Španělsko

Spolehlivý průvodce na vašich cestách
  • telefon zdarma 800 19 22 19
  • info@campana.cz

RYCHLÉ VYHLEDÁNÍ ZÁJEZDU

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

Odběr novinek

Aktuální kurzy měn

Euro125.75
Americký dolar123.05
Britská libra129.40
Švýcarský frank122.82
Australský dolar115.86
Bulharský leva113.16
Chorvatská kuna13.47
Ruský rubl10035.67

Parkování na letišti

Kompenzace za zpoždění letu

Počasí

Španělsko

Oficiální název: Reino de España / Španělské království.

Státní zřízení: konstituční monarchie.

Hlavní město: Madrid.

Rozloha: 504.782 km²

Počet obyvatel: 42,717 mil.

Oficiální jazyk: španělština.

Čas: SEČ 0.

Měna: Euro (EUR), 1 euro = 100 eurocentů.

Cestovní formality: platný cestovní pas nebo občanský průkaz se strojově čitelnými údaji.

Doporučené kapesné: 10-20 EUR/den.

 

Španělské pobřeží má poměrně stálé počasí během hlavní letní sezóny. Láká nejen písčitými plážemi, ale také středomořskou kuchyní a letní atmosférou. Rána u moře začínají rybím a zeleninovým trhem, dopoledne a odpoledne se líně vleče na plážích zalitých bodavými paprsky španělského slunce, večery končí procházkou uličkami ještě sálajícími zbytky denního horka či u džbánku s voňavou sangrií. Na plážích je dostatek sportovního vyžití. V pobytových místech jsou připraveni delegáti s nabídkou zajímavých výletů.

V každém menším španělském městečku najdete památky připomínající éru Maurů, kteří vystřídali Římany. Křesťanské Španělsko zbudovalo také mnoho impozantních hradů, katedrál, klášterů, kostelů, které jsou rozesety po celé zemi. Ke kulturnímu dědictví patří i známá muzea, např. Dalího muzeum ve Figueres, barcelonská muzea s díly Picassa a Miró či muzeum Prado v Madridu.

Víkendové pobyty v Barceloně a Madridu zajišťujeme v libovolném termínu.

 

Costa Brava / del Maresme: L´Estartit, Tossa de Mar, Lloret de Mar, Blanes, Malgrat de Mar, Santa Susanna, Pineda de Mar, Calella.

Nejsevernější část španělského středomořského pobřeží, letoviska jsou 50-140 km od Barcelony, kam vede přímé vlakové spojení z Blanes, Malgrat de Mar, Santa Susanna, Pineda de Mar, Calella. Trať kopíruje pobřeží a do Barcelony dojedete za necelou hodinu. Hledáte-li klidnější místo, zvolte Blanes nebo Tossu. Chcete-li naopak užívat nočního života, případně pokud chcete mít nejblíže do zábavních parků Marineland a Water World,  doporučujeme Lloret.

Costa Dorada: živé letovisko Salou leží 110 km jižně pod Barcelonou, poblíž města Tarragona. Město nabízí příjemné středomořské klima, sezóna je tu mírně delší než na Costa Brava. Promenády s obchody a restauracemi lemují široké písčité pláže, na centrum plynule navazují hotelové komplexy. V Salou je zábavní park nejen pro děti - Port Aventura.

Costa del Azahar: klidné středomořské městečko Oropesa del Mar s malebným historickým centrem na pobřeží Costa del Azahar leží cca 260 km jižně pod Barcelonou a 100 km severně nad Valencií. Příjemné subtropické klima, pláže s jemným pískem, gastronomie vycházející z produktů moře, památky…

Costa del Sol: oblast Costa del Sol (Torremolinos, Benalmadena, Fuengirola) má subtropické středomořské klima s vysokými letními teplotami nad 30°C, sezóna zde trvá od května do října. Vyhledávaná letoviska leží 15-35 km jižně od letiště Málaga. Pěší promenáda s obchody a restauracemi vede podél širokých písčitých pláží. Jsou zde zábavní parky Tivoli World, Sould Park, Aqualand Torremolinos, Aquamijas, Selvo Marina. Nedaleko je také golfové hřiště Torrequebrada. Doporučujeme také návštěvu Málagy (např. maurský hrad Alcazaba, hrad Gibralfaro…).

 

 

TIPY NA VÝLETY:

Costa Brava / del Maresme: Barcelona denní - historie města. Barcelona & fontány - stavitelské umění A. Gaudího, večer zpívající fontány. Montserrat - klášter. Tossa - hrad & plavba lodí & Blanes - botanická zahrada. Andorra. Rupit a Besalú - výlet do vnitrozemí. Flamenco - taneční představení. Rytířský souboj + flamenco. Port Aventura - zábavní park v Salou. Marineland - vodní zoopark u Malgrat de Mar. Water World - vodní park v Lloret de Mar.

Costa del Azahar: Valencie - historie města. Valencie & mořský park Oceanografic.  Peñíscola - historie města. Aquarama - vodní park v Benicasim. Morella - nejkrásnější středověké město. Sagunto - významné město z doby Iberů. Flamenco show. 

Costa del Sol: Granada/Alhambra. Ronda. Gibraltar - shopping. Gibraltar + rock tour. Sevilla. Cordoba. Maroko/Tanger.

 

 

POČASÍ

oblast / měsíc

květen

červen

červenec

srpen

září

říjen

Costa Brava

21 / 18

24 / 20

27 / 23

28 / 25

25 / 23

22 / 21

Costa Dorada

22 / 18

25 / 20

28 / 23

28 / 26

26 / 25

22 / 22

Costa del Azahar

24 / 18

27 / 20

29 / 23

30 / 24

27 / 22

24 / 21

Costa del Sol

24 / 18

27 / 20

31 / 23

31 / 24

28 / 22

24 / 21

*Průměrné orientační teploty vzduchu / vody v °C.

 

 

 

TOP SERVIS u hotelů HTOP

Servis možný pouze pro pobyty na minimálně 3 noci.

SILVER BOARD (polopenze nebo plná penze): zahrnuje nápoje v restauraci (během hlavních jídel, nealkoholické nápoje, vodu, víno a pivo). Na vyžádání, za příplatek.
TOP ALL INCLUSIVE: plná penze v restauraci s neomezenou konzumací nápojů (víno, pivo, nealkoholické nápoje, voda - vše vybrané místní značky). Bar s neomezenou konzumací nápojů (10:00 - 23:00 hod., tento servis začíná/končí ve 12 hod. v den příjezdu/odjezdu). Celodenní teplé i studené snacky (10:00-23:00 hod., kromě doby podávání hlavních jídel. Po večeři pouze studené snacky v baru). Zmrzlina během večeře, pro děti nanuky (10:00-18:00 hod.).
3 typy: (1. a 2. v základní ceně za all inclusive v hotelu příslušné kategorie, 3. na vyžádání, za příplatek).
1. TOP All Inclusive Classic v hotelech 3*. Výběr z nealkoholických a alkoholických nápojů místních značek.
2. TOP All Inclusive Premium v hotelech 4* a 4*Superior. Rozšířený výběr alkoholických nápojů: whisky, voda, gin, rum, brandy a irish cream.
3. TOP All Inclusive Gold (rozšířená verze Classic či Premium, v hotelech 3*, 4* a 4*Superior, na vyžádání, za příplatek). Bohatý výběr speciálních nápojů: capuccino, čokoládový shake, zázvorové pivo, ovocné džusy, nealkoholické nápoje, národní piva s alkoholem i bez, sangria, víno a Cava (katalánský sekt), Martini, Campari, Aperol, Beefeater, Ballantines, Absolut, Smirnoff, Malibu, Jägermeister, alkoholické koktejly.

Základní servis pro všechny typy „boards“:
TOP Zábava – zábavní programy pro dospělé během dne a různá večerní show, soutěže a aktivity (lukostřelba, šipky, potápění, flamenco, živá hudba atd.).
TOP Miniclub – zábavní programy pro děti (4-12 let). Maskot TOPI navštěvuje miniklub každý týden a má pro děti připraveno množství aktivit a her. Kromě hotelu Amaika (only adults).
TOP Passport – volný vstup do všech hotelů řetězce TOP, možnost využívání společného zařízení vč. barů a restaurací do 19 hod. Hosté hotelů 3* mají volný vstup pouze do hotelů 3*, kromě těch, kteří mají objednaný All Inclusive Gold (ti mohou do všech hotelů). Hosté hotelů 4* a 4*Superior mají volný vstup do všech hotelů, bez ohledu na typ objednané stravy. (Výjimkou je hotel Amaika 4*Superior „adults only“, kam mohou pouze hosté ubytovaní v hotelu 4* a 4*Superior a mají objednaný All Inclusive Gold). Hosté s All inclusive Classic, Premium nebo Gold mohou využívat restaurace a snack servis. Lístek (Passport) si musí host vyžádat v hotelu, ve kterém je ubytovaný, max. do 19:00 hod.
Hosté s plnou penzí také mohou využívat restaurace.
Passport má umožnit hostům, aby hosté mohli poznat hotely řetězce TOP, proto je možné každý hotel navštívit během pobytu pouze jednou. (v hotelu BCN City ** je vyloučen ze služby TOP Passport).
TOP Bus zdarma – transfer zdarma mezi všemi letovisky od Lloretu de Mar až po Calellu. Vhodný doplněk k Passportu. Funguje pouze od začátku června do cca poloviny září. Nutno rezervovat na recepci hotelu.
ZDARMA využívání pračky a sušičky (pokud daný hotel tento servis nabízí).
SLEVA pro klienty s All inclusive na show na středověkém hradu Valltordera (rytířské souboje a flamenco show) v hodnotě cca 50 EUR. PREMIUM vstupenka zahrnuje večeři, transfer a show: cca 20 EUR/os.
SLEVA na nápoje v podnicích Blue Bar Beach Club v Calelle, v Sand Beach Club v Santa Susanně a v Simpatia & Friends Gastrobar v Malgratu de Mar.
ZVÝHODNĚNÁ cena na lehátka a slunečníky na pláži v Santa Susanně u Sand Beach Bar a v Calelle u Blue Bar. Nutno rezervovat na recepci hotelu.
TOP Cyklo – zdarma půjčení kola (pokud daný hotel nabízí).
Některé z hotelů mají certifikát "Cicloturismo de Cataluña" a jsou vybavené servisem pro cyklisty (cyklonářadí, možnost umytí kol, uzamykatelná kolárna) – Amaika a Calella Palace (Calella), Royal Star (Lloret de Mar), Royal Sun a Royal Sun Suites (Santa Susanna).

 

 

 

 

Řadit dle:
1234567
148 položek, 7 stránek

Španělsko - Santa Susanna

APARTMÁNY BON REPOS SANTA SUSANNA

APARTMÁNY BON REPOS SANTA SUSANNA

27.05 - 31.05.2019, 5 dní

Bez stravy, Vlastní

SLEVA -5% Cena od: 670 Kč

Španělsko - Blanes

APARTMÁNY ELVIRA

APARTMÁNY ELVIRA **

21.05 - 26.05.2019, 6 dní

Bez stravy, Vlastní

SLEVA -10% Cena od: 740 Kč

Španělsko - Lloret de Mar

APARTMÁNY BOLERO PARK

APARTMÁNY BOLERO PARK ***

07.10 - 11.10.2019, 5 dní

Bez stravy, Vlastní

SLEVA -8% Cena od: 770 Kč

Španělsko - Lloret de Mar

APARTMÁNY SELVAPARK

APARTMÁNY SELVAPARK ***

27.05 - 31.05.2019, 5 dní

Bez stravy, Vlastní

SLEVA -5% Cena od: 780 Kč

Španělsko - Pineda de Mar

APARTMÁNY SORRABONA

APARTMÁNY SORRABONA ***

27.05 - 31.05.2019, 5 dní

Bez stravy, Vlastní

Cena od: 1 130 Kč

Španělsko - Lloret de Mar

HOTEL GUITART CENTRAL PARK RESORT & SPA

HOTEL GUITART CENTRAL PARK RESORT & SPA ****

27.05 - 31.05.2019, 5 dní

Bez stravy, Vlastní

SLEVA -10% Cena od: 1 341 Kč

Španělsko - Calella

APARTMÁNY SAFARI

APARTMÁNY SAFARI **

27.05 - 31.05.2019, 5 dní

Bez stravy, Vlastní

SLEVA -10% Cena od: 1 740 Kč

Španělsko - Calella

HOTEL HTOP OLYMPIC /o

HOTEL HTOP OLYMPIC /o ***

27.05 - 31.05.2019, 5 dní

Polopenze, Vlastní

SLEVA -14% Cena od: 1 970 Kč

Španělsko - Torremolinos

APARTMÁNY BUENSOL

APARTMÁNY BUENSOL **

27.05 - 31.05.2019, 5 dní

Bez stravy, Vlastní

SLEVA -10% Cena od: 2 480 Kč

Španělsko - Lloret de Mar

HOTEL VILLA GARBÍ

HOTEL VILLA GARBÍ ***

27.05 - 31.05.2019, 5 dní

Polopenze, Vlastní

SLEVA -10% Cena od: 2 660 Kč

Španělsko - Calella

HOTEL ESPLAI

HOTEL ESPLAI ***

30.09 - 04.10.2019, 5 dní

Polopenze, Vlastní

SLEVA -6% Cena od: 2 700 Kč

Španělsko - Santa Susanna

HOTEL RIVIERA

HOTEL RIVIERA ***

21.05 - 26.05.2019, 6 dní

Polopenze, Vlastní

SLEVA -10% Cena od: 2 880 Kč

Španělsko - Lloret de Mar

HOTEL COPACABANA

HOTEL COPACABANA ***

21.05 - 26.05.2019, 6 dní

Polopenze, Vlastní

SLEVA -10% Cena od: 2 880 Kč

Španělsko - Malgrat de Mar

HOTEL REYMAR PLAYA

HOTEL REYMAR PLAYA ***

27.05 - 31.05.2019, 5 dní

Polopenze, Vlastní

SLEVA -10% Cena od: 2 920 Kč

Španělsko - Fuengirola

HOTEL EL PUERTO by PIERRE & VACANCES

HOTEL EL PUERTO by PIERRE & VACANCES ***

09.09 - 13.09.2019, 5 dní

Bez stravy, Vlastní

Cena od: 2 980 Kč

Španělsko - Blanes

HOTEL STELLA MARIS

HOTEL STELLA MARIS ***

27.05 - 31.05.2019, 5 dní

Polopenze, Vlastní

SLEVA -10% Cena od: 3 290 Kč

Španělsko - Lloret de Mar

HOTEL GARBI PARK

HOTEL GARBI PARK ****

27.05 - 31.05.2019, 5 dní

Polopenze, Vlastní

SLEVA -10% Cena od: 3 310 Kč

Španělsko - Tossa de Mar

APARTHOTEL ESMERALDAS

APARTHOTEL ESMERALDAS **

27.05 - 31.05.2019, 5 dní

Bez stravy, Vlastní

SLEVA -5% Cena od: 3 480 Kč

Španělsko - Lloret de Mar

HOTEL ALEGRIA FENALS MAR

HOTEL ALEGRIA FENALS MAR ***

27.05 - 31.05.2019, 5 dní

Polopenze, Vlastní

SLEVA -3% Cena od: 3 500 Kč

Španělsko - Malgrat de Mar

HOTEL SORRA DAURADA SPLASH

HOTEL SORRA DAURADA SPLASH ***

30.09 - 04.10.2019, 5 dní

Polopenze, Vlastní

SLEVA -10% Cena od: 3 540 Kč

Španělsko - Torremolinos

HOTEL SUN SPORT
LM

HOTEL SUN SPORT ***

23.05 - 27.05.2019, 5 dní

Polopenze, Vlastní

Cena od: 3 560 Kč

Španělsko - Lloret de Mar

HOTEL GRAN DON JUAN RESORT LLORET

HOTEL GRAN DON JUAN RESORT LLORET **

21.05 - 26.05.2019, 6 dní

Polopenze, Vlastní

SLEVA -5% Cena od: 3 582 Kč

Španělsko - Calella

HOTEL CATALONIA

HOTEL CATALONIA ***

21.05 - 26.05.2019, 6 dní

Polopenze, Vlastní

SLEVA -10% Cena od: 3 660 Kč

Španělsko - Tossa de Mar

HOTEL NEPTUNO

HOTEL NEPTUNO ****

27.05 - 31.05.2019, 5 dní

Polopenze, Vlastní

SLEVA -8% Cena od: 3 660 Kč

1234567
148 položek, 7 stránek
 
Vytvářím objednávku...