, zvolte Blanes nebo Tossu. Chcete-li naopak užívat nočního života, případně pokud chcete mít nejblíže do zábavních parků Marineland a Water World,  doporučujeme Lloret.

  Costa Dorada: živé letovisko Salou leží 110 km jižně pod Barcelonou, poblíž města Tarragona. Město nabízí příjemné středomořské klima, sezóna je tu mírně delší než na Costa Brava. Promenády s obchody a restauracemi lemují široké písčité pláže, na centrum plynule navazují hotelové komplexy. V Salou je zábavní park nejen pro děti - Port Aventura.

  Costa del Azahar: klidné středomořské městečko Oropesa del Mar s malebným historickým centrem na pobřeží Costa del Azahar leží cca 260 km jižně pod Barcelonou a 100 km severně nad Valencií. Příjemné subtropické klima, pláže s jemným pískem, gastronomie vycházející z produktů moře, památky…

  Costa del Sol: oblast Costa del Sol (Torremolinos, Benalmadena, Fuengirola) má subtropické středomořské klima s vysokými letními teplotami nad 30°C, sezóna zde trvá od května do října. Vyhledávaná letoviska leží 15-35 km jižně od letiště Málaga. Pěší promenáda s obchody a restauracemi vede podél širokých písčitých pláží. Jsou zde zábavní parky Tivoli World, Sould Park, Aqualand Torremolinos, Aquamijas, Selvo Marina. Nedaleko je také golfové hřiště Torrequebrada. Doporučujeme také návštěvu Málagy (např. maurský hrad Alcazaba, hrad Gibralfaro…).

   

   

  TIPY NA VÝLETY:

  Costa Brava / del Maresme: Barcelona denní - historie města. Barcelona & fontány - stavitelské umění A. Gaudího, večer zpívající fontány. Montserrat - klášter. Tossa - hrad & plavba lodí & Blanes - botanická zahrada. Andorra. Rupit a Besalú - výlet do vnitrozemí. Flamenco - taneční představení. Rytířský souboj + flamenco. Port Aventura - zábavní park v Salou. Marineland - vodní zoopark u Malgrat de Mar. Water World - vodní park v Lloret de Mar.

  Costa del Azahar: Valencie - historie města. Valencie & mořský park Oceanografic.  Peñíscola - historie města. Aquarama - vodní park v Benicasim. Morella - nejkrásnější středověké město. Sagunto - významné město z doby Iberů. Flamenco show. 

  Costa del Sol: Granada/Alhambra. Ronda. Gibraltar - shopping. Gibraltar + rock tour. Sevilla. Cordoba. Maroko/Tanger.

   

   

  POČASÍ

  oblast / měsíc

  květen

  červen

  červenec

  srpen

  září

  říjen

  Costa Brava

  21 / 18

  24 / 20

  27 / 23

  28 / 25

  25 / 23

  22 / 21

  Costa Dorada

  22 / 18

  25 / 20

  28 / 23

  28 / 26

  26 / 25

  22 / 22

  Costa del Azahar

  24 / 18

  27 / 20

  29 / 23

  30 / 24

  27 / 22

  24 / 21

  Costa del Sol

  24 / 18

  27 / 20

  31 / 23

  31 / 24

  28 / 22

  24 / 21

  *Průměrné orientační teploty vzduchu / vody v °C.

   

   

   

  TOP SERVIS u hotelů HTOP

  Servis možný pouze pro pobyty na minimálně 3 noci.

  SILVER BOARD (polopenze nebo plná penze): zahrnuje nápoje v restauraci (během hlavních jídel, nealkoholické nápoje, vodu, víno a pivo). Na vyžádání, za příplatek.
  TOP ALL INCLUSIVE: plná penze v restauraci s neomezenou konzumací nápojů (víno, pivo, nealkoholické nápoje, voda - vše vybrané místní značky). Bar s neomezenou konzumací nápojů (10:00 - 23:00 hod., tento servis začíná/končí ve 12 hod. v den příjezdu/odjezdu). Celodenní teplé i studené snacky (10:00-23:00 hod., kromě doby podávání hlavních jídel. Po večeři pouze studené snacky v baru). Zmrzlina během večeře, pro děti nanuky (10:00-18:00 hod.).
  3 typy: (1. a 2. v základní ceně za all inclusive v hotelu příslušné kategorie, 3. na vyžádání, za příplatek).
  1. TOP All Inclusive Classic v hotelech 3*. Výběr z nealkoholických a alkoholických nápojů místních značek.
  2. TOP All Inclusive Premium v hotelech 4* a 4*Superior. Rozšířený výběr alkoholických nápojů: whisky, voda, gin, rum, brandy a irish cream.
  3. TOP All Inclusive Gold (rozšířená verze Classic či Premium, v hotelech 3*, 4* a 4*Superior, na vyžádání, za příplatek). Bohatý výběr speciálních nápojů: capuccino, čokoládový shake, zázvorové pivo, ovocné džusy, nealkoholické nápoje, národní piva s alkoholem i bez, sangria, víno a Cava (katalánský sekt), Martini, Campari, Aperol, Beefeater, Ballantines, Absolut, Smirnoff, Malibu, Jägermeister, alkoholické koktejly.

  Základní servis pro všechny typy „boards“:
  TOP Zábava – zábavní programy pro dospělé během dne a různá večerní show, soutěže a aktivity (lukostřelba, šipky, potápění, flamenco, živá hudba atd.).
  TOP Miniclub – zábavní programy pro děti (4-12 let). Maskot TOPI navštěvuje miniklub každý týden a má pro děti připraveno množství aktivit a her. Kromě hotelu Amaika (only adults).
  TOP Passport – volný vstup do všech hotelů řetězce TOP, možnost využívání společného zařízení vč. barů a restaurací do 19 hod. Hosté hotelů 3* mají volný vstup pouze do hotelů 3*, kromě těch, kteří mají objednaný All Inclusive Gold (ti mohou do všech hotelů). Hosté hotelů 4* a 4*Superior mají volný vstup do všech hotelů, bez ohledu na typ objednané stravy. (Výjimkou je hotel Amaika 4*Superior „adults only“, kam mohou pouze hosté ubytovaní v hotelu 4* a 4*Superior a mají objednaný All Inclusive Gold). Hosté s All inclusive Classic, Premium nebo Gold mohou využívat restaurace a snack servis. Lístek (Passport) si musí host vyžádat v hotelu, ve kterém je ubytovaný, max. do 19:00 hod.
  Hosté s plnou penzí také mohou využívat restaurace.
  Passport má umožnit hostům, aby hosté mohli poznat hotely řetězce TOP, proto je možné každý hotel navštívit během pobytu pouze jednou. (v hotelu BCN City ** je vyloučen ze služby TOP Passport).
  TOP Bus zdarma – transfer zdarma mezi všemi letovisky od Lloretu de Mar až po Calellu. Vhodný doplněk k Passportu. Funguje pouze od začátku června do cca poloviny září. Nutno rezervovat na recepci hotelu.
  ZDARMA využívání pračky a sušičky (pokud daný hotel tento servis nabízí).
  SLEVA pro klienty s All inclusive na show na středověkém hradu Valltordera (rytířské souboje a flamenco show) v hodnotě cca 50 EUR. PREMIUM vstupenka zahrnuje večeři, transfer a show: cca 20 EUR/os.
  SLEVA na nápoje v podnicích Blue Bar Beach Club v Calelle, v Sand Beach Club v Santa Susanně a v Simpatia & Friends Gastrobar v Malgratu de Mar.
  ZVÝHODNĚNÁ cena na lehátka a slunečníky na pláži v Santa Susanně u Sand Beach Bar a v Calelle u Blue Bar. Nutno rezervovat na recepci hotelu.
  TOP Cyklo – zdarma půjčení kola (pokud daný hotel nabízí).
  Některé z hotelů mají certifikát "Cicloturismo de Cataluña" a jsou vybavené servisem pro cyklisty (cyklonářadí, možnost umytí kol, uzamykatelná kolárna) – Amaika a Calella Palace (Calella), Royal Star (Lloret de Mar), Royal Sun a Royal Sun Suites (Santa Susanna).

   

   

   

   

  Řadit dle:
  1234567
  148 položek, 7 stránek
  APARTMÁNY BON REPOS SANTA SUSANNA
  Španělsko - Santa Susanna

  APARTMÁNY BON REPOS SANTA SUSANNA

  07.10 - 11.10.2019, 5 dní Bez stravy, Vlastní
  Sleva -5% od 580 Kč
  HOTEL HTOP OLYMPIC /o
  Španělsko - Calella ***

  HOTEL HTOP OLYMPIC /o

  02.09 - 16.09.2019, 15 dní All inclusive, Vlastní
  Sleva -14% od 590 Kč
  APARTMÁNY SELVAPARK
  Španělsko - Lloret de Mar ***

  APARTMÁNY SELVAPARK

  30.09 - 04.10.2019, 5 dní Bez stravy, Vlastní
  Sleva -5% od 740 Kč
  APARTMÁNY BOLERO PARK
  Španělsko - Lloret de Mar ***

  APARTMÁNY BOLERO PARK

  07.10 - 11.10.2019, 5 dní Bez stravy, Vlastní
  Sleva -6% od 760 Kč
  APARTMÁNY ARQUUS I-II-III-IV SALOU
  Španělsko - Salou **

  APARTMÁNY ARQUUS I-II-III-IV SALOU

  02.10 - 06.10.2019, 5 dní Bez stravy, Vlastní
  Sleva -15% od 850 Kč
  APARTMÁNY SORRABONA
  Španělsko - Pineda de Mar ***

  APARTMÁNY SORRABONA

  30.09 - 04.10.2019, 5 dní Bez stravy, Vlastní
  od 1 130 Kč
  APARTMÁNY ALMONSA PLAYA
  Španělsko - Salou **

  APARTMÁNY ALMONSA PLAYA

  02.10 - 06.10.2019, 5 dní Bez stravy, Vlastní
  Sleva -11% od 1 230 Kč
  HOTEL GUITART CENTRAL PARK RESORT & SPA
  Španělsko - Lloret de Mar ****

  HOTEL GUITART CENTRAL PARK RESORT & SPA

  23.09 - 27.09.2019, 5 dní Bez stravy, Vlastní
  Sleva -10% od 1 341 Kč
  APARTMÁNY BLANCO Y NEGRO
  Španělsko - Lloret de Mar ***

  APARTMÁNY BLANCO Y NEGRO

  30.09 - 05.10.2019, 6 dní Bez stravy, Vlastní
  Sleva -8% od 1 420 Kč
  BUNGALOVY BON REPOS
  Španělsko - Santa Susanna

  BUNGALOVY BON REPOS

  23.09 - 28.09.2019, 6 dní Bez stravy, Vlastní
  Sleva -10% od 1 490 Kč
  APARTMÁNY OROPESA DEL MAR
  Španělsko - Oropesa

  APARTMÁNY OROPESA DEL MAR

  05.10 - 12.10.2019, 8 dní Bez stravy, Vlastní
  Sleva -5% od 1 568 Kč
  REZIDENCE PALMAVERA
  Španělsko - Oropesa **

  REZIDENCE PALMAVERA

  05.10 - 12.10.2019, 8 dní Bez stravy, Vlastní
  Sleva -10% od 1 650 Kč
  APARTMÁNY SAFARI
  Španělsko - Calella **

  APARTMÁNY SAFARI

  16.09 - 20.09.2019, 5 dní Bez stravy, Vlastní
  Sleva -10% od 1 740 Kč
  APARTMÁNY ELVIRA
  Španělsko - Blanes **

  APARTMÁNY ELVIRA

  26.08 - 30.08.2019, 5 dní Bez stravy, Vlastní
  Sleva -10% od 1 760 Kč
  REZIDENCE TENERIFE
  Španělsko - Oropesa **

  REZIDENCE TENERIFE

  05.10 - 12.10.2019, 8 dní Bez stravy, Vlastní
  Sleva -10% od 1 890 Kč
  REZIDENCE OROMAR
  Španělsko - Oropesa **

  REZIDENCE OROMAR

  05.10 - 12.10.2019, 8 dní Bez stravy, Vlastní
  Sleva -5% od 1 890 Kč
  REZIDENCE PLAYAMAR
  Španělsko - Oropesa **

  REZIDENCE PLAYAMAR

  05.10 - 12.10.2019, 8 dní Bez stravy, Vlastní
  od 1 890 Kč
  REZIDENCE BONAIRE
  Španělsko - Oropesa

  REZIDENCE BONAIRE

  05.10 - 12.10.2019, 8 dní Bez stravy, Vlastní
  Sleva -10% od 1 890 Kč
  APARTMÁNY QUINTASOL
  Španělsko - Malgrat de Mar *

  APARTMÁNY QUINTASOL

  16.09 - 21.09.2019, 6 dní Bez stravy, Vlastní
  Sleva -8% od 1 890 Kč
  REZIDENCE SOLYMAR
  Španělsko - Oropesa **

  REZIDENCE SOLYMAR

  05.10 - 12.10.2019, 8 dní Bez stravy, Vlastní
  Sleva -10% od 1 890 Kč
  APARTHOTEL GHT TOSSA PARK
  Španělsko - Tossa de Mar **

  APARTHOTEL GHT TOSSA PARK

  12.09 - 16.09.2019, 5 dní Bez stravy, Vlastní
  Sleva -9% od 1 960 Kč
  HOTEL REYMAR PLAYA
  Španělsko - Malgrat de Mar ***

  HOTEL REYMAR PLAYA

  23.09 - 27.09.2019, 5 dní Polopenze, Vlastní
  Sleva -10% od 2 240 Kč
  APARTMÁNY STELLA MARIS
  Španělsko - Fuengirola ***

  APARTMÁNY STELLA MARIS

  17.10 - 21.10.2019, 5 dní Bez stravy, Vlastní
  Sleva -5% od 2 350 Kč
  REZIDENCE GRIMACA
  Španělsko - Oropesa **

  REZIDENCE GRIMACA

  05.10 - 12.10.2019, 8 dní Bez stravy, Vlastní
  Sleva -15% od 2 410 Kč
  1234567
  148 položek, 7 stránek
  Vytvářím objednávku...