Základní informace

  logo

  Základní informace

  AUTOBUSOVÁ DOPRAVA
  Autobusová doprava je zajišťována kvalitními autobusy našich smluvních partnerů, které splňují mezinárodní předpisy pro dopravu osob. Autobusy jsou vybaveny ABS, klimatizací, TV. Luxusní autobusy navíc i WC. V zájmu bezpečnosti cestujících a v souladu se zákonem o silničním provozu se WC v autobuse používá jen ve výjimečných a nouzových případech. Místa v autobusu jsou přidělována podle pořadí přihlášení a s ohledem na věk a zdravotní stav klienta. Přeprava klientů se řídí mezinárodními předpisy. Během cesty jsou pravidelné přestávky po cca čtyřech hodinách jízdy na vybavených odpočívadlech nebo u čerpacích stanic. Během zastávek jsou většinou nabízeny teplé/studené nápoje (v Kč). V ceně dopravy je přeprava jedné osoby a jednoho zavazadla do 20 kg. Dále může mít každý jedno příruční zavazadlo do 5 kg (max. rozměry 40x20x20 cm). Z přepravy jsou vyloučeny objemné isotermické tašky a balení PET láhví. Řidiči jsou oprávněni kontrolovat váhu zavazadel. V případě, že váha přepravovaného zavazadla přesáhne předepsanou max. váhu, jsou oprávněni odmítnout zavazadlo k přepravě nebo vybrat jednorázový poplatek za nadváhu ve výši 300 Kč/zavazadlo. Vzhledem k omezenému prostoru uvnitř autobusu a bezpečnosti cestujících nelze akceptovat ani větší příruční zavazadla. Každá přepravovaná osoba vč. malých dětí musí mít vlastní sedačku. Použití dětské autosedačky pro velmi malé děti je na uvážení rodičů. Autosedačky pro děti jsou povinni zajistit spolucestující dětí, stejně jako kurty pro jejich připevnění k sedačce autobusu. Pokud budete mít pro dítě autosedačku, prosíme o nahlášení již při objednávce. Bezpečnostními dvoubodovými pásy na všech sedačkách disponují autobusy vyráběné od roku 2006.

   

  ODJEZDOVÉ ČASY A ODJEZDOVÁ MÍSTA, SVOZY
  Přesný čas a místo odjezdu z ČR vám budou sděleny v informacích k odjezdu. Na odjezdovém místě je nutné být včas. Autobus většinou nabírá cestující na více místech podle harmonogramu. Pokud má váš autobus zpoždění více než 15 minut, kontaktujte dispečink CK, obdržíte informaci o poloze autobusu a předpokládaném příjezdu. Příjezd na pobytové místo je následující den v ranních (dopoledních) hodinách, přesná hodina příjezdu je vždy závislá na aktuální průjezdnosti mezinárodních tras. Odjezd z pobytových míst je vždy v odpoledních/večerních hodinách (cca 13-22 hod.) v závislosti na místě odjezdu a na příjezdu ranního autobusu z ČR. Řidiči autobusu mají mezi příjezdem a odjezdem do/z letoviska povinný odpočinek podle mezinárodních předpisů. Autobus je po tuto dobu odstaven bez zavazadel, řidiči odpočívají. Čas odjezdu z pobytového místa je zpravidla zasílán formou SMS nejpozději v den odjezdu dopoledne. Dojezd do ČR je následující den v dopoledních/odpoledních hodinách, dle pobytového místa. Odjezdová místa a příplatky jsou uvedeny u jednotlivých pobytových míst.
  CK si vyhrazuje právo zajišťovat svozy z jednotlivých míst osobními automobily či mikrobusy. V případě, že je v jednom nástupním místě méně než 6 cestujících, může CK zajistit dopravu klientů k dálkovému autobusu veřejnou hromadnou dopravou (meziměstské autobusy, vlak). Pokud je nástupní místo za příplatek, CK tento příplatek vrací a dále hradí klientovi běžnou cenu jízdenky veřejnou hromadnou dopravou (předložení jízdenek není nutné). V takovém případě bude klient informován o optimálním spojení. Na vyžádání zajistíme transfer z libovolného odjezdového místa (za příplatek).

   

  LETECKÁ DOPRAVA
  Všeobecné podmínky k letecké dopravě:
  - Letenky můžeme rezervovat z jakéhokoli odletového letiště (Praha, Mnichov, aj.) dle letových řádů leteckých společností, buď přímé lety, nebo s přestupem. Letenky rezervujeme na pravidelných linkových letech, můžeme nabídnout libovolně dlouhý pobyt i den odletu.
  - Ceny letenek se mění v závislosti na obsazenosti letadla, přesnou cenu letenky Vám sdělíme v okamžiku rezervace. Zde platí, že čím dříve letenku rezervujete, tím lepší cenu získáte.
  - V základní ceně letenky je většinou započítán hromadný transfer autobusem/mikrobusem. Autobusy sdružují klienty z více letů, je třeba tedy počítat s čekací dobou na letišti. Pokud je v místě delegát, nečeká na klienty na letišti.
  - Na objednané letenky se nevztahují stornopodmínky a stornopoplatky CK CAMPANATOUR. Objednané a zaplacené letenky jsou nevratné a nepřenosné, tj. stornopoplatek činí 100%. Letenka je na přesné jméno dle platného cestovního dokladu, u dětí i na datum narození. Palivový příplatek může být doúčtován dle aktuální výše 3 týdny před odletem. Elektronickou letenku obdrží cestující současně s informacemi k zájezdu, tj. 7 dní před odletem.

  enlightenedTěhotné ženy: pokud chcete cestovat letadlem, od 26. týdne musíte mít lékařské osvědčení. Od 34. týdne vás už většina aerolinií odmítne přepravit (při vícečetném těhotenství se tato hranice posouvá většinou k 28. týdnu). 

   

  DOPRAVA VLASTNÍM VOZEM
  Doporučujeme vydat se na cestu tak, abyste na místo přijeli mezi 14. a 18. hod., kdy probíhá ubytování. Podrobnější plán cesty, aktuální poplatky a aktuální ceny PHM jsou součástí informací k cestě, které od nás obdržíte před nástupem na dovolenou. 

   

  UBYTOVÁNÍ, NÁSTUPNÍ A ODJEZDOVÝ DEN
  Typ ubytování odpovídá místním normám a je uveden u jednotlivých pobytů. Konkrétní pokoje/apartmá přiděluje recepce. První a poslední den u pobytových zájezdů je vyhrazen pro dopravu. Ubytováni budete podle evropského standardu, tzn. v hotelu po 14. hod., v apartmá po 16. hod. Případný jiný ubytovací čas uvádíme v informacích k odjezdu. Ubytování končí v odjezdový den většinou do 9. hod. dopoledne. Do této doby musíte předat klíče od pokoje/apartmá recepci.
  Při přebírání pokoje/apartmá předkládáte na recepci či ubytovateli ubytovací poukaz od CK (voucher) a cestovní doklady ubytovaných. Cestovní doklady zůstávají na recepci minimálně den, než recepční zapíše do seznamů pro krátkodobé přihlášení k pobytu. Pokud čerpáte v hotelu či areálu služby, za něž se neplatí přímo (např. obsah minibaru, konzumace v baru či restauraci, telefon, internet, placené TV kanály,…), zůstává jeden doklad na recepci do odjezdu, než vyrovnáte hotelový účet.  

   

  STRAVA
  Stravování formou polopenze znamená snídani a večeři. Plná penze zahrnuje navíc obědy. All inclusive zahrnuje plnou penzi vč. nápojů; nabídka služeb v rámci all inclusive se v jednotlivých hotelech liší. Jídla jsou podávána podle místních zvyklostí. Bufet znamená neomezenou volbu jídla, jehož skladbu si sami volíte a pro něž si sami chodíte k bufetovým stolům. Výběr závisí na kategorii hotelu. Kromě snídaně nejsou nápoje v ceně jídla, pokud není u konkrétní kapacity stanoveno jinak. Itálie: snídaně jsou kontinentální (pečivo, máslo, džemy, med, ...), hotely kat. 3* nabízejí navíc jednoduchý výběr sýrů a uzenin, popř. vejce, jogurt a cereálie. Večeře se skládají ze dvou chodů - 1. ochucené těstoviny, salát nebo polévka, 2. maso nebo ryba, příloha je většinou pečivo. Francie: snídaně jsou kontinentální (bageta, máslo, džemy, med, nutella, ...) nebo formou jednoduchého bufetu (navíc sýry, uzeniny, vejce, jogurty, cereálie). Večeře jsou obvykle servírované (předkrm, hlavní chod, dezert nebo sýr). Španělsko, Baleárské ostrovy, Madeira, Kanárské ostrovy: všechny hotely nabízejí stravování formou bufetu. K polopenzi lze připlatit plnou penzi, resp. all inclusive. Některé hotely nabízejí za příplatek vodu & víno. Obědy a večeře zahrnují polévku, maso nebo ryby, přílohy, různé druhy salátů, ovoce, dezerty.
  První a poslední služba: čerpání první a poslední služby závisí na příletových/ odletových časech. V případě příletu v pozdních nočních hodinách může být první služba až snídaně následující den. V případě časných odletů může být poslední služba večeře den před odletem nebo snídaně v den odletu. Dle konkrétních letových časů si CK vyhrazuje právo na změnu bez nároku na náhradu nečerpaných služeb.

   

  UBYTOVÁNÍ V HOTELU
  Oficiální kategorie (resp. hodnocení CK, pokud kapacita nemá oficiálně uznanou kategorii) je vyjádřena hvězdičkami. Vybavení hotelového pokoje je popsané v textech. Přistýlky v pokojích mohou být i formou rozkládacího křesla, pohovky či lehátka. U hotelového ubytování se předpokládá i hotelové stravování. Na pokojích nelze připravovat jídlo, a pokud v textu není uveden minibar/minilednička, nelze zde chladit nápoje. Hotelové pokoje se zpravidla uklízejí denně, ložní prádlo se zpravidla mění 1x týdně, hotelové ručníky jsou měněny, pokud je potřeba, a nesmí se odnášet na pláž. Pokud je proveden úklid nedostatečně, či vám nebyly doneseny čisté ručníky, obraťte se ihned na recepci. Na většině hotelů vám v recepci zapůjčí redukci na zásuvku, žehličku či vám umožní uložení cenností v trezoru a léků v chladničce. Trezor na pokojích je vždy za poplatek, který zahrnuje samotný poplatek (cca 20 EUR/týden) a vratný depozit na klíč (cca 10 EUR). Některé hotely zatěžují poplatkem nebo vratným depozitem TV na pokoji, po zaplacení dostanete v recepci ovladač. I když je ve vybavení hotelu služba uvedena, nemusí být zdarma, např. parkoviště, předem objednaná postýlka, pes, telefonní hovory, sauna, prádelna apod.

   

  UBYTOVÁNÍ V APARTMÁ
  Oficiální kategorie (resp. hodnocení CK, pokud kapacita nemá oficiálně uznanou kategorii) je vyjádřena hvězdičkami. Apartmá (dále APT) je prázdninový byt s kuchyňkou či kuchyňským koutem v obývací místnosti, koupelnou a WC a daným počtem ložnic. Studio (dále STU) je malý byt - garsoniéra s jednou obývací místností, s koupelnou a WC, nemá žádné další ložnice. Přistýlky v APT/STU jsou zpravidla formou rozkládacího křesla nebo pohovky. Max. počet osob je uveden u jednotlivých kapacit. Kuchyňky jsou připraveny pouze pro jednoduché prázdninové vaření a ohřívání, vybavení stolním a varným nádobím je přizpůsobeno počtu ubytovaných osob. Ne vždy se podaří uhlídat po celou sezónu funkčnost kuchyňských nástrojů, doporučujeme přibalit vlastní ostrý kuchyňský nůž a otvírák na konzervy. Je zde lednička s menší přihrádkou pro krátkodobé uchování zmrazených potravin a vařič s min. dvěma plotýnkami. Byt přebíráte uklizený s vypnutou či na min. zapnutou ledničkou. Další elektrické spotřebiče (mikrovlnná trouba, kávovar, varná konvice, myčka,…) nejsou standardně ve vybavení kuchyněk, pokud není v popisu kapacity uvedeno. Byty nejsou v průběhu pobytu uklízeny, ve vybavení jsou úklidové pomůcky. Úklidové prostředky (saponáty apod.), kuchyňské utěrky, pytle do odpadkových košů a toaletní papír standardně nejsou ve vybavení. Informace o ložním prádle, ručnících a závěrečném úklidu je v textu popisu bytu; mohou být za příplatek, prádlo pak přebíráte s klíči od bytu.  Ložní prádlo se může sestávat i ze dvou prostěradel a povlaku na malý polštář, je měněno většinou po týdnu. Je-li závěrečný úklid v ceně, nezahrnuje úklid kuchyně, který musí provést host sám (odpadky, nádobí,…).

   

  KAUCE A MÍSTNÍ POPLATKY
  Povinná kauce (vratná) je vybírána při převzetí klíčů od bytu. Kaucí ručíte nejen za nepoškození inventáře, za provedení konečného úklidu (pokud není v ceně pobytu), ale i za to, že například neodjedete se zapomenutými klíči v kapse. Výše kauce je uvedena u jednotlivých kapacit, skládá se většinou v hotovosti, ve Francii je často možné/nutné ručit platební kartou. V některých ubytovacích zařízeních v Itálii a Francii není do ceny zahrnuta spotřebovaná energie, v tomto případě platíte na místě paušální poplatek za vodu, plyn a elektřinu. Ve Španělsku, Baleárských ostrovech, Itálii a Francii se platí místní poplatky (tzv. pobytová taxa), které jsou povinné a platí se až na místě.

   

  KAPESNÉ
  Kapesné by mělo zahrnovat cestovní náklady (pokud cestujete vozem), náklady na poplatky placené na místě, částku na plánované stravování, náklady na výlety v místě, rezervu na neplánované výdaje (pokuty, ošetření u lékaře). I v případě, že máte uzavřené pojištění léčebných výloh, pokud částka placená za ošetření v zahraničí nepřesáhne 150 EUR, platíte na místě vč. léků (od pojišťovny dostáváte až zpětně na základě účtenky vystavené lékařem). V současné době není převoz větších částek nezbytný, doporučujeme si vzít s sebou pro případ nenadálých výdajů kartu použitelnou v zahraničí.

   

  SLUŽBY A ASISTENCE DELEGÁTA, PRŮVODCE CK 
  Průvodce CK je odborník na poznávací trasu a skupinu provází po celou dobu poznávacího zájezdu. Cestou provádí výklad, vede skupinu městy a k jednotlivým památkám, komunikuje s ubytovatelem. Při složitějších průjezdech měst naviguje řidiče, objednává lodní lístky apod. V zahraničí většinou nesmí provádět výklad uvnitř uzavřených památkových areálů, proto je část výkladu k památkám podána předem. Delegátské služby v pobytových místech jsou zajištěny stálými smluvními pracovníky, kteří pracují pro jednu nebo více CK. Organizují informační schůzky, přijímají objednávky výletů, mohou provádět práci průvodce CK na výletech, řeší případné problémy. Delegát nečeká na klienty na letišti ani na hotelu a není přítomen při jejich ubytování. Spojení na delegáta uvádíme v informacích k cestě. Důležité vzkazy pro klienty dává delegát na/do informační tabuli/knihy v ubytovacím zařízení. Pokud je u pobytového místa uvedena asistence delegáta, jeho služby se omezují na pomoc v nezbytně nutném případě, tento delegát se nenachází ve vašem pobytovém místě, neorganizuje informační schůzky ani výlety, ale je připraven vám pomoci ve složité situaci (vážný úraz, ztráta dokladů, autonehoda,…). Služby a asistence delegáta jsou v češtině/slovenštině. Telefonickou asistenci zajišťuje dispečink cestovní kanceláře z ČR.

  Vytvářím objednávku...